| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Rej. 157/2000

POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 30 czerwca 2000 r.

o nadaniu orderów.

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450 i z 1999 r. Nr 101, poz. 1177), na wniosek Prezesa Rady Ministrów, zaopiniowany przez Kapitułę Orderu Odrodzenia Polski, odznaczeni zostają:

w uznaniu wybitnych zasług w pracy naukowej oraz dydaktyczno-wychowawczej, za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju przemysłu włókienniczego

KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Szosland Janusz s. Wacława,

za wybitne zasługi w pracy dydaktyczno-wychowawczej, za osiągnięcia w działalności naukowej:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

2. Dubas Andrzej s. Mieczysława, 3. Wajand Jan s. Jana,

KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

4. Chojnacki Sławomir s. Stefana, 5. Domasłowski Wiesław s. Feliksa, 6. Góra Józef s. Franciszka, 7. Romankiewicz Ferdynand s. Tadeusza, 8. Ryś Bronisław s. Jana, 9. Szadkowski Jan s. Kazimierza, 10. Wiąckowski Stanisław s. Władysława, 11. Zalewski Romuald s. Waleriana, 12. Zarzycki Roman s. Romana,

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

13. Araszkiewicz Aleksander s. Ludwika, 14. Bereszyński Andrzej s. Alojzego, 15 Bochenek Andrzej s. Jerzego, 16. Bodzek Danuta c Stanisława, 17. Borowiec Franciszek s. Jana, 18. Czekalski Mieczysław s. Leona, 19. Dems Krzysztof s. Joachima, 20. Gębczyński Marek s. Stanisława, 21. Gutowski Wojciech s. Kazimierza, 22. Jasudowicz Tadeusz s. Jana, 23. Jurkowski Marian s. Mariana, 24. Kaczmarkiewicz Maria c. Stanisława, 25. Karolak-Wojciechowska Janina c. Jana, 26. Kasprzak Heliodor s. Czesława, 27. Katafias Stanisław s. Leona, 28. Kotzbach Roman s. Pawła, 29. Kowalski Józef s. Antoniego, 30. Kowalski Stefan s. Czesława, 31. Kozłowski Ryszard s. Józefa, 32. Kukiełka Jan s. Jana, 33. Kukuryk Bogusław s. Jana, 34. Maślankiewicz Andrzej s. Mieczysława, 35. Micherda Bronisław s. Michała, 36. Napieralski Andrzej s. Janusza, 37. Ostoja-Zagórski Janusz s. Władysława, 38. Pawlak Marian s. Konstantego, 39. Pijanowski Zenon s. Stanisława, 40. Ponikowska Irena c. Jana, 41. Sieroń Aleksander s. Stanisława, 42. Skrzypczyńska Małgorzata c. Jana, 43. Smaga Edward s. Jana, 44. Spiss Ludwik s. Ludwika, 45. Sobieszczański Maciej s. Jerzego, 46. Stępniewski Witold s. Stanisława, 47. Sygniewicz Jerzy s. Jana, 48. Szmidt Czesław s. Zenona, 49. Wańkowicz Kazimierz s. Kazimierza, 50. Wilczyński Janusz s. Kazimierza,

za wybitne zasługi w działalności kombatanckiej i społecznej:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

51. Gronowicz Eugeniusz s. Antoniego, 52. Matuszewski Leon s. Jana,

KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

53. Borakowski Henryk s. Józefa,

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

54. Ciałowicz Tadeusz s. Jerzego, 55. Matuszewski Jerzy s. Marcelego, 56. Matuszkowiak Franciszek s. Stanisława, 57. Słowiński Marian s. Antoniego,

za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła

KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

58. Grządziel Zygmunt s. Franciszka,

za wybitne zasługi i zaangażowanie w działalności na rzecz ochrony praw konsumenckich

59. Niepokulczycka Małgorzata c. Wincentego,

za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki kraju

60. Pater Zygmunt s. Wojciecha,

za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju muzealnictwa i ochrony zabytków

61. Żurawski Jerzy s. Antoniego,

za wybitne zasługi w pracy dydaktyczno-wychowawczej, za osiągnięcia w działalności artystycznej:

62. Hazuka Jerzy s. Stefana, 63. Rymarz Edwin s. Stanisława,

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

64. Szydłowska Maria c. Stanisława, 65. Wiliński Jerzy s. Piotra,

za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki kraju, za osiągnięcia w działalności racjonalizatorskiej

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

66. Augustyn Marek s. Jana, 67. Krzyżykowska-Szablewska Gabriela c. Walentego, 68. Napierała Bogusław s. Wincentego, 69. Rembacz Edward s. Bernarda, 70. Szczepański Emil s. Franciszka, 71. Wojciechowski Czesław s. Henryka,

za wybitne zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa

72. Barciński Zygmunt s. Michała, 73. Bartczak Karol s. Feliksa, 74. Kowalski Henryk s. Juliana,

za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju rolnictwa, za osiągnięcia w pracy naukowej

75. Borowiecki Jerzy s. Wacława, 76. Jurzysta Marian s. Jana, 77. Kuś Jan s. Kazimierza, 78. Maćkowiak Czesław s. Szczepana, 79. Terelak Henryk s. Józefa,

za wybitne zasługi w upowszechnianiu kultury muzycznej

80. Danielewicz Danuta c. Aleksandra, 81. Danielewicz Witold s. Józefa,

za wybitne zasługi na rzecz umacniania obronności i suwerenności kraju

82. płk Flieger Adam s. Stanisława, 83. ppłk Kostrubała Stanisław s. Józefa,

za wybitne zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

84. Bunia Marian s. Józefa,

za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki morskiej

85. Ferworn Ryszard s. Aleksandra,

za wybitne zasługi dla rozwoju przemysłu cukrowniczego, za działalność społeczną na rzecz środowiska lokalnego

86. Kozakiewicz Czesław s. Ludwika,

za wybitne zasługi w pracy na rzecz ochrony środowiska naturalnego, za działalność społeczną

87. Kurzyński Henryk s. Władysława,

za wybitne zasługi w działalności na rzecz bezpieczeństwa i ochrony pracy

88. Ludwig Antoni s. Stefana,

za wybitne zasługi w działalności społecznej i charytatywnej, za propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży

89. ks. Mikulski Mirosław s. Franciszka,

za wybitne zasługi dla kultury, za działalność na rzecz rozwoju muzealnictwa

90. Motyka Jerzy s. Franciszka,

za wybitne zasługi w pracy pedagogicznej i organizacyjnej, za działalność społeczną

91. Nowakowski Jan s. Jana,

za wybitne zasługi dla rozwoju polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej, za osiągnięcia w służbie dyplomatycznej

92. Olszyński Józef s. Pawła,

za wybitne zasługi dla rozwoju produkcji rolnej

93. Radomski Szczęsny s. Władysława.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Kwaśniewski

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »