REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Edukacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

QUIZ z lektury "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Będzie komplet punktów?

"Balladyna" Juliusza Słowackiego to jedna z lektur z zakresu szkoły podstawowej, która widnieje na liście lektur obowiązkowych na maturze. Warto zrobić powtórkę.

QUIZ Wielka Brytania - co o niej wiesz? 10/10 dla nielicznych

Czy wiesz, że Wielka Brytania ma powierzchnię mniejszą niż Polska? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz kilka innych informacji.

QUIZ Co ty wiesz o USA? 7/10 to sukces

Stany Zjednoczone to jedno z największych i najbardziej różnorodnych państw świata. Sprawdź, czy znasz podstawowe informacje o tym kraju.

Jesteś lepszy od licealisty? Sprawdź się w geograficznym QUIZIE

Który kraj ma najwięcej ludności? Które miasto jest stolicą Australii? Czy Twoja wiedza o geografii jest wystarczająca, by odpowiedzieć na te pytania? Sprawdź się w tym quizie!

REKLAMA

QUIZ Francja - znasz te ciekawostki? 10/10 zdobędą mistrzowie

Francja to najczęściej odwiedzany kraj świata! Trudno się dziwić, skoro ma tyle do zaoferowania. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz te ciekawostki.

Łatwy QUIZ o Portugalii. Te ciekawostki wypada znać

10 prostych pytań dotyczących Portugalii. Rozwiąż quiz koniecznie, jeśli planujesz tam wakacje. Jeśli nie, to rozwiąż tym bardziej, ciekawostek nigdy za wiele.

QUIZ Powtórka z lektury przed maturą. "Dżuma" Alberta Camusa

10 powtórkowych pytań z lektury. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz te podstawowe informacje dotyczące "Dżumy".

QUIZ Powtórka z lektury przed maturą. "Rok 1984" George’a Orwella

Kolejna lektura do przerobienia przed maturą w formie quizu już czeka. Sprawdź, czy znasz "Rok 1984" czy trzeba zrobić powtórkę do egzaminu.

REKLAMA

"Kajko i Kokosz. Szkoła latania" - test z lektury

Lektura "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" to fascynująca opowieść autorstwa Janusza Christa, znanego polskiego twórcy komiksów, która przenosi do świata pełnego przygód, humoru i niezwykłych bohaterów. Wyruszcie w podróż, gdzie spotkacie dwóch niezłomnych rycerzy - Kajko i Kokosza, którzy postanowili wziąć udział w niezwykłym przedsięwzięciu - szkole latania. Przygotujcie się na test wiedzy! Gotowi do lotu? Rozpoczynamy!

QUIZ Powtórka z lektury przed maturą. "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego

Te podstawowe informacje dotyczące lektury "Przedwiośnie" wypada znać. Kto wie, może któraś z nich przyda się na egzaminie maturalnym? Rozwiąż quiz i sprawdź, ile wiesz.

QUIZ z lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Nie wypada mieć mniej niż 6/10

Co oznacza "Quo vadis"? Kiedy rozgrywa się akcja powieści? Jak miała na imię ukochana głównego bohatera. To podstawowe pytania z tej lektury obowiązkowej. Znasz na nie odpowiedzi?

QUIZ Lektury obowiązkowe - Biblia. Odpowiesz poprawnie wszystkie pytania?

Na pytania z tego quizu warto znać odpowiedź. Biblia przyda się nie tylko na maturze, to również wiele odniesień we współczesnej (i nie tylko) kulturze i sztuce. Dobrze być zorientowanym. Rozwiąż quiz i sprawdź, ile wiesz.

Mały Książę - jak dobrze znasz tę książkę? QUIZ

„Mały Książę” to nie tylko należąca już do klasyki powiastka filozoficzna i szkolna lektura, to także niezwykle inspirująca opowieść o przyjaźni, oddaniu i miłości. To także z pozoru tylko książka dla dzieci, bo pod warstwą magicznej i wieloznacznej fabuły, znajduje się też wątek realistyczny i psychologiczny. „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.” - Antoine de Saint-Exupéry. Książka na pewno należy do rodzaju tych, które naprawdę na długo pozostają w naszej pamięci i sercu. Warto sprawdzić w quizie, ile jeszcze pamiętamy z tej pięknej lektury.

QUIZ Odgadniesz z którego kultowego serialu jest ta postać? 7/10 to świetny wynik

W jakim serialu znajdziemy Stanisława Anioła? A w którym Foxa Muldera? Joey Tribbiani to postać z którego serialu? Znasz odpowiedzi? 10/10 nie będzie problemem.

Łatwy QUIZ o Hiszpanii. Dasz radę zdobyć komplet punktów?

Jakie miasto jest stolicą Hiszpanii? Co to jest La Tomatina? Co się zjada w Hiszpanii w sylwestra? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz te ciekawostki.

"Odprawa posłów greckich" - test z lektury

Dramat "Odprawa posłów greckich", autorstwa Jana Kochanowskiego, to klasyczny tekst renesansowy, który dotyczy wydarzeń poprzedzających wojnę trojańską, znaną choćby z "Iliady" Homera. Dlatego, przed rozpoczęciem testu, warto przypomnieć sobie kluczowe informacje związane z fabułą i bohaterami tego mitu.

QUIZ Włochy - znasz te ciekawostki? 10/10 zdobędą nieliczni

Co jest stolicą Toskanii? Jaka waluta była we Włoszech przed euro? Co to jest cornetto? Znasz te informacje o Italii? Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę.

QUIZ False friends. Na te czeskie słowa łatwo się nabrać. Wiesz, co oznaczają?

Fałszywi przyjaciele tłumacza to wyrazy o identycznej lub podobnej formie w innych językach, ale o różnym znaczeniu. Wiesz, jakie znaczenie mają słowa z tego quizu? Zachowaj czujność, bo nie wszystkie pytania z quizu to false friends.

Szybki QUIZ. Ile dni ma ten miesiąc? Zgadniesz bez sprawdzania?

30 czy 31? Jesteś w stanie bez zerkania do kalendarza powiedzieć szybko ile dany miesiąc ma dni? Sposób z kostkami u dłoni też się liczy jako podpowiedź.

QUIZ Śmigus-dyngus, prima aprilis, topienie Marzanny... Znasz te polskie obrzędy i zwyczaje?

Kiedy są dożynki? Czym jest sobótka? Kiedy wróżymy z wosku? Rozwiąż quiz i sprawdź, jak dobrze znasz polskie tradycje, obrzędy i zwyczaje.

QUIZ Wiesz, który kraj jest większy? Połowa punktów to sukces

Po krajach europejskich, przyszedł czas na resztę globu. Odgadniesz, który kraj z pary ma większą powierzchnię? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy zdobędziesz chociaż 5/10.

Quiz. Wielkanoc w PRL. Pytanie 9 może zaskoczyć

Czas na podróż do PRL-u. Odkryj, jak wyglądała Wielkanoc w tamtych trudnych, ale zarazem niezwykle barwnych czasach. Odpowiesz na wszystkie 10 pytań?

QUIZ Dopasuj bohatera do książki. Dasz radę zdobyć komplet punktów?

Quiz idealny dla moli książkowych. Potrafisz bezbłędnie dopasować bohatera do książki?

QUIZ o starożytności. 10/10 dla znawców historii, kultury i sztuki!

Starożytność to wspaniała epoka, do której warto wracać. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele dawnych myśli i wynalazków przetrwało aż do naszych czasów. Co wiesz o antycznej Grecji, Egipcie, Rzymie i innych krainach? Sprawdź to w naszym teście!

QUIZ Stare polskie banknoty. Pokazujemy zdjęcia, ukrywamy nominał. Odgadniesz?

Od denominacji złotego minęło już prawie 30 lat! Pamiętasz, jakie nominały miały stare polskie banknoty?

QUIZ Nazwy państw w ich językach urzędowych. Małe szanse na 10/10

Suomi, Magyarország, Cabo Verde... To nazwy pewnych krajów w ich językach urzędowych. Brzmią znajomo? Świetnie, ale reszta pytań jest sporo trudniejsza. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy uda Ci się zdobyć przynajmniej 6/10.

QUIZ Europa - który kraj jest większy? Jest trudniej, niż się wydaje

Hiszpania czy Francja, Rumunia czy Białoruś, Austria czy Czechy? W każdym pytaniu quizu jest para europejskich krajów, wiesz, który z nich ma większą powierzchnię?

QUIZ Rozpoznaj małe, popularne w Polsce ptaki na zdjęciach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Odróżniasz wróbla od mazurka i sikorki ubogiej? Sprawdź, czy znasz gila i rudzika. Te małe, popularne w Polsce ptaki mogą Cię zaskoczyć! Czy zdobędziesz 10 punktów?

QUIZ Jak dobrze znasz książki Camilli Läckberg? Odpowiedz na 10 pytań i sprawdź się!

Sprawdź, jak dobrze znasz książki Camilli Läckberg. Odpowiedz na 10 pytań o twórczość skandynawskiej pisarki, autorki kryminalnej sagi o Fjällbace - nadmorskiej miejscowości w Szwecji.

QUIZ Sprawdź swoją wiedzę o książkach Stephena Kinga - 10 pytań

Czy znasz horrory Stephena Kinga? Sprawdź, ile wiesz na temat jego kultowych książek: Misery, Miasteczko Salem, Zielona Mila, Doktor Sen, Lśnienie, To, Instytut, Dallas '63, Bastion, Mroczna wieża.

Quiz Wielkanoc w PRL. Tylko nieliczni zdobędą komplet punktów!

Wielkanoc w PRL. Jak obchodziło się Wielkanoc w czasach PRL? Pewne tradycje wielkanocne są niezmienne, ale to najważniejsze święto w kościele katolickim obchodziło się kiedyś trochę inaczej niż dzisiaj. Jakie były wówczas ozdoby, czy w Wielką Sobotę można było zrobić zakupy i co się najczęściej jadało na święta? Cofnijmy się w czasie i sprawdźmy, jak wyglądała Wielkanoc w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Zapraszamy na quiz, ale ostrzegamy – łatwy nie będzie! Jak rozwiążecie, wyślijcie swoim znajomym.

QUIZ Znasz te podstawowe informacje o Polsce? Nie wypada mieć mniej niż 8/10

Kto był ostatnim władcą Polski? Z jaką prędkością można jechać po autostradzie? Ilu Polska ma mieszkańców? Te informacje wypada znać. Sprawdź zatem swoją wiedzę w naszym quizie.

QUIZ Znasz te zjawiska meteorologiczne? Trudne pytania

Co jest potrzebne do wytworzenia tęczy? Jak się nazywa wirująca kolumna powietrza? A deszczowa chmura przypominająca grzyb? Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Zapomniane zawody. Dasz radę zdobyć połowę punktów?

Zdun, rymarz, bartnik, zecer. Znasz te zawody? Spróbuj rozwiązać quiz bez podpowiedzi.

QUIZ Rozpoznasz kraj po konturze? Tylko niektóre pytania są łatwe

Potrafisz rozpoznać państwo po jego zarysie? Niektóre kontury są bardzo charakterystyczne, ale niektóre całkiem podobne do innych. W tym quizie zdobyć komplet punktów nie jest łatwo.

QUIZ Wielkanocne tradycje. Jak dobrze je znasz?

Wielkanoc to ruchome święto, ale kiedy wypada? Bez czego nie ma śmigusa-dyngusa? Co to jest walatka i kto przynosi wielkanocne prezenty? Sprawdź swoją wiedzę w wielkanocnym quizie.

QUIZ Gwiazdy i gwiazdozbiory. Komplet punktów to wyczyn!

Który gwiazdozbiór jest największy? Gdzie znajduje się Gwiazda Polarna? Która z gwiazd świeci nocą najjaśniej? Sprawdź, czy znasz te ciekawostki o gwiazdach i gwiazdozbiorach. Komplet punktów nie jest łatwy do zdobycia.

