| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Samorząd > Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno

O rozwoju, planach i walorach turystycznych zachodniopomorskiej gminy z jej burmistrzem Andrzejem Chmielewskim rozmawiała Agnieszka Moj.

W Drawniku nie sposób przegapić grodziska, tzw. „szwedzkich szańców”, gdzie najprawdopodobniej pochowane są ofiary cholery, która dotknęła Drawno w 1831 r. W Kiełpinie koniecznie trzeba przespacerować się aleją drzew im. prof. Władysława Szafera, w Prostyni zaskoczy nas „Lipa Skarbów”, w Zatomiu miłośnicy astronomii amatorskiej znajdą miejsce najmniej skażone światłem, czyli najlepsze do obserwacji nocnego nieba, a w Konotopiu można zobaczyć okazały dąb piramidalny. Niezwykle tajemniczym i intrygującym miejscem jest „Krzywy las” znajdujący się w okolicy Drawna. W naszej gminie nie można się nudzić, panują tu również idealne warunki dla wędkarzy i grzybiarzy. Dumni jesteśmy z aktywności naszych mieszkańców

Jak ona się przejawia?

W gminie działa wiele stowarzyszeń, które organizują lub włączają się w organizację naszych imprez, dzięki czemu przez cały rok odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe integrujące lokalne środowisko oraz promujące naszą gminę np.: Lato nad Drawą, Wojewódzki Festiwal Piosenki Ludowej, Turniej Strzelecki o tytuł Króla Kurkowego, Biegi Uliczne, Regaty żeglarskie itp.  Te i wiele innych atrakcji – zarówno pod względem historycznym, kulturowym, jak i przyrodniczym – sprawiają, że Drawno przyciąga turystów jak magnes.

Co stanowi dla pana priorytet?

Od początku pełnienia funkcji Burmistrza Drawna moim priorytetem niezmiennie pozostaje poprawa życia mieszkańców, stwarzanie warunków do rozwoju turystyki, ważnej gałęzi gospodarki w gminie prowadzącej do aktywizacji lokalnej społeczności oraz rozbudowa infrastruktury technicznej. Obecnie przygotowani jesteśmy do przebudowy dróg gminnych, rozpoczęliśmy prace nad projektowaniem oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacji sanitarnej w Dominikowie, Konotopiu, Barnimiu i Podegrodziu. Planujemy dalszą budowę oświetlenia drogowego oraz zagospodarowanie terenów rekreacyjnych. W partnerstwie z czterema sąsiednimi gminami złożyliśmy wniosek na rozbudowę infrastruktury turystycznej wzdłuż rzeki Drawy, w ramach którego chcemy wybudować kolejny odcinek ciągu pieszo-rowerowego nad jeziorem Grażyna w Drawnie oraz zagospodarować teren parku za boiskiem sportowym.

Jakie zmiany szykują się w najbliższym czasie?

Dokończenie rozpoczętych zadań inwestycyjnych oraz przygotowanie niezbędnej do realizacji zamierzeń dokumentacji projektowej, co sprawi, że będziemy gotowi w kolejnych latach na składanie wniosków o środki zewnętrzne, w momencie kiedy będą ogłaszane nabory. Dostrzegamy potrzeby ludzi starszych, więc w tym roku powstanie w Drawnie Klub Seniora, na utworzenie którego otrzymaliśmy dofinansowanie. Czekamy również na ocenę złożonego wniosku na remont zabytkowego budynku Urzędu Miejskiego w Drawnie. W chwili obecnej udało nam się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę drogi gminnej Jaźwiny-Sówka przy 95% dofinansowaniu Lasów Państwowych.

Dlaczego warto inwestować w Drawnie?

Główne atuty naszej gminy to rzeki, jeziora, czyste powietrze oraz aktywni i życzliwi mieszkańcy. Z roku na rok coraz więcej turystów odwiedza naszą gminę. Z uwagi na obszary objęte ochroną na terenie gminy ukierunkowujemy się na rozwój turystyki. Proponowane aktywne jej formy  – kajakowa, piesza, rowerowa czy konna stają się obecnie alternatywą dla zatłoczonych nadmorskich kurortów. Nasze walory przyrodnicze są szansą na rozwój bazy turystyczno-rekreacyjnej. Gmina posiada działkę, przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową, wypoczynkową lub usługową położoną nad jeziorem w centrum Drawna. Zapraszam wszystkich.

Agnieszka Moj

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

PKWiU - Nowa matryca stawek VAT – Usługi178.00 zł
reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »