| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 25 września 1997 r.

w sprawie określenia przedsiębiorstw państwowych oraz jednoosobowych spółek Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla gospodarki państwa.

Na podstawie art. 1a ust. 1 i 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych (Dz. U. Nr 118, poz. 561 i Nr 156, poz. 775 oraz z 1997 r. Nr 32, poz. 184, Nr 98, poz. 603, Nr 106, poz. 673 i Nr 121, poz. 770) zarządza się, co następuje:

§ 1.
 1. Ustala się:

1) wykaz przedsiębiorstw państwowych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki państwa, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia,

2) wykaz jednoosobowych spółek Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla gospodarki państwa, stanowiący załącznik nr 2 do rozporządzenia.

2. Szczególnie znaczenie dla gospodarki państwa mają jednoosobowe spółki, nie wymienione w załączniku nr 2, powstałe w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstw państwowych, wymienionych w załączniku nr 1.

§ 2.
 1. Ministrami właściwymi, w rozumieniu art. 1a ust. 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych (Dz. U. Nr 118, poz. 561 i Nr 156, poz. 775 oraz z 1997 r. Nr 32, poz. 184, Nr 98, poz. 603, Nr 106, poz. 673 i Nr 121, poz. 770), będą:

1) Minister Gospodarki – w odniesieniu do spółek wymienionych pod poz. 1–127 załącznika nr 2,

2) Minister Transportu i Gospodarki Morskiej – w odniesieniu do spółek wymienionych pod poz. 128–136 załącznika nr 2,

3) Minister Finansów – w odniesieniu do spółek wymienionych pod poz. 137–142 załącznika nr 2,

4) Minister Łączności – w odniesieniu do spółki wskazanej pod poz. 143 załącznika nr 2.

2. Ministrami właściwymi w odniesieniu do spółek, o których mowa w § 1 ust. 2, będą:

1) Minister Gospodarki – do spółek powstałych w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstw wymienionych pod poz. 1–33 załącznika nr 1,

2) Minister Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa – do spółki powstałej w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa wymienionego pod poz. 34 załącznika nr 1,

3) Minister Transportu i Gospodarki Morskiej – do spółek powstałych w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstw wymienionych pod poz. 35–43 załącznika nr 1,

4) Minister Obrony Narodowej – do spółek powstałych w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstw wymienionych pod poz. 44–61 załącznika nr 1,

5) Minister Finansów – do spółek powstałych w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstw wymienionych pod poz. 62–65 załącznika nr 1,

6) Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – do spółek powstałych w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstw wymienionych pod poz. 66–87 załącznika nr 1,

7) Minister Łączności – do spółki powstałej w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa wymienionego pod poz. 88 załącznika nr 1,

8) Minister Edukacji Narodowej – do spółki powstałej w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa wymienionego pod poz. 89 załącznika nr 1,

9) Minister Kultury i Sztuki – do spółek powstałych w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstw wymienionych pod poz. 90–95 załącznika nr 1,

10) Minister Zdrowia i Opieki Społecznej – do spółek powstałych w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstw wymienionych pod poz. 96–121 załącznika nr 1.

§ 3.
 Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 grudnia 1996 r. w sprawie określenia przedsiębiorstw państwowych oraz jednoosobowych spółek Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla gospodarki państwa (Dz. U. Nr 157, poz. 792 oraz z 1997 r. Nr 30, poz. 166 i Nr 44, poz. 281).
§ 4.
 Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: W. Cimoszewicz

Załącznik 1. [WYKAZ PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU DLA GOSPODARKI PAŃSTWA]

Załączniki do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 25 września 1997 r. (poz. 806)

Załącznik nr 1

WYKAZ PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU DLA GOSPODARKI PAŃSTWA

1. Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu

2. Elektrownia Bełchatów w Bełchatowie

3. Elektrownia Turów w Bogatyni

4. Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” w Miasteczku Śląskim

5. Huta „Częstochowa” w Częstochowie

6. Huta Łabędy w Gliwicach

7. Huta „Baildon” w Katowicach

8. Huta im. E. Cedlera w Sosnowcu

9. Huta „Będzin” w Będzinie

10. Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” w Grzybowie

11. Kopalnie i Zakłady Przetwórcze Siarki „Siarkopol” w Tarnobrzegu

12. Kopalnie Surowców Skalnych w Zarębie

13. Kopalnie Surowców Skalnych w Złotoryi

14. Kopalnia Węgla Brunatnego „Turów” w Bogatyni

15. Kopalnia Węgla Brunatnego „Adamów” w Turku

16. Kopalnia Węgla Brunatnego „Bełchatów” w Bełchatowie

17. Kopalnia Węgla Brunatnego „Konin” w Kleczewie

18. Łużyckie Kopalnie Bazaltu w Lubaniu

19. Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” w Płocku

20. Przedsiębiorstwo Górniczo-Produkcyjne „Bazalt” w Wilkowie

21. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego „Odra 1” w Opolu

22. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego „Odra 2” we Wrocławiu

23. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego „Odra 3” w Szczecinie

24. Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Sandomierzu

25. Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Tczewie

26. Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Warszawie

27. Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodno-Inżynieryjnego w Krakowie

28. Warszawskie Zakłady Mechaniczne „PZL WZM” w Warszawie

29. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „Gorzyce” w Gorzycach

30. Zakłady Przemysłu Ciągnikowego „Ursus” w Warszawie

31. Zakłady Chemiczne „Organika-Zachem” w Bydgoszczy

32. Zakłady Chemiczne „Organika-Sarzyna” w Nowej Sarzynie

33. Zespół Elektrowni „Ostrołęka” w Ostrołęce

34. Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Warszawie

35. Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego w Gdańsku

36. Polska Żegluga Morska w Szczecinie

37. Polski Rejestr Statków w Gdańsku

38. Polskie Linie Oceaniczne w Gdyni

39. Polskie Ratownictwo Okrętowe w Gdyni

40. Przedsiębiorstwo Poszukiwań i Eksploatacji Złóż Ropy i Gazu „Petrobaltic” w Gdańsku

41. Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Usługowe Port Rybacki „Gryf” w Szczecinie

42. Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „GRYF” w Szczecinie

43. Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „ODRA” w Świnoujściu

44. Wojskowa Drukarnia w Gdyni

45. Wojskowa Drukarnia w Łodzi

46. Wojskowe Biuro Studiów i Projektów Budowlanych w Warszawie

47. Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne w Warszawie

48. Wojskowe Zakłady Elektroniczne w Zielonce

49. Wojskowe Zakłady Graficzne w Warszawie

50. Wojskowe Zakłady Inżynieryjne w Dęblinie

51. Wojskowe Zakłady Kartograficzne w Warszawie

52. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 w Łodzi

53. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 w Bydgoszczy

54. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 w Zegrzu

55. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 w Czernicy Wrocławskiej

56. Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich

57. Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne Nr 5 w Poznaniu

58. Wojskowe Zakłady Nr 4 w Warszawie

59. Wojskowe Zakłady Uzbrojenia Nr 2 w Grudziądzu

60. Dom Wydawniczy Bellona w Warszawie

61. Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni

62. Bank Gospodarstwa Krajowego

63. Polski Monopol Loteryjny w Warszawie

64. Powszechna Kasa Oszczędności Bank Państwowy w Warszawie

65. Totalizator Sportowy w Warszawie

66. Fabryka Wódek „Polmos” w Łańcucie

67. Krakowskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego i Drożdżowego „Polmos” w Krakowie

68. Lubelskie Zakłady Przemysłu Spirytusowego i Drożdżowego „Polmos” w Lublinie

69. Lubuska Wytwórnia Wódek Gatunkowych „Polmos” w Zielonej Górze

70. Łódzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Łodzi

71. Mazowiecka Wytwórnia Wódek i Drożdży „Polmos” w Józefowie

72. Podlaska Wytwórnia Wódek „Polmos” w Siedlcach

73. Poznańskie Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Poznaniu

74. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Białymstoku

75. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Raciborzu

76. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Warszawie

77. Starogardzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Starogardzie Gdańskim

78. Szczecińska Wytwórnia Wódek „Polmos” w Szczecinie

79. Śląska Wytwórnia Wódek Gatunkowych „Polmos” w Bielsku-Białej

80. Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser” w Warszawie

81. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Polmos” we Wrocławiu

82. Zakład Badawczo-Rozwojowy „Polmos” w Koninie

83. Zakłady Przemysłu Fermentacyjnego „Akwawit” w Lesznie

84. Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Kutnie

85. Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Sieradzu

86. Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Toruniu

87. Żyrardowskie Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Żyrardowie

88. Biuro Studiów i Projektów Łączności w Warszawie

89. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w Warszawie

90. Przedsiębiorstwo Pracownie Konserwacji Zabytków

91. Przedsiębiorstwo Polskie Nagrania

92. Przedsiębiorstwo Składnica Księgarska

93. Przedsiębiorstwo Białostockie Zakłady Graficzne

94. Przedsiębiorstwo Polskie Wydawnictwo Muzyczne w Krakowie

95. Kopalnia Soli „Wieliczka” w Wieliczce

96. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Busko-Solec” w Busku

97. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Ciechocinek” w Ciechocinku

98. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Cieplice” w Jeleniej Górze

99. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Horyniec” w Horyńcu

100. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Inowrocław” w Inowrocławiu

101. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Iwonicz” w Iwoniczu

102. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Kamień Pomorski” w Kamieniu Pomorskim

103. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Kołobrzeg” w Kołobrzegu

104. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Konstancin” w Konstancinie

105. „Zespół Uzdrowisk Krynicko-Popradzkich” w Krynicy

106. Przedsiębiorstwo Państwowe „Zespół Uzdrowisk Kłodzkich” w Polanicy

107. Przedsiębiorstwo Państwowe „Zespół Uzdrowisk Krakowskich” w Krakowie

108. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Lądek-Długopole” w Lądku

109. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Nałęczów” w Nałęczowie

110. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Połczyn” w Połczynie

111. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Przyrzeczyn” w Przyrzeczynie

112. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Rabka” w Rabce

113. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Rymanów” w Rymanowie

114. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Szczawnica” w Szczawnicy

115. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Szczawno-Jedlina” w Szczawnie

116. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Świeradów” w Świeradowie

117. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Świnoujście” w Świnoujściu

118. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Ustka” w Ustce

119. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Ustroń” w Ustroniu

120. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Wieniec” we Włocławku

121. Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Wysowa” w Wysowie

Załącznik 2. [WYKAZ JEDNOOSOBOWYCH SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU DLA GOSPODARKI PAŃSTWA]

Załącznik nr 2

WYKAZ JEDNOOSOBOWYCH SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU DLA GOSPODARKI PAŃSTWA

1. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie

2. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Belma S.A. w Bydgoszczy

3. Będziński Zakład Elektroenergetyczny S.A.

4. Bielsko-Bialskie Zakłady Energetyczne S.A.

5. Bytomska Spółka Węglowa S.A. w Bytomiu

6. Węglokoks S.A. w Katowicach

7. Centrala Produktów Naftowych S.A. w Warszawie

8. Centrala Zbytu Węgla Węglozbyt S.A. w Katowicach

9. Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej Radwar S.A. w Warszawie

10. Elbląskie Zakłady Energetyczne S.A.

11. Elektrownia Blachownia S.A.

12. Elektrownia Chorzów S.A.

13. Elektrownia Halemba S.A. w Rudzie Śląskiej

14. Elektrownia im. T. Kościuszki S.A. w Połańcu

15. Elektrownia Jaworzno III S.A. w Jaworznie

16. Elektrownia Kozienice S.A. w Świerżach Górnych

17. Elektrownia Łagisza S.A. w Będzinie

18. Elektrownia Łaziska S.A. w Łaziskach Górnych

19. Elektrownia Opole S.A. w Brzeziu k. Opola

20. Elektrownia Rybnik S.A. w Rybniku

21. Elektrownia Siersza S. A. w Trzebini

22. Elektrownia Skawina S.A.

23. Elektrownia Stalowa Wola S.A.

24. Elektrownia Wodna Żarnowiec S.A.

25. Energa – Gdańska Kompania Energetyczna S.A.

26. Energetyka Poznańska S.A.

27. Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. w Kraśniku

28. Gdańskie Zakłady Elektroniczne Unimor S.A. w Gdańsku

29. Gliwicka Spółka Węglowa S.A. w Knurowie

30. Górnośląski Zakład Elektroenergetyczny S.A.

31. Grudziądzkie Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil S. A. w Grudziądzu

32. Huta Katowice S.A. w Dąbrowie Górniczej

33. Huta im. T. Sendzimira S.A. w Krakowie

34. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. w Jastrzębiu-Zdroju

35. Katowicki Holding Węglowy S.A. w Katowicach

36. Kopalnia Węgla Kamiennego Porąbka-Klimontów S.A. w Sosnowcu

37. Kombinat PZL – Hydral S.A. we Wrocławiu

38. Kopalnia Węgla Kamiennego Budryk S.A. w Ornontowicach

39. Kopalnia Węgla Kamiennego Jan Kanty S.A. w Jaworznie

40. Kopalnia Węgla Kamiennego Saturn S.A. w Czeladzi

41. Kopalnia Węgla Kamiennego Sosnowiec S.A. w Sosnowcu

42. Kopalnia Węgla Kamiennego Żory S.A.

43. Łódzki Zakład Energetyczny S.A.

44. Nadwiślańska Spółka Węglowa S.A. w Tychach

45. Państwowa Agencja Inwestycji Zagranicznych S.A. w Warszawie

46. Państwowa Agencja Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego S.A. w Katowicach

47. Państwowe Zakłady Lotnicze Warszawa-Okęcie S.A. w Warszawie

48. Nafta Polska S.A. w Warszawie

49. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Warszawie

50. Przedsiębiorstwo Eksportu i importu Kopex S. A.

51. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie

52. Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. w Konieczkach

53. Przemysłowe Centrum Optyki S.A. w Warszawie

54. Rudzka Spółka Węglowa S.A. w Rudzie Śląskiej

55. Rybnicka Spółka Węglowa S.A. w Rybniku

56. Rzeszowski Zakład Energetyczny S.A.

57. Siarkopol Gdańsk S.A. w Gdańsku

58. Stołeczny Zakład Energetyczny S.A.

59. Stomil Poznań S.A. w Poznaniu

60. Tłocznia Metali Pressta S.A. w Bolechowie

61. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Mielec S.A. w Mielcu

62. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz S.A. w Kaliszu

63. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Rzeszów S.A. w Rzeszowie

64. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Warszawa II S.A. w Warszawie

65. Zakład Energetyczny Białystok S.A.

66. Zakład Energetyczny Bydgoszcz S.A.

67. Zakład Energetyczny Częstochowa S.A.

68. Zakład Energetyczny Gorzów S.A.

69. Zakład Energetyczny Jelenia Góra S.A.

70. Energetyka Kalisz S.A.

71. Zakład Energetyczny Koszalin S.A.

72. Zakład Energetyczny Kraków S.A.

73. Zakład Energetyczny Legnica S.A.

74. Zakład Energetyczny Lublin S.A.

75. Zakład Energetyczny Łódź-Teren S.A.

76. Zakład Energetyczny Olsztyn S.A.

77. Zakład Energetyczny Opole S.A.

78. Zakład Energetyczny Płock S.A.

79. Zakład Energetyczny Stupsk S.A.

80. Zakład Energetyczny Szczecin S.A.

81. Zakład Energetyczny Tarnów S.A.

82. Zakład Energetyczny Toruń S.A.

83. Zakład Energetyczny Wałbrzych S.A.

84. Zakład Energetyczny Warszawa Teren S.A.

85. Zakład Energetyczny Wrocław S.A.

86. Zakład Energetyczny Zamość S.A.

87. Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. w Kędzierzynie-Koźlu

88. Zakłady Azotowe Puławy S.A. w Puławach

89. Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. w Tarnowie

90. Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. w Bydgoszczy

91. Zakłady Elektroniczne Warel S.A. w Warszawie

92. Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko-Kieleckiego S.A.

93. Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. w Gliwicach

94. Zakłady Mechaniczne PZL-Wola S.A. w Warszawie

95. Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. w Tarnowie

96. Zakłady Metalowe Łucznik S.A. w Radomiu

97. Zakłady Metalowe Mesko S.A. w Skarżysku-Kamiennej

98. Zakłady Radiowe Radmor S.A. w Gdyni

99. Zakłady Sprzętu Precyzyjnego Niewiadów S.A.

100. Zakłady Sprzętu Przeciwpożarowego Progaz S.A. w Łodzi

101. Zakłady Tworzyw Sztucznych Erg-Bieruń S.A. w Bieruniu

102. Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A. w Jaśle

103. Zakłady Tworzyw Sztucznych Nitron S.A. w Krupskim Młynie

104. Zakłady Tworzyw Sztucznych Pronit S.A. w Pionkach

105. Zespół Elektrowni Dolna Odra S.A. w Nowym Czarnowie k. Gryfina

106. Zespół Elektrowni Wodnych Dychów S.A.

107. Zespół Elektrowni Wodnych Porąbka Żar S.A.

108. Zielonogórskie Zakłady Energetyczne S.A.

109. Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A. w Koninie

110. Elektrociepłownie Warszawskie S.A. w Warszawie

111. Zespół Elektrociepłowni w Łodzi S.A. w Łodzi

112. Zespół Elektrociepłowni Poznańskich S.A. w Poznaniu

113. Zespół Elektrociepłowni Wybrzeże S.A. w Gdańsku

114. Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz S.A. w Bydgoszczy

115. Zespół Elektrociepłowni Bielsko-Biała S.A. w Bielsku-Białej

116. Elektrociepłownia Białystok S.A. w Białymstoku

117. Elektrociepłownia Zabrze S.A. w Zabrzu

118. Elektrociepłownia Zielona Góra S.A. w Zielonej Górze

119. Elektrociepłownia Katowice S.A. w Katowicach

120. Elektrociepłownia Toruń S.A. w Toruniu

121. Elektrociepłownia Gorzów S.A. w Gorzowie Wielkopolskim

122. Elektrociepłownia Tychy S.A. w Tychach

123. Elektrociepłownia Kraków S.A. w Krakowie

124. Elektrociepłownia Będzin S.A. w Będzinie

125. Zespół Elektrociepłowni Bytom S.A. w Bytomiu

126. Zespół Elektrociepłowni Wrocław S.A. we Wrocławiu

127. H. CEGIELSKI – POZNAŃ S.A w Poznaniu

128. Port Gdynia „Holding” S.A. w Gdyni

129. Polska Żegluga Bałtycka S.A. w Kołobrzegu

130. Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. w Warszawie

131. Przedsiębiorstwo Eksportu Budownictwa Komunikacyjnego Dromex S.A.

132. Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia Szczecin S.A.

133. Zarząd Portu Gdańsk S.A. w Gdańsku

134. Zarząd Portu Szczecin-Świnoujście S.A. w Szczecinie

135. Przedsiębiorstwo Połowów, Przetwórstwa i Handlu „Dalmor” S.A. w Gdyni

136. Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Usługowe Rybołówstwa Morskiego „Transocean” S.A. w Szczecinie

137. Bank PeKaO S.A. – Grupa PeKaO S.A.

138. Bank Zachodni S.A. we Wrocławiu

139. Mennica Państwowa S.A. w Warszawie

140. Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie

141. Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie

142. Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. w Warszawie

143. Telekomunikacja Polska S.A. w Warszawie.

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Bryła

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »