Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prawo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co wiesz o PPK? QUIZ

Jesteś uczestnikiem PPK? A może dopiero zamierzasz przystąpić do programu? Bez względu na to, jaką podejmiesz decyzję, warto sprawdzić swoją wiedzę.

Intercyza – co o niej wiesz? QUIZ

Intercyza małżeńska. Czym jest? Kiedy się ją zawiera? Jak wpływa na dziedziczenie albo długi? Jeśli planujesz podpisać intercyzę małżeńską, koniecznie sprawdź, co o niej wiesz! W naszym quizie znajdziesz pytania (i odpowiedzi) o podstawowe zagadnienia dotyczące intercyzy małżeńskiej. Warto je znać!

Konsumencie, znasz swoje prawa? QUIZ

Prawa konsumenta. Ma je każdy z nas, bo i każdy z nas niemal codziennie dokonuje mnóstwa transakcji i wyborów konsumenckich. Od zakupów spożywczych, przez wybór spodni po rezerwację wycieczki wakacyjnej czy nabycie nowego sprzętu elektronicznego. Właśnie dlatego dobrze jest zapoznać się z prawami konsumenta i wiedzieć, kiedy są łamane, gdzie się zgłosić i co można z tym zrobić. 15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta i właśnie z tej okazji mamy dla Was quiz. Sprawdźcie, jak dobrze znacie swoje prawa.

Czy wiesz, jak segregować odpady? QUIZ wiedzy

Segregacja odpadów i ich przetwarzanie to przyszłość. To również konieczność, jeśli chcemy, aby nasza planeta przetrwała jeszcze trochę. Chociaż niektóre przepisy segregowania śmieci mogą się różnić w zależności od gminy, to podstawowe zasady są dla wszystkich jednakowe. Czy wiesz, jak rozróżnić pojemniki do segregowania, co zrobić z niebezpiecznymi odpadami, gdzie wyrzucić zwiędłe kwiaty albo co to jest PSZOK? Mamy nadzieję, że tak! Sprawdź więc swoją wiedzę w naszym krótkim quizie i zdobądź komplet punktów!

Jakie prawa w ciąży? QUIZ

Ciąża to szczególny stan dla kobiety. Nic więc dziwnego, że przepisy przewidują w tym czasie wiele dodatkowych uprawnień. Co o nich wiesz?

Finanse seniora 2023. Co wiesz o należnych Ci świadczeniach? QUIZ

Finanse seniora 2023. Waloryzacja emerytur, trzynastka, czternastka, limity dorabiania do emerytury czy renty… W gąszczu zmian prawa i natłoku informacji można się zgubić. Ile można dorobić, aby nie stracić renty? Czy będzie czternasta emerytura? Komu przysługuje świadczenie honorowe? Na te i inne ważne pytania dotyczące finansów seniora warto znać odpowiedź. Dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki quiz. Sprawdźcie swoją wiedzę dotyczącą podstawowych świadczeń dla seniora w 2023 r. Wiedzy w temacie finansów nigdy za wiele.

Testamenty – sprawdź, co o nich wiesz! QUIZ

Testamenty. Prawo spadkowe określa reguły dziedziczenia ustawowego, wskazując krąg spadkobierców ustawowych, kolejność, w jakiej osoby te są powoływane do spadku, i części, w jakiej dziedziczą spadek. Spadkodawca może jednak rozporządzić majątkiem na wypadek śmierci w sposób odmienny od reguł ustawowych. Do spadku może powołać tylko niektóre osoby z kręgu spadkobierców ustawowych, lub nawet osoby spoza tego kręgu, według własnej woli określić proporcje podziału majątku, obciążyć spadek zapisami, pozostawić spadkobiercom polecenia. Właśnie temu celowi służy instytucja testamentu. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o testamentach!

Produkty regionalne i tradycyjne QUIZ

Czy jesteś znawcą produktów tradycyjnych i regionalnych? Sprawdź swoją wiedzę z przepisów prawnych i kulinarnych!

Urlopy dla ojców - sprawdź co o nich wiesz! QUIZ

Urlopy dla ojców pojawiły się w polskim prawie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Urlopy związane z urodzeniem i wychowaniem dziecka przysługują dzisiaj nie tylko matkom. Zmiany prawa służą nie tylko większemu równouprawnieniu mężczyzn, ale także wychodzą naprzeciw zachodzącym na naszych oczach przemianom obyczajom i społecznym. Ojcowie zajmują się dziś opieką i wychowaniem dzieci w zakresie znacznie większym niż jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu. Sprzyjać temu mają odpowiednie rozwiązania prawne, m.in. w zakresie urlopów. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o urlopach dla ojców!

Wybory parlamentarne już w tym roku – sprawdź, co o nich wiesz! QUIZ

Wybory parlamentarne już w tym roku. W przyszłym roku odbędą się wybory samorządowe i europejskie, a za dwa lata – wybory prezydenckie. To najważniejsze wydarzenia w kalendarzu funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej, jakim jest Polska. To właśnie w drodze wyborów Naród wybiera swoich przedstawicieli, poprzez których – jak mówi Konstytucja – sprawuje władzę zwierzchnią w Rzeczypospolitej. Przeprowadzanie wyborów regulują przepisy Kodeksu wyborczego. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz zasady, na jakich wybory się odbywają!

500 plus 2023 - sprawdź, czy wiesz wszystko, co trzeba! QUIZ

500 plus 2023. Każdego roku na nowo trzeba przejść procedurę przyznania tego świadczenia przez ZUS. Rozwiąż quiz i przekonaj się, czy jesteś na bieżąco!

Abonament RTV w 2023 roku. Rozwiąż quiz!

Abonament RTV w 2023 roku - ile wynosi, jak i kiedy zapłacić? Dowiedz się więcej opłatach za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego. Rozwiąż quiz!

Najem prywatny mieszkania – zmiany od 2023 roku [quiz]

Najem mieszkań w Polsce to temat ochoczo podejmowany przez wszystkich Polaków. Sprawdź, co Ty wiesz o najmie mieszkań oraz o zmianach, które wchodzą w życie od 1 stycznia 2023 roku?

Co wiesz o składce zdrowotnej? [quiz]

Przedsiębiorco, czy wiesz jak rozliczyć składkę zdrowotną? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz zasady.