REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 2008 nr 61 poz. 538

ZARZĄDZENIE Nr 86 PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 14 sierpnia 2008 r.

w sprawie organizacji i trybu pracy Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 9 ust. 3 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. Nr 89, poz. 590) zarządza się, co następuje:

§ 1.
 1. Posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwanego dalej „Zespołem”, zwołuje się raz na kwartał – posiedzenia zwyczajne lub w razie potrzeby – posiedzenia nadzwyczajne.

2. Posiedzenia Zespołu zwołuje przewodniczący, a w przypadku nieobecności przewodniczącego – jeden z wyznaczonych przez niego zastępców przewodniczącego albo członek Zespołu, w którego właściwości – wynikającej z kierowania danym działem administracji rządowej – pozostaje rodzaj zaistniałej sytuacji kryzysowej.

3. Posiedzenia Zespołu odbywają się w siedzibie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, chyba że zwołujący posiedzenie wskaże inne miejsce.

§ 2.
 1. Decyzję o zaproszeniu do udziału w posiedzeniu Zespołu organów, o których mowa w art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym, podejmuje przewodniczący, stosownie do potrzeb, w szczególności z uwzględnieniem rodzaju zaistniałej sytuacji kryzysowej.

2. Przewodniczący zawiadamia organy zaproszone do udziału w posiedzeniu najpóźniej na 7 dni przed terminem planowanego posiedzenia zwyczajnego lub najpóźniej na 24 godziny przed terminem planowanego posiedzenia nadzwyczajnego.

3. Z zachowaniem terminów, o których mowa w ust. 2, przewodniczący informuje Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o planowanym posiedzeniu Zespołu.

4. Przewodniczący może zaprosić do udziału w posiedzeniu Zespołu także inne osoby, z zachowaniem terminów określonych w ust. 2.

§ 3.
 1. Ustalenia Zespołu są podejmowane w drodze przyjmowanych jednomyślnie uzgodnień.

2. W przypadku nieosiągnięcia jednomyślnego uzgodnienia przewodniczący, a w razie jego nieobecności – wyznaczony przez niego zastępca przewodniczącego lub członek Zespołu, o którym mowa w § 1 ust. 2, nakazuje sporządzenie protokołu rozbieżności, w którym zamieszcza się wszystkie stanowiska uczestników posiedzenia Zespołu oraz przyczyny uniemożliwiające podjęcie ustalenia.

3. Przewodniczący, a w razie jego nieobecności – wyznaczony przez niego zastępca przewodniczącego lub członek Zespołu, o którym mowa w § 1 ust. 2, niezwłocznie przedstawia Radzie Ministrów ustalenia Zespołu, o których mowa w ust. 1, albo protokół rozbieżności, o którym mowa w ust. 2.

§ 4.
 Obsługę Zespołu i całodobowy obieg informacji na potrzeby Zespołu zapewnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
§ 5.
 1. Do zadań sekretarza Zespołu należy w szczególności:

1) organizowanie posiedzeń Zespołu;

2) zapewnienie przygotowania opinii, ekspertyz i projektów dokumentów, niezbędnych do realizacji zadań Zespołu;

3) zapewnienie wymiany informacji związanych z realizacją zadań Zespołu;

4) współpraca z Rzecznikiem Prasowym Rządu dotycząca przygotowywania projektów komunikatów prasowych z posiedzeń Zespołu, w zakresie treści uzgodnionej z przewodniczącym Zespołu.

2. Sekretarz Zespołu sporządza protokół z posiedzenia Zespołu, zatwierdzany przez przewodniczącego, a w razie jego nieobecności – przez wyznaczonego przez niego zastępcę przewodniczącego lub członka Zespołu, o którym mowa w § 1 ust. 2.

3. Sekretarz Zespołu, w uzgodnieniu z przewodniczącym, sporządza sprawozdanie z prac Zespołu za rok ubiegły w terminie do dnia 31 marca roku kalendarzowego następującego po roku, którego sprawozdanie dotyczy.

4. Sekretarz Zespołu przedkłada przewodniczącemu sprawozdanie, o którym mowa w ust. 3, w terminie do 7 dni od dnia jego sporządzenia.

5. Przewodniczący przedkłada sprawozdanie, o którym mowa w ust. 3, do zatwierdzenia Radzie Ministrów najpóźniej w terminie do dnia 30 kwietnia roku kalendarzowego następującego po roku, którego sprawozdanie dotyczy.

§ 6.
 1. Informacje o przebiegu posiedzenia, informacje zawarte w ustaleniach, o których mowa w § 3 ust. 1, informacje zawarte w protokole rozbieżności, o którym mowa w § 3 ust. 2, lub informacje o opiniach i stanowiskach wyrażanych na tym posiedzeniu przez jego uczestników mogą być ujawniane wyłącznie w trybie i na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.1)).

2. Prawo do informacji, o których mowa w ust. 1, podlega ograniczeniu w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych.

§ 7.
 Przewodniczący, a w razie jego nieobecności wyznaczony przez niego zastępca przewodniczącego lub członek Zespołu, o którym mowa w § 1 ust. 2, może z własnej inicjatywy lub na wniosek każdego członka Zespołu zarządzić niejawny charakter posiedzenia Zespołu.
§ 8.
 1. Z posiedzenia Zespołu jest sporządzany komunikat prasowy, informujący w szczególności o przedmiocie posiedzenia oraz o podjętych ustaleniach, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. W przypadku zarządzenia niejawnego charakteru posiedzenia Zespołu nie sporządza się komunikatu prasowego.

3. Komunikat przygotowuje i przekazuje Rzecznikowi Prasowemu Rządu sekretarz Zespołu.

4. Otrzymany w trybie wskazanym w ust. 3 komunikat Rzecznik Prasowy Rządu podaje do publicznej wiadomości.

§ 9.
 Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: D. Tusk

 

 

1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1271, z 2004 r. Nr 240, poz. 2407 oraz z 2005 r. Nr 64, poz. 565 i Nr 132, poz. 1110.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2008-08-21
  • Data wejścia w życie: 2008-09-05
  • Data obowiązywania: 2008-09-05
  • Dokument traci ważność: 2011-10-21
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA