| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Rej. 19/2005

POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 24 lutego 2005 r.

o nadaniu orderu i odznaczeń

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

za wybitne zasługi w pracy naukowej i badawczej, za działalność społeczną

KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Kowalski Bogdan,

na wniosek Ministra Infrastruktury

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

2. Cholewicki Andrzej Jan, 3. Mateja Krzysztof Jan, 4. Wójtowicz Michał Wiesław, 5. Zarębski Andrzej Jerzy, 6. Żurański Jerzy Antoni,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

7. Borowy Andrzej Krzysztof, 8. Grzegorczuk Alina, 9. Kasperkiewicz Krzysztof Aleksander, 10. Kołodziejczyk Barbara Jadwiga, 11. Popczyk Jacek Adam,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

12. Deptuła Zbigniew, 13. Mikińska Maria Jolanta, 14. Panek Anna Maria, 15. Wolińska-Fick Anna Maria,

na wniosek Ministra Polityki Społecznej

za zasługi w działalności na rzecz organizacji kombatanckich:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

16. Dembiński Włodzimierz, 17. Gieroń Marianna, 18. Gościewska Janina, 19. Jarmoszewicz Jan, 20. Kaczmarek Jan, 21. Kaszczuk Stanisław, 22. Kmieć Jan, 23. Maksimiuk Czesław, 24. Pietrzak Zbigniew Bartłomiej,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

25. Amanowicz Zofia, 26. Baracz Barbara, 27. Bielecka Helena, 28. Bogacz Helena, 29. ks. Gabrel Antoni, 30. Gierlich Józefa, 31. Grzywaczewska Stanisława, 32. Kaczybura Józef, 33. Kęska Alina Antonina, 34. Kowalczuk Jan, 35. Krasnowski-Włoczek Ryszard, 36. Kułakowski Jan, 37. Kurzynowski Zygmunt, 38. Łepak Piotr Feliks, 39. Nejman Janusz, 40. Ropęga Eugeniusz, 41. Rozalski Janusz, 42. Siepsiak Czesław, 43. Stawiarska Helena, 44. Szymański Zygmunt, 45. Witczak Jan, 46. Wojnowski Alfons, 47. Wychadańczuk Stanisław,

na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

48. Antychowicz Jerzy, 49. Marchewka-Mizak Beata Zofia, 50. Samorek-Salamonowicz Elżbieta, 51. Stec Jan, 52. Szprengier-Juszkiewicz Teresa Maria, 53. Żmudziński Jan Franciszek,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

54. Jarońska Emilia, 55. Kotelba Barbara, 56. Kuźmak Jacek Michał, 57. Lenartowicz Tadeusz, 58. Niewiadowska Alicja Zofia, 59. Posyniak Andrzej, 60. Szkoda Józef, 61. Zaręba Zofia,

na wniosek Ministra Zdrowia:

za zasługi dla rozwoju medycyny, za osiągnięcia w pracy naukowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

62. Grabowski Krzysztof Henryk, 63. Kielan Wojciech Jerzy, 64. Milnerowicz Stanisław, 65. Strutyńska-Karpińska Marta, 66. Usnarska-Zubkiewicz Lidia Weronika,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

67. Gołębiowski Waldemar, 68. Małolepsza-Jarmołowska Katarzyna Ewa,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

69. Forycki Marian Andrzej, 70. Świątek Rena Bożena, 71. Tadaszak Grażyna Zofia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

72. Błaszczyk Robert Wojciech,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za zasługi dla rozwoju handlu i usług:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

73. Kryger Eugeniusz Marian,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

74. Kryger Janina Bogusława, 75. Pisarska-Bitowt Jolanta Hanna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

76. Kończak Bernard,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

77. Dąbrowski Zbigniew Wiesław,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

78. Chruścińska Jadwiga, 79. Gorczewska Maria Danuta, 80. Górska Maria Teresa, 81. Sarnowska-Rybarczyk Elżbieta Danuta, 82. Skwarek Elżbieta Wiesława,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

83. Coghen Helena Maria, 84. Górska Teresa Teodozja, 85. Kasztelewicz-Rujna Gabriela Magdalena, 86. Ornoch Elżbieta Jadwiga, 87. Pakulska Marianna, 88. Przysucha Cecylia, 89. Reniecka Maria, 90. Sawicka Anna Wanda,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

91. Szefera Róża Klementyna,

za zasługi dla rozwoju kultury

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

92. Pruss Zdzisław,

za zasługi dla rozwoju czytelnictwa:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

93. Szczerkowska Barbara Jadwiga,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

94. Drabikowska Wanda Janina, 95. Gołębiewska Zofia, 96. Gruberska Janina, 97. Karwe Grażyna Zofia, 98. Pszonak Wiktoria, 99. Więckowska Grażyna Maria, 100. Zaborowska Elżbieta Alicja, 101. Zielińska Maria Jolanta,

za zasługi dla rozwoju i popularyzacji sportu

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

102. Kozber Ryszard, 103. Mucha Mieczysław Józef, 104. Otlewski Mieczysław Jan,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

105. Piernik Bogdan Kazimierz, 106. Woźniak Edward,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

107. Barczak Tomasz, 108. Dembiński Roman Bernard, 109. Dzioba Zdzisław Edmund, 110. Grzegorzak Waldemar Remigiusz, 111. Kaniasty Edmund, 112. Kapłoniak Grzegorz, 113. Karkosz Leszek Władysław, 114. Nowakowski Benedykt Stanisław, 115. Pilarski Stefan, 116. Radzimiński Henryk, 117. Szymczak Henryk, 118. Szymelfenig Zbigniew, 119. Wesołowski Jerzy Tadeusz, 120. Ziółkowska Krystyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

121. Dąbrowski Kazimierz Konstanty, 122. Gachewicz Zygmunt, 123. Kopczyński Janusz Tadeusz, 124. Kościński Sławomir Edmund, 125. Krupa Jerzy Franciszek, 126. Kryszak Roman, 127. Piróg Franciszek, 128. Podlewski Jan, 129. Romanowski Marian Jerzy, 130. Spychalski Jerzy Jan, 131. Zajączkowski Zbigniew, 132. Zaręba Paweł Jerzy,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

133. Greca Zenon Henryk,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

134. Myszkier Stefania Bogumiła,

za zasługi dla rozwoju rzemiosła:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

135. Rupiński Franciszek,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

136. Grążawski Roman, 137. Kowalski Andrzej, 138. Zdziarski Daniel,

na wniosek Wojewody Lubelskiego

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

139. Kostrubiec Wiesław, 140. Tokarska Genowefa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

141. Dudkowski Jan Krzysztof, 142. Kamola Roman Lech, 143. Poterucha Elżbieta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

144. Jośko Jarosław Paweł, 145. Rachoń Antoni Grzegorz,

na wniosek Wojewody Łódzkiego:

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

146. Bala Kazimierz Tomasz, 147. Gabrysiak Władysław Ignacy, 148. Gołębowski Konstanty, 149. Ochecki Stefan Lucjan, 150. Sobala Władysław Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

151. Kruk Stanisław Kazimierz, 152. Matusiak Leszek Stefan, 153. Szczepanik Józef Antoni, 154. Szczęsny Henryk Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

155. Dąbrowski Jan, 156. Jabłoński Marian, 157. Kostrzewa Waldemar Henryk, 158. Włazłowski Jan Tadeusz, 159. Zellmer Wojciech Leszek,

za zasługi w działalności na rzecz potrzebujących pomocy

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

160. Lelonkiewicz Jacek Przemysław,

na wniosek Wojewody Małopolskiego

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

161. Duda Józef, 162. Handzel Marek, 163. Nowak Danuta, 164. Noworolnik Kazimierz Jan, 165. Piwko Krystyna, 166. Pulit Marta, 167. Wiewiórka Maria, 168. Zając Marian,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

169. Mazur Stanisław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

170. Białek Barbara,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

171. Nanaszko Teofil,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

172. Zając Ewa Krystyna, 173. Żak Władysław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

174. Banaszczyk Marian Bogusław, 175. Bąk Mieczysław Piotr, 176. Bernatek Stanisław, 177. Dybus Jacek Stefan, 178. Jedliński Zbigniew, 179. Jedynak Adam, 180. Jurzyńska Krystyna, 181. Krzepkowski Zygmunt, 182. Łabuda Halina Maria, 183. Łukomska Ewa, 184. Mołdawa Józefa, 185. Morawska Helena, 186. Olejarz Ryszard Józef, 187. Ołownia Alina, 188. Paszkiel Antoni Stefan, 189. Pietrzyk Andrzej, 190. Skorupa Maciej Adam, 191. Ślęzak Zbigniew Bolesław, 192. Wójcik Adam, 193. Wrona Halina, 194. Zbroja Piotr,

za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

195. Micorek Kazimierz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

196. Liszkowski Wojciech,

za zasługi w działalności społecznej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

197. Domagała Ryszard, 198. Wesołowski Tadeusz Waldemar,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego

za zasługi w pracy zawodowej, za osiągnięcia w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

199. Grygier Stanisław, 200. Majchrzycki Andrzej, 201. Markowski Stanisław, 202. Tul Czesław, 203. Wachowiak Henryk,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

204. Banasik Feliks, 205. Bukowski Rafał, 206. Jakubowski Sylwiusz Adam, 207. Jankowski Karol, 208. Józefowski Zenon Franciszek, 209. Karwowski Krzysztof Stanisław, 210. Kasprzak Walenty, 211. Kurasiak Marian, 212. Kurasiak Zdzisław Jan, 213. Moksiewicz Bożena Alicja, 214. Muszyński Sławomir Józef, 215. Nowak Lucyna, 216. Piotrowiak Józef, 217. Pleskot Joanna, 218. Płocieniak Tadeusz, 219. Weigt Elżbieta, 220. Wojciechowski Zbigniew Maciej, 221. Wrzesiński Eugeniusz Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

222. Baraniecki Sylwester, 223. Celka Bożena Maria, 224. Cygiel Helena Kazimiera, 225. Galor Piotr, 226. Gościniak Krzysztof, 227. Karpiński Eugeniusz Maciej, 228. Karpiński Marek Roman, 229. Kempa Marian, 230. Klarzyński Rafał, 231. Klonowski Robert, 232. Klupś Krzysztof, 233. Kuczma Piotr, 234. Kwapis Jacek, 235. Moczyński Jerzy Henryk, 236. Pohl Paweł, 237. Poprawski Roman, 238. Przybylski Eugeniusz Sylwester, 239. Ratajczak Zbigniew, 240. Rodowski Marek, 241. Rzeźnik Marek, 242. Sęczkowska Elżbieta, 243. Stasiak Tadeusz, 244. Strużyński Jacek, 245. Szkudlarek Wojciech, 246. Szymczak Tomasz Michał, 247. Trawiński Piotr, 248. Wojtkowiak Dorota,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego:

za zasługi w pracy artystycznej, za działalność na rzecz teatru i środowiska artystycznego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

249. Banucha Jan Kazimierz, 250. Czyż Leszek Jan, 251. Niecikowski Zbigniew, 252. Ulrich Andrzej Stefan, 253. Witkowski Zbigniew Jerzy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

254. Opatowicz Adam Janusz,

za zasługi w działalności społecznej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

255. Kozak Petronela, 256. Rutkowska Eugenia.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Kwaśniewski

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Budnik

Radca Prawny - Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »