| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Jakość > Inwestycje dla pacjentów

Inwestycje dla pacjentów

Dobre, skuteczne zarządzanie w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu łączy ponad 110-letnią historię i bogate tradycje z inwestycjami w najnowocześniejszy sprzęt, opiekę i organizację

Szpital wciąż się rozwija. Oferuje świadczenia na coraz wyższym poziomie, równocześnie wzbogacając ofertę o nowe usługi. Stąd tegoroczny tytuł Most Opieki Medycznej i Skutecznego Zarządzania 2018. Rocznie w 21 oddziałach z ok. 544 łóżkami hospitalizowanych jest ok. 32 tys. pacjentów z całej Polski.

W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym rocznie zaopatrywanych jest ponad 43 tys. osób, a w POZ– blisko 20 tys.

Działający i prężnie rozwijający się przy szpitalu od 2012 r. Ośrodek Onkologiczny to nowoczesna placówka, jedna z najlepiej wyposażonych w woj. małopolskim. Dzięki niej pacjenci nie muszą udawać się w trudnych chwilach życia na badania diagnostyczne, zabiegi onkologiczne czy leczenie do oddalonych od swojego miejsca zamieszkania ośrodków.

Obecnie szpital jest w trakcie realizacji największej inwestycji przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, jak również Samorządu Województwa Małopolskiego. Największe nakłady finansowe położone zostały na rozwój opieki nad kobietami ciężarnymi oraz matką i dzieckiem, w tym przedwcześnie urodzonym. W budynku, który ma powstać w ramach projektu przewidziano pomieszczenia dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Neonatologii z IT, Ginekologii Onkologicznej, a także Poradni Ginekologicznej oraz Poradni Zaburzeń i Wad Rozwojowych Dzieci.

Planowany jest dalszy rozwój onkologii. Uruchomienie Pracowni Brachyterapii oraz Zakładu Medycyny Nuklearnej pozwoli rozszerzyć działalność Ośrodka Onkologicznego o nowoczesne leczenie nowotworów. Zaplanowano również powiększenie Oddziału Onkologii Klinicznej o 12 łóżek. W ramach projektu zostaną zmodernizowane oraz dostosowane do obowiązujących przepisów pozostałe oddziały – Pediatrii, Otolaryngologii, a także obecny Pawilon Ginekologiczno-Położniczy, do którego zostaną przeniesione oddziały Pulmonologii i Psychiatrii oraz utworzone dwa nowe: Geriatrii oraz Rehabilitacji. Z Dąbrowej k. Nowego Sącza na teren Szpitala przeniesiony zostanie Oddział Chorób Zakaźnych. Wreszcie modernizacji i remontu doczekają się poradnie specjalistyczne.

Część zadań została już zrealizowana: modernizacja Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz Oddział Chirurgiczny dla Dzieci, który zmienił swoją lokalizację.

Danuta Klimek

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »