REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Twoje pieniądze

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

7,1 procent to najlepsza lokata z oferty lutowej, jakie oprocentowanie kont oszczędnościowych w ofertach banków i gdzie najkorzystniej

Lokaty od kilku lat realnie przynoszą straty i nie inaczej jest w lutym 2024 roku. Przy głównej stopie procentowej wynoszącej 5,75% średnie oprocentowanie lokat jest o prawie 1,5% niższe. To oznacza, że nie tylko nie daje zysków, ale nie gwarantuje zachowania wartości kapitału. Tym bardziej, że inflacja jest wciąż na poziomie powyżej 6 procent.

Zakaz płacenia gotówką 2024. Będą nowe limity, chce tego Unia Europejska

W Polsce wprowadzanie coraz niższych limitów dla transakcji tradycyjnie regulowanych gotówką, wywołało sprzeciw do tego stopnia, że najpierw wprowadzone w ramach Polskiego Ładu nowe przepisy przesunięto w czasie, by ostatecznie je odwołać. Teraz sprawa wraca za sprawą regulacji ogólnoeuropejskich. Co to oznacza dla Polski i Polaków?

Podwyżki czynszu dla wynajmujących. Ile w 2024 wynosi podwyżka inflacyjna i czy jest obowiązkowa

W przypadku wieloletnich umów najmu regułą jest prawo wynajmującego do waloryzacji czynszu najmu – tak zwanej podwyżki inflacyjnej. A skoro inflacja wysoka, to i nowy czynsz po waloryzacji wzrośnie niemało. Czy najemcy podołają takiej podwyżce inflacyjnej finansowo?

Wkrótce podwyżka dla każdego 300 zł miesięcznie na rękę. Kwota wolna od podatku 60 tys. zł to korzyść większa niż wzrosty płacy minimalnej

Podwyższenie kwoty wolnej w PIT z 30 000 zł do 60 000 zł jest pewne, co i raz potwierdza to obecny rząd, a niewiadomą pozostaje tylko – kiedy to nastąpi. Najbardziej prawdopodobny wariant to nowy rok podatkowy czyli 1 stycznia 2025 roku, ale nie można całkowicie wykluczyć opcji, że stanie się to jeszcze w tym roku, choćby od 1 lipca 2024 r.

 

REKLAMA

Czy dziś 25.02.2024 jest niedziela handlowa, czy po zakupy do galerii i centrów, kiedy koniec zakazu handlu i zmiany w przepisach

Kolejna, czwarta i zarazem ostatnia niedziela lutego i tradycyjne pytanie osób mających potrzebę uzupełnienia domowych zapasów lub kupienia czegoś konkretnego – dla siebie lub domu: czy dziś jest niedziela handlowa? Czy dożyjemy znów czasów, w których tego pytania zadawać nie będzie trzeba, bo odpowiedź na nie będzie oczywista – tak, dziś jak w każdy inny dzień tygodnia można zrobić dowolne zakupy w dowolnym sklepie.

Wiek emerytalny będzie wyższy: czy tylko dla kobiet, kiedy będzie można przejść na emeryturę

Kobiety mają niższe emerytury niż mężczyźni, co wraz z wydłużającym się średnim życiem zwiększa skalę problemu. W tej sytuacji całkiem poważnie traktowany jest postulat, by pod względem ustawowego wieku emerytalnego zrównać kobiety z mężczyznami. Oznaczałoby to – niezależnie od innych przyszłych decyzji w kwestii wieku emerytalnego – że obecnie kobiety przechodziłyby na emeryturę dopiero w wieku 65., a nie 60 jak jest obecnie.

Oficjalnie: waloryzacja emerytur od marca 2024: 112,12 to wskaźnik waloryzacji, ile ZUS wypłaci każdemu podwyżki [wyliczenia]

Pewne było, że nie stanie się to wcześniej niż 9 lutego. Dopiero tego dnia bowiem Główny Urząd Statystyczny – GUS publikuje wysokość przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej dla całego 2023 roku. Bez tej liczby  bowiem nie na się wyliczyć wskaźnika waloryzacji na 2024 rok. A ściślej, bez wskaźnika realnego wzrostu średniej krajowej. ten wyniósł w 2023 r. dzięki czemu znane już i gwarantowane 11,9 proc. podwyżki zwiększyło się o kolejne 0,22 proc. - czyli 20 proc. realne wzrostu średniej krajowej.

Będzie podwyżka świadczenia przedemerytalnego. Kto dostanie z ZUS co miesiąc 1873,19 zł, a kto mniej, dla kogo ten zasiłek

Aktualnie świadczenie przedemerytalne wynosi 1 600,70 zł, a netto 1 350,70 zł. Jest ono jednak waloryzowane, od 1 marca jak emerytury i renty. W marcu więc uprawnieni do świadczenia przedemerytalnego mogą dostać z ZUS nawet 1 873,19 zł.

REKLAMA

Wszystkie niedziele handlowe 2024? Jakie będą zmiany w przepisach o zakazie handlu, kto chce bez ograniczeń robić zakupy w galeriach i centrach

Mamy kolejne badanie pokazujące, że zwolennicy zakupów w niedziele tracą na większości. Teraz większość chce zachowania obecnego stanu. A ponieważ ani w rządzącej koalicji nie ma zgody co do losów ustawy o zakazie handlu w niedzielę oraz przeciwny jest zmianom prezydent grożący wetem nie do odrzucenia – sprawa wydaje się być przesądzona.

Druga waloryzacja emerytur oficjalnie. Wiadomo, jaką dla emerytów kolejną po marcowej podwyżkę szykuje rząd Donalda Tuska

Zakład Ubezpieczeń Społecznych – ZUS przygotowuje już wypłaty podwyższonych emerytur i rent, a rząd wdrożył prace nad drugą waloryzacją. Na razie wiadomo jedynie, że ma ona nastąpić od września.

Czterodniowy tydzień pracy: długie weekendy od piątku dla wszystkich czy benefit tylko dla wybranych

Spór – bo rzadko racjonalna dyskusja – o czterodniowy tydzień pracy w Polsce trwa w najlepsze. Przeciwnicy krótszego tygodnia pracy nie odrobili jednak lekcji z historii: sięgają po te same, często demagogiczne, argumenty co pół wieku temu oponenci wolnych wszystkich sobót. Tymczasem prawda jest dla nich brutalna: to trwały trend, a walka z nim to nic innego jak syndrom zawracania kijem Wisły…

Właściciele fotowoltaiki nie doczekają się powrotu do pierwszego systemu rozliczeń, a by net-billing przestał przynosić straty potrzebne są pilne zmiany

Powrót do starego systemu rozliczania fotowoltaiki, z którego nie mogą korzystać osoby podłączające panele fotowoltaiczne od kwietnia 2022 roku obiecała Koalicja Obywatelska. Teraz, dwa miesiące po objęciu rządu Paulina Hennig-Kluska, minister klimatu i środowiska wyklucza powrót do starego systemu.

Babciowe 2024: nowy zasiłek wyższy niż 1500 złotych? dla matki na opiekę nad dzieckiem, żłobek lub dla babci

Babciowe kojarzy się z zasiłkiem w wysokości 1500 zł wypłacanym rodzicom małego dziecka, by sfinansowali opiekę nad maluchem w wieku żłobkowym, choćby opłacając jego babcię, i mogli pójść oboje do pracy. W budżecie państwa na 2024 r. uchwalonym właśnie przez Sejm zarezerwowano na ten rok 1,5 miliarda złotych – jako realizacja programu „Aktywny rodzic”, czyli finansowe wsparcie kobiet, które wracają na rynek pracy po urodzeniu dziecka.

Minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: będą zmiany dotyczące najniższych emerytur . Nikt już nie dostanie z ZUS tylko kilka złotych świadczenia

Na razie są ozdobą publikacji w mediach z dreszczykiem: 50 groszy emerytury, złotówka. Bulwersują gdy skarżą się na nie znani muzycy, aktorzy czy inni celebryci. Z miesiąca na miesiąc przybywa jednak emerytów otrzymujących z ZUS dosłownie groszowe lub niewielkie emerytury – ze wskazaniem na dynamikę przyspieszającą. Bez zmian w prawie i systemie emerytalnym kilkaset tysięcy groszowych emerytów zamienić się może w miliony.

Czy podatki majątkowe powinny obejmować osoby, które nie mają dużego majątku? Co z wolną kwotą od podatku Belki?

Coraz więcej osób interesuje się inwestowaniem swoich oszczędności. Ma to związek z niedawną wysoka inflacją. Czy złagodzenie 19-proc. podatku od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatku Belki skłoniłoby więcej osób do inwestowania? Czy kwota wolna to dobry pomysł? 

Kupiłeś mieszkanie na rynku wtórnym? Skarbówka cię prześwietli i możesz mieć spore kłopoty

Urzędy skarbowe ze zdwojoną intensywnością kontrolują teraz nabywców mieszkań na rynku wtórnym. Wielu z nich na finał takiej kontroli musi zapłacić niemałe pieniądze dodatkowego podatku. O Co chodzi, wcześniej tego nie było – a przynajmniej nie na taką skalę.

Minister Paulina Hennig-Kloska: ceny prądu w drugiej połowie 2024 roku zamrożone tylko dla najbiedniejszych. Potem podwyżka o 80-90 zł miesięcznie?

Minister klimatu i środowiska zapowiedziała, że decyzje o cenach prądu dla gospodarstw domowych w drugiej połowie 2024 roku zostaną ustalone w ciągu kwartału. Ponieważ zaczął się już luty, można się spodziewać decyzji rządu do końca kwietnia bieżącego roku. Czy od lipca ceny prądu dla konsumentów mocno wzrosną, czeka nas gwałtowana podwyżka cen energii elektrycznej?

Luty 2024: kto skorzysta najbardziej przechodząc na emeryturę ZUS teraz. Czy przez waloryzację 1,1212 każdy zyska

Wszystko jasne. Znamy wskaźnik waloryzacji emerytur i rent od 1 marca 2024 – 1,1212, który podwyższy emerytury o 12,12 proc. Znamy wysokość trzynastej emerytury, która wyniesie 1 789,96 zł. Kto złoży wniosek o emeryturę w lutym, od marca dostanie od razu podwyżkę a od kwietnia wyższą emeryturę plus trzynastkę w tym miesiącu. Może jednak lepiej poczekać do lipca, bo niektórzy twierdzą, że to przechodzącym na emeryturę w lipcu ZUS wyliczy emeryturę w najwyższej możliwej wysokości – jak to jest naprawdę?

W 2024 Rada Polityki Pieniężnej nie obniży stóp procentowych ani razu?

Ekonomiści są coraz bardziej podzieleni w sprawie stóp procentowych dla złotego w 2024 roku. O ile wcześniej panowała powszechna opinia, że w skali całego roku nastąpi obniżka stóp o 0,50 lub 0,75 procent, o tyle teraz rośnie grono ekspertów uważających, że Rada Polityki Pieniężnej w 2024 roku nie obniży stóp ani razu i na poziomie ustalonym w październiku 2023 roku utrzymają się one przez kolejne miesiące bieżącego roku.

Nowe zakazy gotówki 2024. Unia Europejska może wprowadzić nakaz obrotu bezgotówkowego, ale nie zmieni nastawienia Polaków

Polacy jako mało którzy konsumenci z innych krajów doceniają obrót bezgotówkowy. Bezprecedensowy sukces BLIK-a oraz niezwykła popularność metody płatności określanej mianem BNPL – kup teraz, zapłać później – nie pozostawiają co do tego wątpliwości. Ale jednocześnie w ostatnich latach rośnie popularność gotówki.

Przerwa lunchowa i posiłki oferowane przez pracodawcę poprawiają wizerunek firmy i zwiększają efektywność pracowników

Firmy oferujące pracownikom posiłki w pracy jako dodatkowe świadczenie pozapłacowe zyskują na wizerunku, choć same darmowe lunche nie zaliczają się do benefitów pierwszej kategorii. Jeszcze ciekawsze są związane z tym inne okoliczności, np. rola przerwy na jedzenie dla integracji pracowników oraz wpływ menu w pracy na rodzaj posiłków spożywanych w domu.

Zasiłek pogrzebowy nie wystarcza na tradycyjny pochówek? Ale na kremację już tak!

Kremacja, chociaż staje się coraz popularniejszą formą pochówku, wciąż nie jest pierwszym wyborem dużej części Polaków. Ile kosztuje pogrzeb tradycyjny, a ile kremacja? 

Jak uporządkować finanse w 2024 roku? Jak spłacić zadłużenie?

Często bywa, że koniec lutego część noworocznych postanowień idzie już w zapomnienie. A co z tymi związanymi z finansami? Nawet 20% Polaków zadeklarowało, że w 2024 r. ma postanowienia związane z finansami. Oszczędności, inwestycje, lepsze zarządzanie budżetem, spłata długów. Jak uporządkować finanse w 2024 r.? 

Dlaczego klientów irytują kasy samoobsługowe?

W Polsce jest coraz więcej kas samoobsługowych, ale klienci niekoniecznie są z tego zadowoleni. Jakie są powody niechęci do tego sposobu robienia zakupów? Naukowcy szukają rozwiązań dla sieci instalujących kasy samoobsługowe, by nie straciły stałych klientów. 

Czy 18.02.2024 r. to niedziela handlowa. Zmiany w przepisach, kiedy zakaz handlu, a kiedy zakupy w galeriach [wykaz]

Niedziela handlowa 18.02.2024. Kolejna niedziela lutego, 18 to kolejna niedziela z zakazem handlu. W taki dzień nieczynne są galerie i centra handlowe, muszą pozostać zamknięte wszystkie większe sklepy sieciowe. To nie znaczy, że nie zrobimy zakupów – są one możliwe w małych sklepach, w których sprzedawcą, kasjerem i pracownikiem obsługi w jednej osobie jest przedsiębiorca – właściciel sklepu.

Wróciły lęki o zdrowie najbliższych i własne, Mniej boimy się utraty majątku wskutek wysokiej inflacji

Choć sytuacja materialna polskich rodzin po pandemii i wysokiej inflacji poprawia się niemal z miesiąca na miesiąc, nie słabną obawy o przyszłość, stan finansów domowych i inne sprawy materialne. Jednak mimo oddalającej się perspektywy COVID-19 znów na pierwsze miejsce powodów do stresów przebiła się troska o zdrowie - bliskich oraz własne.

Twitch przyciąga nie tylko miłośników gier. Choć na tej platformie szukają oni głównie rozrywki, chętnie korzystają z porad i użytecznych publikacji

Treści i jakość materiałów to główne czynniki przyciągające widzów na Twitcha. Zdecydowana większość użytkowników platformy, bo aż 79 proc. przedkłada interesującą ich tematykę, nad przywiązanie do danego streamera udostępniającego zróżnicowany kontent.

To dobry czas na kupno sprzętu elektronicznego, uważają eksperci. Jest tani, a już idą znaczące podwyżki

W sklepach w Polsce – i nie tylko – kończą się zapasy elektroniki. Jej nadprodukcja w ostatnim czasie sprawiła, że ceny nie rosły wraz z inflacją więc sprzęt jest relatywnie tani. Ta faza jednak dobiega końca i wiele przesłanek wskazuje na to, że ceny wzrosną, a producenci zechcą odrobić straty lum mniejsze zyski z ostatnich lat.

3,9%! Niezwykły spadek inflacji. Koniec waloryzacji o 12% i podwyżek o 20%. Raty kredytów i lokaty w dół

Inflacja spadająca z 6,2% (grudzień) na 3,9% (styczeń) oznacza, że za 2024 r. nie ma co liczyć na duże waloryzacje emerytur, inflacyjne podwyżki. Utrzymanie takiego trendu spowodowałoby, że niedługo otworzy się opcja "raty kredytów w dół", a wcześniej "lokaty w dół". Na przeszkodzie temu stoi planowane przez rząd podniesienie cen energii (znaczne bo szacuje się, że o 60%-80%) od 1 lipca 2024 r. poprzez zaprzestanie zamrożenia cen prądu. 

Wysokie ceny prądu zmotywowały gospodarstwa domowe do oszczędzania energii. Jak robić to skutecznie

Zainteresowanie działaniami mającymi zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w mieszkaniach i domach rośnie wraz z kolejnymi podwyżkami cen prądu. Zapowiadane przez rząd na lipiec 2024 roku odejście od mrożenia cen sprawiło, że w tym roku energię chce oszczędzać niemal dwóch na trzech konsumentów.

Walentynki 2024 i Dzień Singla też – z gorzką czekoladą. Wszystko przez coraz droższe kakao

Słodka czekolada to dobre uzupełnienie udanej randki, ale też dzięki dużej ilości magnezu – lek na stresy brakiem randki wywołane. Słodkości, podobnie jak swoją samotność lubię też single. Tymczasem 14 i 15 lutego 2024, kiedy obchodzą swoje święta obfituje w droższą czekoladę, a za rok słodycze będą pewnie jeszcze droższe, nawet gdy inflacja wyhamuje.

Uwaga! Walentynkowa randka w Internecie może się zakończyć oszukaną inwestycją w kryptowaluty

Pig butchering to działalność cyberprzestępców polegająca na namawianiu postronnych użytkowników sieci, często pod przykrywką internetowego romansu, na inwestycje w kryptowaluty, a następnie pozbawieniu ofiar wpłaconych pieniędzy.

Teraz warto zainwestować w mieszkanie lub dom za granicą. Ale łatwo pieniądze stracić – jak strzec się oszustów?

Nic nie wskazuje, żeby w 2024 r. chęć do inwestowania w zagraniczne nieruchomości przez rodaków miała osłabnąć. Niestety, nieodłączną częścią tego trendu jest także rosnąca liczba oszustw.

Polskie małżeństwa mają wspólne konto bankowe, nie rozmawiają o pieniądzach, a rozstają się... z powodu nieporozumień finansowych

Większość małżeństw w Polsce ma wspólność majątkową, ponad połowa par ma tylko jeden wspólny rachunek bankowy. A jednak nieporozumienia na tle finansowym stanowią jeden z czterech głównych powodów rozwodów. Jak i dlaczego warto rozmawiać o pieniądzach podpowiada ekspertka ERIF BIG.

Banki dalej skupują złoto ze światowych rynków. Po co to robią, czy korzystają na tym prywatni inwestorzy

Czy na globalnych zakupach złota przez banki korzystają indywidualni inwestorzy? Na pierwszy rzut oka odpowiedź wydaje się oczywista: skoro jest duży popyt a podaż nie może szybko wzrosnąć, to oczywiste jest, ze ceny pójdą w górę. No tak, ale co będzie jak bankom nagle się odmieni i złoto zaczną sprzedawać, co sprawi, że na rynkach z dnia na dzień znajdą się tony złota?

Randka solo: restauracja lub kino. Jak single planują spędzić swoje święto – kiedy wypada Dzień Singla

Święto Zakochanych ma coraz popularniejsze zwierciadlane odbicie – dzień po Walentynkach przypadających 14 lutego obchodzony jest Dzień Singla. Samotni Polacy nie zamierzają go jednak spędzać w domu – co piąty wybiera się na „randkę z samym sobą”: najchętniej do kina, restauracji lub do SPA.

Kto chce przywrócenia handlu w niedzielę? Młodzi, wykształceni i dobrze sytuowani mieszkańcy dużych miast

Handel w niedzielę? Polacy w tej kwestii są mocno podzieleni. Za przywróceniem handlu w niedzielę opowiada się 46% respondentów, 44% jest przeciwnych a 10% nie ma zdania na ten temat. 

Rynek samochodów osobowych w Polsce. Elektryków cztery razy mniej niż w Europie a czasu na obligatoryjną zmianę coraz mniej

Polska Agencja Prasowa donosi, że w 2023 r. po raz pierwszy w UE zarejestrowano więcej samochodów elektrycznych niż z silnikiem diesla. Jak podaje raport opublikowany przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA), w 2023 roku w Europie elektryki stanowiły 14,6 % wszystkich nowych rejestracji, a diesle 13,6%. A jak jest w Polsce?

Walentynki 2024, a raczej Antywalentynki. Rozwodnicy zapłacą mniej za bilety na basen

Walentynki nie muszą być smutnym świętem dla rozwodników. W Łodzi 14 lutego w Aquaparku Fala będzie można skorzystać z kompleksu basenowego w niższej cenie. 

Wiemy kto wygrał Super Bowl 2024, ale kto na pucharze i całym futbolu amerykańskim zarabia najwięcej?

Wszystko już jasne. Kansas City Chiefs okazali się lepsi od San Francisco 49ers (25:22) i po drugiej w historii Super Bowl dogrywce obronili tytuł sprzed roku. Prawie dwie dekady trzeba było czekać by zeszłoroczny czempion dokonał tego drugi raz z rzędu. Ale jak Super Bowl to od razu wszyscy rozmawiają o milionach, celebrytach i inwestycjach.

1780,96 zł najniższej emerytury, renty socjalnej i renty rodzinnej od 1 marca 2024 r.

W komunikacie z 9 lutego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że od 1 marca 2024 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna wzrośnie do 1780,96 zł. W 2024 roku wskaźnik waloryzacji rent i emerytur wyniesie 112,12 proc.

5 rzeczy, które warto wiedzieć o karcie kredytowej

Karta kredytowa jest popularnym środkiem płatniczym. Przy spełnieniu określonych kryteriów stanowi dobry sposób na finansowanie różnych zakupów. Sprawdź, o czym należy pamiętać przed skorzystaniem z limitu na karcie kredytowej i jak uniknąć płacenia odsetek za pożyczone pieniądze.

Sztuczna inteligencja? Niekoniecznie. Polacy chcieliby, by roboty i systemy automatyczne przejęły od nich uciążliwe obowiązki domowe

Polacy najbardziej chcieliby, by roboty i systemy automatyczne przejęły  od nich uciążliwe obowiązki domowe, ale nie zastępowały ich w pracy zawodowej.

Niższe rachunki za ogrzewanie i prąd 2024. Najprostszy sposób: uszczelnienie okien i drzwi – czy Polacy to robią

Uszczelnianie okien i drzwi powróciło do częstych praktyk po latach przerwy gdy pandemia i inflacja a następnie agresja Rosji na Ukrainę wywindowały ceny energii elektrycznej i ciepłą użytkowego do niebotycznych rozmiarów. Mimo działania tarcz antyinflacyjnych i zamrożenia w takiej czy innej formie cen prądu, gazu i opłat za ciepło – rachunki są wysokie, zwłaszcza po przekroczeniu limitów. Co robimy, by ograniczeń skalę wzrostu kosztów dla domowego budżetu?

Teraz firmy kurierskie konkurują ofertami… szybkiego i prostego zwrotu towaru

To znak czasów i sztuka elastycznego dostosowania się do potrzeb konsumentów. Jak się okazuje, już dwie na trzy zakupione przez Internet sztuki odzieży czy obuwia wracają do sprzedawcy. Polacy znają swoje prawa konsumenckie i korzystają z nich bez żadnych oporów.

Jak często Polacy chodzili do kina w 2023 r.? Czy chętnie brali udział w akcjach dobroczynnych? Badanie CBOS

CBOS opublikował wyniki badania Aktywności i doświadczenia Polaków w 2023 roku. Jak po dwóch latach pandemii i roku wojny w Ukrainie wygadało uczestnictwo rodaków w aktywnościach społecznych i wydarzeniach? 

M. Morawiecki: Do VI za prąd płacisz 0,9 zł/kWh. Od VII 1,48 zł/kWh. Średnio podwyżka o 64%. Ale w Warszawie o 155%. U rodziny 2+2 podwyżka o 1100 zł

Mateusz Morawiecki opublikował artykuł z wezwaniem do zatrzymania podwyżek ceny prądu od 1 lipca 2024 roku. Zrobił to na LInkedIn.   

Ulga podatkowa dla krwiodawców 2024: czy honorowe oddanie krwi zmniejszy PIT, komu podatek zwróci urząd skarbowy

Honorowe oddanie krwi jest traktowane jako darowizna. O ile jednak darowiznę w formie pieniędzy łatwo jest odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem w ramach „normalnej” ulgi na darowizny, o tyle z krwią lub osoczem jest problem – bo ile jest np. warta. Dlatego w przepisach podatkowych PIT w końcu uregulowano ściśle zasady odliczania honorowego oddawania krwi.

Ulga na termomodernizację 2024: czy każdy podatnik PIT ma prawo do odliczenia wydatków od dochodu

Prowadzisz prace termomodernizacyjne w swoim domu? Sprawdź, czy możesz odliczyć ponoszone wydatki.

Ferie zimowe 2024. Górale niezadowoleni, turyści przebierają w ofertach noclegów

Ferie zimowe potrwają jeszcze do 25 lutego. Czy Ci, którzy dopiero planują wyjazd znajdą miejsce na wypoczynek w górach? 

REKLAMA