QUIZ Pamiętasz te sprzęty elektroniczne? 7/10 to już niezły wynik

Który telefon był niezniszczalny? Jak się nazywał przenośny odtwarzacz płyt CD? Co to był palmtop? Znasz odpowiedzi na te pytania? Masz szansę na bezbłędne rozwiązanie quizu.

QUIZ Te nazwiska znanych ludzi znasz na pewno. Dopasujesz zawód?

Te nazwiska znasz z całą pewnością, ale czy potrafisz dopasować do nich zawód? Uwaga, bo niektóre pytania są podchwytliwe. 10/10 zdobędą tylko mistrzowie.

QUIZ Znani Polacy. Odgadniesz ich profesję po nazwisku?

Helena Modrzejewska, Witold Gombrowicz, Kazimierz Deyna, Alicja Majewska? Te nazwiska brzmią znajomo? A potrafisz dopasować do nich zawód? Rozwiąż quiz i sprawdź!

QUIZ A te stolice znasz? 12/12 tylko dla nielicznych

Znasz stolicę Walii? A Izraela? Wiesz, jakie miasto jest stolicą Filipin albo Panamy? Jeśli tak, to masz duże szanse na komplet punktów. Powodzenia!

QUIZ Wiesz, skąd pochodzą ci sławni ludzie? 7/10 to niezły wynik!

Jaki kraj łączy Alanis Morissette i Jima Careya? Które gwiazdy pochodzą z Australii, a które z Irlandii? Gdzie urodził się Arnold Schwarzenegger? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz te ciekawostki.

QUIZ Kontynenty. Znasz te podstawowe informacje? Spróbuj zdobyć 7/10

Znasz te podstawowe informacje i ciekawostki dotyczące kontynentów? Sprawdź swoją geograficzną wiedzę i rozwiąż quiz. Nie jest łatwo zdobyć komplet punktów.

QUIZ na marzec z wiedzy ogólnej. Dasz się zaskoczyć?

Marzec jest miesiącem różnorodnym, pełnym niespodzianek i zmiennej pogody. Z tego powodu doczekał się nawet wielu ludowych porzekadeł. Czy znasz ważne marcowe terminy, zwyczaje i ciekawostki? Sprawdź to w naszym teście!

QUIZ Słynne kobiety. Zgadniesz, o kim mowa? Wypada mieć przynajmniej 8/10

Dzień Kobiet 2024. Te nazwiska wypada znać, oto kobiety, które zapisały się w historii. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy rozpoznasz je wszystkie.

QUIZ Słynni Polacy. Odgadniesz, o kim mowa po trzech słowach?

Potrafisz po trzech słowach rozpoznać nazwiska słynnych Polaków? Zachowaj czujność, bo pytania mogą być mylące. 10/10 zdobędą mistrzowie.

QUIZ Najpopularniejsze nazwiska świata. Mało kto zdobędzie 10/10

Jakie nazwiska noszą mieszkańcy Japonii, Argentyny czy Meksyku? Jakie jest najpopularniejsze nazwisko w Wietnamie? A w Izraelu? Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Najpopularniejsze nazwiska w Europie. 10/12 to świetny wynik!

Jakie jest najczęściej występujące nazwisko w Hiszpanii? A w Niemczech? Osoby o jakim nazwisku najczęściej można spotkać we Włoszech? A w Grecji? Jest kilka zaskoczeń. A może wcale nie? Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Zgadnij, o jakie państwo pytamy. 8/10 jest w zasięgu

Gdzie zjesz chinkali, a gdzie odpoczniesz w basenach termalnych? W jakim kraju zobaczysz sekwoje, a gdzie ptaka kiwi? Który kraj słynie z olejku różanego? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy uda Ci się zdobyć 10/10.

QUIZ Rozpoznasz kierunek po... kodzie lotniska? Podróżnicy będą mieli 10/10

Często podróżujesz? Lotnisko to Twój drugi dom? A może interesujesz się lotnictwem? Jeśli tak, to quiz nie sprawi Ci trudności. Jeśli nie, to i tak zachęcamy do rozwiązania. Ciekawostek nigdy za wiele. Sprawdź, czy znasz te kody IATA najpopularniejszych lotnisk.

REKLAMA