reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Spółdzielczość > Spółdzielnia z bakcylem

Spółdzielnia z bakcylem

SM „Hutnik” w Sosnowcu jest jedną z większych spółdzielni w mieście. Od lat 80. zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami, dbając o mieszkańców.

Spółdzielnia „Hutnik” podejmuje szereg działań, które nie tylko poprawiają estetykę osiedla, ale również podnoszą jakość i komfort życia mieszkańców. Obecne zarządzanie nieruchomościami to jednak nie tylko bieżące administrowanie oraz zapewnianie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości, lecz również dbanie o wynik ekonomiczny oraz zaspokajanie potrzeb mieszkańców. „Hutnik” prowadzi na rzecz swoich członków i ich środowiska placówkę – klub „Bakcyl” wraz z siłownią, dzięki której realizowane są zadania społeczno-wychowawcze, kulturalne i sportowe. Oferta placówki jest stale udoskonalana i zmieniana w zależności od obowiązujących trendów oraz potrzeb mieszkańców.

Klub „Bakcyl” jest miejscem spotkań zarówno dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych. W okresie ferii zimowych i letnich organizowane są również półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym, które już trzykrotnie zostały docenione przez wojewodę śląskiego. To niejedyny powód do dumy. W „Bakcylu” od 4 lat prężnie działa Strefa Seniora, która jest miejscem spotkań osób w wieku 50+. Jej głównym celem jest włączenie seniorów do aktywnego życia w społeczności lokalnej, propagowanie pozytywnego wizerunku osób starszych oraz podniesienie poziomu aktywności i sprawności fizycznej.

Ponadto SM „Hutnik” wspiera lokalne akcje charytatywne oraz organizuje festyny rodzinne – niedawno spółdzielnia zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci pn. „Wspomnienie z wakacji”.

Takie nowatorskie podejście i wspólne organizowanie różnego rodzaju uroczystości budują więzi społeczne oraz poczucie przynależności. Ten fakt doceniono, przyznając SM „Hutnik” nagrodę Symbol Polskiej Spółdzielczości 2019.

Joanna Gulewicz

Zastępcy prezesa zarządu SM „Hutnik”: Jerzy Cholewa (z lewej) i Wawrzyniec Bielak (z prawej) odbierają Symbol Polskiej Spółdzielczości 2019 z rąk Jakuba Lisieckiego, red. nacz. „Monitora Biznesu”

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama