reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Polecane > PowerUp! pomaga rozwinąć skrzydła

PowerUp! pomaga rozwinąć skrzydła

FLYO Boards będzie reprezentantem Polski w Wielkim Finale PowerUp! 2019, największego konkursu dla start-upów z 24 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, organizowanego przez InnoEnergy

Wiktor Kitzman, CEO FLYO Boards, pasjonat windsurfingu, z zapałem opowiadał o swoim innowacyjnym produkcie – desce surfingowej FLYO. Urządzenie wyposażone jest w napęd elektryczny, dzięki któremu może unosić się ok. metr nad powierzchnią wody oraz w pilota, umożliwiającego zdalne sterowanie. Konstrukcja deski, a szczególnie wbudowane w nią skrzydło, sprawia, że sprzęt nie tylko wygląda efektownie, ale także jest bezpieczny w użytkowaniu.

Drugie miejsce przyznano Eco Bean, projektowi naukowców z Politechniki Warszawskiej. Opracowana przez nich unikatowa technologia wykorzystuje zużyte fusy po kawie i umożliwia produkukcję z nich brykietów, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych materiałów opałowych. Trzecią lokatę zajął start-up Hyper Poland z obszaru mobility, który zaprezentował platformę logistyczną składającą się z autonomicznych, w pełni elektrycznych pojazdów, opartych na ekologicznym systemie magnetycznym.

Do tegorocznej, piątej edycji zgłosiło się niemal 300 zespołów, prezentujących rozwiązania dla przemysłu z obszaru energii, mobilności, technologii czystego powietrza, ciepłownictwa, cleantech i szeroko rozumianych technologii smart. Już kolejny raz rekordzistą pod względem liczby zgłoszeń okazała się Polska, z której nadesłano 46 aplikacji.

Podczas regionalnej gali finałowej w Warszawie przed jury oraz publicznością swoje produkty i usługi zaprezentowało 10 najbardziej obiecujących polskich start-upów.

– Możliwość globalnego zastosowania innowacji oraz perspektywa ich rozwoju były głównymi kryteriami naszej oceny. Start-upy biorące udział w finale krajowym zaprezentowały różnorodne rozwiązania, jednak to w FLYO Boards dostrzegliśmy największy potencjał. Firmę czekają teraz przygotowania do Wielkiego Finału, w których będzie reprezentować nasz kraj. A jest o co walczyć, ponieważ dostęp do wiedzy i sieci kontaktów InnoEnergy, które zainwestowało między innymi w Skeleton Technologies oraz Ferroamp Elektronik AB notowaną na Nasdaq Frist North, to niepowtarzalna szansa na globalną ekspansję biznesu – mówi przewodniczący jury, Sebastian Siuchta, Business Creation Officer w InnoEnergy Central and Eastern Europe.

Michał Maćkowiak, Head of Innovation w RAFAKO S.A. będącym już po raz kolejny Gold Partnerem konkursu, a także członek jury, dodaje: – Tegoroczna edycja, co bardzo mnie cieszy, wyniosła konkurs na kolejny, wyższy poziom. Cieszy przygotowanie i jakość projektów, wzrastająca z roku na rok, a RAFAKO, będąc sponsorem tego wydarzenia już trzeci rok z rzędu, może o tym najlepiej zaświadczyć. Przy ocenie decydująca była zbieżność prezentowanych innowacji z rozwiązaniami poszukiwanymi przez RAFAKO, rynkowa wartość projektu i jego skalowalność, a także sposób i forma prezentacji. FLYO spełniał te kryteria w największym stopniu i z ciekawością będę obserwował dalsze losy tego ambitnego zespołu.

W tym roku do grona partnerów wspierających konkurs PowerUp! dołączyło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Maciej Martyniuk, dyr. Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami w NCBR, zasilił skład jury.

– Oferta NCBR kierowana jest do przedsiębiorców różnej wielkości. W naszym portfolio nie brakuje programów kierowanych do zespołów, których pomysły są dopiero w fazie preseed lub seed, a także na etapie start-upu – mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR. – Wierzymy, że połączenie entuzjazmu ze znajomością nowych technologii, które wyróżnia młodych ludzi, jest wartościowym źródłem innowacji.

W gronie partnerów głównych znalazła się również ukraińska firma energetyczna DTEK, dla której konkurs PowerUp! to szansa na odkrycie innowacyjnych produktów i usług.

– Szukamy rozwiązań w zakresie produkcji gazu i węgla, wytwarzania ciepła, energii odnawialnej, budowy sieci, e-mobilności, efektywności energetycznej i obsługi klienta – wylicza Emanuele Volpe, DTEK Chief Innovation Officer.

Prezentacjom uczestników przyglądali się także przedstawiciele mediów oraz inwestorzy.

FLYO Boards wraz ze zwycięzcami pozostałych 13 finałów krajowych (odbywających się m.in. w Grecji, Czechach czy Estonii) powalczy o główną nagrodę pieniężną 50 tys. euro i szansę na finansowanie do wysokości 150 tys. euro w prestiżowym akceleratorze biznesu Highway® by InnoEnergy.

Laureat piątej edycji PowerUp! zostanie wyłoniony 21 maja br. w Krakowie podczas Impact’19 jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Anna Knapek

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama