| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 23 grudnia 1996 r.

w sprawie określenia przedsiębiorstw państwowych oraz jednoosobowych spółek Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla gospodarki państwa.

Na podstawie art. 2a ust. 1 i 4 ustawy z dnia 13 lipca 1990 r. o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych (Dz. U. Nr 51, poz. 298 i Nr 85, poz. 498, z 1991 r. Nr 60, poz. 253, Nr 111, poz. 480, z 1994 r. Nr 121, poz. 591 i Nr 133, poz. 685 oraz z 1996 r. Nr 90, poz. 405 i Nr 106, poz. 496) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Ustala się:

1) wykaz przedsiębiorstw państwowych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki państwa, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia,

2) wykaz jednoosobowych spółek Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla gospodarki państwa, stanowiący załącznik nr 2 do rozporządzenia.

§ 2.
Ministrem właściwym, z którym ze względu na przedmiot działania spółki wymagane są uzgodnienia w sprawach składu rad nadzorczych i statutów spółek, jest:

1) Minister Gospodarki – dla spółek wykazanych w poz. 1–107 załącznika nr 2 do rozporządzenia,

2) Minister Transportu i Gospodarki Morskiej – dla spółek wykazanych w poz. 108–114 załącznika nr 2 do rozporządzenia,

3) Minister Łączności – dla spółek wykazanych w poz. 115–117 załącznika nr 2 do rozporządzenia,

4) Minister Finansów – dla spółek wykazanych w poz. 118–124 załącznika nr 2 do rozporządzenia.

§ 3.
Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 października 1991 r. w sprawie określenia przedsiębiorstw państwowych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki państwa, których prywatyzacja wymaga zgody Rady Ministrów (Dz. U. Nr 99, poz. 441).
§ 4.
Rozporządzenie Wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1997 r.

Prezes Rady Ministrów: W. Cimoszewicz

Załącznik 1. [WYKAZ PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU DLA GOSPODARKI PAŃSTWA]

Załączniki do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 23 grudnia 1996 r. (poz. 792)

Załącznik nr 1

WYKAZ PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU DLA GOSPODARKI PAŃSTWA

1. Biuro Studiów i Projektów Łączności w Warszawie

2. Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Warszawie

3. Elektrownia Bełchatów w Bełchatowie

4. Elektrownia Turów w Bogatyni

5. Fabryka Wódek „Polmos” w Łańcucie

6. Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego w Gdańsku

7. Huta Cynku i Ołowiu Bolesław w Miasteczku Śląskim

8. Huta im. T. Sendzimira w Krakowie

9. Huta Łabędy w Gliwicach

10. Huta „Baildon” w Katowicach

11. Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol w Grzybowie

12. Kopalnie i Zakłady Przetwórcze Siarki Siarkopol w Tarnobrzegu

13. Kopalnie Surowców Skalnych w Zarębie

14. Kopalnie Surowców Skalnych w Złotoryi

15. Krakowskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego i Drożdżowego „Polmos” w Krakowie

16. Lubelskie Zakłady Przemysłu Spirytusowego i Drożdżowego „Polmos” w Lublinie

17. Lubuska Wytwórnia Wódek Gatunkowych „Polmos” w Zielonej Górze

18. Łódzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Łodzi

19. Łużyckie Kopalnie Bazaltu w Lubaniu

20. Mazowiecka Wytwórnia Wódek i Drożdży „Polmos” w Józefowie

21. Huta „Częstochowa” w Częstochowie

22. Poczta Polska w Warszawie

23. Podlaska Wytwórnia Wódek „Polmos” w Siedlcach

24. Polska Żegluga Morska w Szczecinie

25. Polski Monopol Loteryjny w Warszawie

26. Polski Rejestr Statków w Gdańsku

27. Polskie Koleje Państwowe w Warszawie

28. Polskie Linie Oceaniczne w Gdyni

29. Polskie Porty Lotnicze w Warszawie

30. Polskie Ratownictwo Okrętowe w Gdyni

31. Powszechna Kasa Oszczędności Bank Państwowy w Warszawie

32. Poznańskie Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Poznaniu

33. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego „ODRA 1” w Opolu

34. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego „ODRA 2” we Wrocławiu

35. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego „ODRA 3” w Szczecinie

36. Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Sandomierzu

37. Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Tczewie

38. Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Warszawie

39. Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodno-lnżynieryjnego w Krakowie

40. Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” w Płocku

41. Przedsiębiorstwo Górniczo-Produkcyjne Bazalt w Wilkowie

42. Przedsiębiorstwo Poszukiwań i Eksploatacji Złóż Ropy i Gazu Petrobaltic w Gdańsku

43. Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Usługowe Port Rybacki Gryf w Szczecinie

44. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Białymstoku

45. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Raciborzu

46. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Warszawie

47. Starogardzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Starogardzie Gdańskim

48. Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni

49. Szczecińska Wytwórnia Wódek „Polmos” w Szczecinie

50. Huta im. E. Cedlera w Sosnowcu

51. Śląska Wytwórnia Wódek Gatunkowych „Polmos” w Bielsku-Białej

52. Totalizator Sportowy w Warszawie

53. Huta „Będzin” w Będzinie

54. Zespół Elektrowni „Ostrołęka” w Ostrołęce

55. Kopalnia Węgla Brunatnego „Turów” w Bogatyni

56. Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów w Turku

57. Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów w Bełchatowie

58. Kopalnia Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie

59. Zakłady Przemysłu Ciągnikowego „Ursus” w Warszawie

60. Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu

61. Warszawskie Zakłady Mechaniczne „PZL-WZM” w Warszawie

62. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz” w Kaliszu

63. Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie

64. Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser” w Warszawie

65. Wojskowa Drukarnia w Gdyni

66. Wojskowa Drukarnia w Łodzi

67. Wojskowe Biuro Studiów i Projektów Budowlanych w Warszawie

68. Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne w Warszawie

69. Wojskowe Zakłady Elektroniczne w Zielonce

70. Wojskowe Zakłady Graficzne w Warszawie

71. Wojskowe Zakłady Inżynieryjne w Dęblinie

72. Wojskowe Zakłady Kartograficzne w Warszawie

73. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 w Łodzi

74. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 w Bydgoszczy

75. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 w Zegrzu

76. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 w Czernicy Wrocławskiej

77. Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich

78. Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne Nr 5 w Poznaniu

79. Wojskowe Zakłady Nr 4 w Warszawie

80. Wojskowe Zakłady Uzbrojenia Nr 2 w Grudziądzu

81. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Polmos” we Wrocławiu

82. Wydawnictwa „Szkolne i Pedagogiczne w Warszawie

83. Wydawnictwo Bellona w Warszawie

84. Wydawnictwo Czasopisma Wojskowe w Warszawie

85. Zakład Badawczo-Rozwojowy „Polmos” w Koninie

86. Zakłady Przemysłu Fermentacyjnego „Akwawit” w Lesznie

87. Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Kutnie

88. Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Sieradzu

89. Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Toruniu

90. Żyrardowskie Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Żyrardowie.

Załącznik 2. [WYKAZ JEDNOOSOBOWYCH SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU DLA GOSPODARKI PAŃSTWA]

Załącznik nr 2

WYKAZ JEDNOOSOBOWYCH SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU DLA GOSPODARKI PAŃSTWA:

1) dla których ministrem właściwym, z którym ze względu na przedmiot działania spółki wymagane są uzgodnienia w sprawach statutów i rad nadzorczych spółek, jest Minister Gospodarki:

1. Agencja Rozwoju Przemysłu SA w Warszawie

2. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Belma SA w Bydgoszczy

3. Będziński Zakład Elektroenergetyczny SA

4. Bielsko-Bialskie Zakłady Energetyczne SA

5. Bytomska Spółka Węglowa SA w Bytomiu

6. Centrala Handlu Zagranicznego SA Węglokoks w Katowicach

7. Centrala Produktów Naftowych SA w Warszawie

8. Centrala Zbytu Węgla Węglozbyt SA

9. Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej Radwar SA w Warszawie

10. Elbląskie Zakłady Energetyczne SA

11. Elektrownia Blachownia SA

12. Elektrownia Chorzów SA

13. Elektrownia Halemba SA w Rudzie Śląskiej

14. Elektrownia im. T. Kościuszki SA w Połańcu

15. Elektrownia Jaworzno III SA w Jaworznie

16. Elektrownia Kozienice SA w Świerżach Górnych

17. Elektrownia Łagisza SA w Będzinie

18. Elektrownia Łaziska SA w Łaziskach Górnych

19. Elektrownia Opole SA w Brzeziu k. Opola

20. Elektrownia Rybnik SA w Rybniku

21. Elektrownia Sierża SA w Trzebini

22. Elektrownia Skawina SA

23. Elektrownia Stalowa Wola SA

24. Elektrownia Wodna Żarnowiec SA

25. Energa – Gdańska Kompania Energetyczna SA

26. Energetyka Poznańska SA

27. Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik SA w Kraśniku

28. Gdańskie Zakłady Elektroniczne Unimor SA w Gdańsku

29. Gliwicka Spółka Węglowa SA w Knurowie

30. Górnośląski Zakład Elektroenergetyczny SA

31. Grudziądzkie Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil SA w Gudziądzu

32. Huta Katowice SA w Dąbrowie Górniczej

33. Jastrzębska Spółka Węglowa SA w Jastrzębiu-Zdroju

34. Katowicki Holding Węglowy SA w Katowicach

35. Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi Polska Miedź SA w Lubinie

36. Kombinat PZL-Hydral SA we Wrocławiu

37. Kopalnia Węgla Kamiennego Budryk SA w Ornontowicach

38. Kopalnia Węgla Kamiennego Jan Kanty SA w Jaworznie

39. Kopalnia Węgla Kamiennego Porąbka-Klimontów SA w Sosnowcu

40. Kopalnia Węgla Kamiennego Saturn SA w Czeladzi

41. Kopalnia Węgla Kamiennego Sosnowiec SA

42. Kopalnia Węgla Kamiennego Żory SA

43. Łódzki Zakład Energetyczny SA

44. Nadwiślańska Spółka Węglowa SA w Tychach

45. Państwowa Agencja Inwestycji Zagranicznych SA w Warszawie

46. Państwowa Agencja Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego SA w Katowicach

47. Państwowe Zakłady Lotnicze Warszawa-Okęcie SA w Warszawie

48. Polska Nafta SA w Warszawie

49. Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA w Warszawie

50. Przedsiębiorstwo Eksportu i Importu Kopex SA

51. Przedsiębiorstwo Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA w Warszawie

52. Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol SA w Konieczkach

53. Przemysłowe Centrum Optyki SA w Warszawie

54. Rudzka Spółka Węglowa SA w Rudzie Śląskiej

55. Rybnicka Spółka Węglowa SA w Rybniku

56. Rzeszowski Zakład Energetyczny SA

57. Siarkopol Gdańsk SA w Gdańsku

58. Stołeczny Zakład Energetyczny SA

59. Stomil Poznań SA w Poznaniu

60. Tłocznia Metali Pressta SA w Bolechowie

61. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Mielec SA w Mielcu

62. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Rzeszów SA w Rzeszowie

63. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Warszawa II SA w Warszawie

64. Zakład Energetyczny Białystok SA

65. Zakład Energetyczny Bydgoszcz SA

66. Zakład Energetyczny Częstochowa SA

67. Zakład Energetyczny Gorzów SA

68. Zakład Energetyczny Jelenia Góra SA

69. Energetyka Kalisz SA

70. Zakład Energetyczny Koszalin SA

71. Zakład Energetyczny Kraków SA

72. Zakład Energetyczny Legnica SA

73. Zakład Energetyczny Lublin SA

74. Zakład Energetyczny Łódź-Teren SA

75. Zakład Energetyczny Olsztyn SA

76. Zakład Energetyczny Opole SA

77. Zakład Energetyczny Płock SA

78. Zakład Energetyczny Słupsk SA

79. Zakład Energetyczny Szczecin SA

80. Zakład Energetyczny Tarnów SA

81. Zakład Energetyczny Toruń SA

82. Zakład Energetyczny Wałbrzych SA

83. Zakład Energetyczny Warszawa Teren SA

84. Zakład Energetyczny Wrocław SA

85. Zakład Energetyczny Zamość SA

86. Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA w Kędzierzynie-Koźlu

87. Zakłady Azotowe Puławy SA w Puławach

88. Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach SA w Tarnowie

89. Zakłady Chemiczne Nitro-Chem SA w Bydgoszczy

90. Zakłady Elektroniczne Warel SA w Warszawie

91. Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko-Kieleckiego SA

92. Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy SA w Gliwicach

93. Zakłady Mechaniczne PZL-Wola SA w Warszawie

94. Zakłady Mechaniczne Tarnów SA w Tarnowie

95. Zakłady Metalowe Łucznik SA w Radomiu

96. Zakłady Metalowe Mesko SA w Skarżysku-Kamiennej

97. Zakłady Radiowe Radmor SA w Gdyni

98. Zakłady Sprzętu Precyzyjnego Niewiadów SA

99. Zakłady Sprzętu Przeciwpożarowego Progaz SA w Łodzi

100. Zakłady Tworzyw Sztucznych Erg-Bieruń SA w Tychach

101. Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat SA w Jaśle

102. Zakłady Tworzyw Sztucznych Nitron SA w Krupskim Młynie

103. Zakłady Tworzyw Sztucznych Pronit SA w Pionkach

104. Zespół Elektrowni Dolna Odra SA w Nowym Czarnowie k. Gryfina

105. Zespół Elektrowni Wodnych Dychów SA

106. Zespół Elektrowni Wodnych Porąbka Żar SA

107. Zielonogórskie Zakłady Energetyczne SA.

2) dla których ministrem właściwym, z którym ze względu na przedmiot działania spółki wymagane są uzgodnienia w sprawach statutów i składu rad nadzorczych spółek, jest Minister Transportu i Gospodarki Morskiej:

108. Morski Port Handlowy Gdynia SA w Gdyni

109. Polska Żegluga Bałtycka SA w Kołobrzegu

110. Polskie Linie Lotnicze LOT SA w Warszawie

111. Przedsiębiorstwo Eksportu Budownictwa Komunikacyjnego Dromex SA

112. Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia Szczecin SA

113. Zarząd Portu Gdańsk SA w Gdańsku

114. Zarząd Portu Szczecin-Świnoujście SA w Szczecinie;

3) dla których ministrem właściwym, z którym ze względu na przedmiot działania spółki wymagane są uzgodnienia w sprawach statutów i składu rad nadzorczych spółek, jest Minister Łączności:

115. Polskie Radio SA w Warszawie

116. Telekomunikacja Polska SA w Warszawie

117. Telewizja Polska w Warszawie;

4) dla których ministrem właściwym, z którym ze względu na przedmiot działania spółki wymagane są uzgodnienia w sprawach statutów i składu rad nadzorczych spółek, jest Minister Finansów:

118. Bank Handlowy SA w Warszawie

119. Bank Zachodni SA we Wrocławiu

120. Mennica Państwowa SA w Warszawie

121. Polska Kasa Opieki SA w Warszawie

122. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA w Warszawie

123. Powszechny Bank Kredytowy SA w Warszawie

124. Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA w Warszawie.

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Maria Sieńko

Nowe Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »