| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Spółdzielczość > Spółdzielnia z bakcylem

Spółdzielnia z bakcylem

SM „Hutnik” w Sosnowcu jest jedną z większych spółdzielni w mieście. Od lat 80. zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami, dbając o mieszkańców.

Spółdzielnia „Hutnik” podejmuje szereg działań, które nie tylko poprawiają estetykę osiedla, ale również podnoszą jakość i komfort życia mieszkańców. Obecne zarządzanie nieruchomościami to jednak nie tylko bieżące administrowanie oraz zapewnianie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości, lecz również dbanie o wynik ekonomiczny oraz zaspokajanie potrzeb mieszkańców. „Hutnik” prowadzi na rzecz swoich członków i ich środowiska placówkę – klub „Bakcyl” wraz z siłownią, dzięki której realizowane są zadania społeczno-wychowawcze, kulturalne i sportowe. Oferta placówki jest stale udoskonalana i zmieniana w zależności od obowiązujących trendów oraz potrzeb mieszkańców.

Klub „Bakcyl” jest miejscem spotkań zarówno dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych. W okresie ferii zimowych i letnich organizowane są również półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym, które już trzykrotnie zostały docenione przez wojewodę śląskiego. To niejedyny powód do dumy. W „Bakcylu” od 4 lat prężnie działa Strefa Seniora, która jest miejscem spotkań osób w wieku 50+. Jej głównym celem jest włączenie seniorów do aktywnego życia w społeczności lokalnej, propagowanie pozytywnego wizerunku osób starszych oraz podniesienie poziomu aktywności i sprawności fizycznej.

Ponadto SM „Hutnik” wspiera lokalne akcje charytatywne oraz organizuje festyny rodzinne – niedawno spółdzielnia zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci pn. „Wspomnienie z wakacji”.

Takie nowatorskie podejście i wspólne organizowanie różnego rodzaju uroczystości budują więzi społeczne oraz poczucie przynależności. Ten fakt doceniono, przyznając SM „Hutnik” nagrodę Symbol Polskiej Spółdzielczości 2019.

Joanna Gulewicz

Zastępcy prezesa zarządu SM „Hutnik”: Jerzy Cholewa (z lewej) i Wawrzyniec Bielak (z prawej) odbierają Symbol Polskiej Spółdzielczości 2019 z rąk Jakuba Lisieckiego, red. nacz. „Monitora Biznesu”

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Darowizny, spadki, testamenty12.90 zł
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Okurowski

Specjalista od nowoczesnych technologii zarówno samochodowych jak domowych. Wyjątkowy znawca nawigacji samochodowych, systemów multimedialnych, car audio i aplikacji mobilnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »