| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OBWIESZCZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 23 sierpnia 2017 r.

w sprawie wykazu gmin i powiatów wchodzących w skład województw

Na podstawie art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 24 lipca 1998 r. o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa (Dz. U. poz. 603 i 656, z 1999 r. poz. 1182 oraz z 2001 r. poz. 497) ogłasza się wykaz gmin i powiatów wchodzących w skład województw, który stanowi załącznik do obwieszczenia.

Prezes Rady Ministrów: B. Szydło

Załącznik 1. [WYKAZ GMIN I POWIATÓW WCHODZĄCYCH W SKŁAD WOJEWÓDZTW]

Załącznik do obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów
z dnia 23 sierpnia 2017 r. (poz. 853)

WYKAZ GMIN I POWIATÓW WCHODZĄCYCH W SKŁAD WOJEWÓDZTW

Województwo

Powiat

Gmina

(m.)*, (m.p.)**

Siedziba władz:

gminy/powiatu/
województwa

1

2

3

4

dolnośląskie

 

 

Wrocław

 

bolesławiecki

 

Bolesławiec

 

 

1. Bolesławiec (m.)

Bolesławiec

 

 

2. Bolesławiec

Bolesławiec

 

 

3. Gromadka

Gromadka

 

 

4. Nowogrodziec

Nowogrodziec

 

 

5. Osiecznica

Osiecznica

 

 

6. Warta Bolesławiecka

Warta Bolesławiecka

 

dzierżoniowski

 

Dzierżoniów

 

 

1. Bielawa (m.)

Bielawa

 

 

2. Dzierżoniów (m.)

Dzierżoniów

 

 

3. Pilawa Górna (m. )

Pilawa Górna

 

 

4. Dzierżoniów

Dzierżoniów

 

 

5. Łagiewniki

Łagiewniki

 

 

6. Niemcza

Niemcza

 

 

7. Pieszyce

Pieszyce

 

głogowski

 

Głogów

 

 

1. Głogów (m.)

Głogów

 

 

2. Głogów

Głogów

 

 

3. Jerzmanowa

Jerzmanowa

 

 

4. Kotła

Kotła

 

 

5. Pęcław

Pęcław

 

 

6. Żukowice

Żukowice

 

górowski

 

Góra

 

 

1. Góra

Góra

 

 

2. Jemielno

Jemielno

 

 

3. Niechlów

Niechlów

 

 

4. Wąsosz

Wąsosz

 

jaworski

 

Jawor

 

 

1. Jawor (m.)

Jawor

 

 

2. Bolków

Bolków

 

 

3. Męcinka

Męcinka

 

 

4. Mściwojów

Mściwojów

 

 

5. Paszowice

Paszowice

 

 

6. Wądroże Wielkie

Wądroże Wielkie

 

jeleniogórski

 

Jelenia Góra

 

 

1. Karpacz (m.)

Karpacz

 

 

2. Kowary (m.)

Kowary

 

 

3. Piechowice (m.)

Piechowice

 

 

4. Szklarska Poręba (m. )

Szklarska Poręba

 

 

5. Janowice Wielkie

Janowice Wielkie

 

 

6. Jeżów Sudecki

Jeżów Sudecki

 

 

7. Mysłakowice

Mysłakowice

 

 

8. Podgórzyn

Podgórzyn

 

 

9. Stara Kamienica

Stara Kamienica

 

kamiennogórski

 

Kamienna Góra

 

 

1. Kamienna Góra (m.)

Kamienna Góra

 

 

2. Kamienna Góra

Kamienna Góra

 

 

3. Lubawka

Lubawka

 

 

4. Marciszów

Marciszów

 

kłodzki

 

Kłodzko

 

 

1. Duszniki-Zdrój (m.)

Duszniki-Zdrój

 

 

2. Kłodzko (m.)

Kłodzko

 

 

3. Kudowa-Zdrój (m.)

Kudowa-Zdrój

 

 

4. Nowa Ruda (m.)

Nowa Ruda

 

 

5. Polanica-Zdrój (m.)

Polanica-Zdrój

 

 

6. Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka

 

 

7. Kłodzko

Kłodzko

 

 

8. Lądek-Zdrój

Lądek-Zdrój

 

 

9. Lewin Kłodzki

Lewin Kłodzki

 

 

10. Międzylesie

Międzylesie

 

 

11. Nowa Ruda

Nowa Ruda

 

 

12. Radków

Radków

 

 

13. Stronie Śląskie

Stronie Śląskie

 

 

14. Szczytna

Szczytna

 

legnicki

 

Legnica

 

 

1. Chojnów (m.)

Chojnów

 

 

2. Chojnów

Chojnów

 

 

3. Krotoszyce

Krotoszyce

 

 

4. Kunice

Kunice

 

 

5. Legnickie Pole

Legnickie Pole

 

 

6. Miłkowice

Miłkowice

 

 

7. Prochowice

Prochowice

 

 

8. Ruja

Ruja

 

lubański

 

Lubań

 

 

1. Lubań (m.)

Lubań

 

 

2. Świeradów-Zdrój (m.)

Świeradów-Zdrój

 

 

3. Leśna

Leśna

 

 

4. Lubań

Lubań

 

 

5. Olszyna

Olszyna

 

 

6. Platerówka

Platerówka

 

 

7. Siekierczyn

Siekierczyn

 

lubiński

 

Lubin

 

 

1. Lubin (m.)

Lubin

 

 

2. Lubin

Lubin

 

 

3. Rudna

Rudna

 

 

4. Ścinawa

Ścinawa

 

lwówecki

 

Lwówek Śląski

 

 

1. Gryfów Śląski

Gryfów Śląski

 

 

2. Lubomierz

Lubomierz

 

 

3. Lwówek Śląski

Lwówek Śląski

 

 

4. Mirsk

Mirsk

 

 

5. Wleń

Wleń

 

milicki

 

Milicz

 

 

1. Cieszków

Cieszków

 

 

2. Krośnice

Krośnice

 

 

3. Milicz

Milicz

 

oleśnicki

 

Oleśnica

 

 

1. Oleśnica (m.)

Oleśnica

 

 

2. Bierutów

Bierutów

 

 

3. Dobroszyce

Dobroszyce

 

 

4. Dziadowa Kłoda

Dziadowa Kłoda

 

 

5. Międzybórz

Międzybórz

 

 

6. Oleśnica

Oleśnica

 

 

7. Syców

Syców

 

 

8. Twardogóra

Twardogóra

 

oławski

 

Oława

 

 

1. Oława (m.)

Oława

 

 

2. Domaniów

Domaniów

 

 

3. Jelcz-Laskowice

Jelcz-Laskowice

 

 

4. Oława

Oława

 

polkowicki

 

Polkowice

 

 

1. Chocianów

Chocianów

 

 

2. Gaworzyce

Gaworzyce

 

 

3. Grębocice

Grębocice

 

 

4. Polkowice

Polkowice

 

 

5. Przemków

Przemków

 

 

6. Radwanice

Radwanice

 

strzeliński

 

Strzelin

 

 

1. Borów

Borów

 

 

2. Kondratowice

Kondratowice

 

 

3. Przeworno

Przeworno

 

 

4. Strzelin

Strzelin

 

 

5. Wiązów

Wiązów

 

średzki

 

Środa Śląska

 

 

1. Kostomłoty

Kostomłoty

 

 

2. Malczyce

Malczyce

 

 

3. Miękinia

Miękinia

 

 

4 . Środa Śląska

Środa Śląska

 

 

5. Udanin

Udanin

 

świdnicki

 

Świdnica

 

 

1. Świdnica (m. )

Świdnica

 

 

2. Świebodzice (m. )

Świebodzice

 

 

3. Dobromierz

Dobromierz

 

 

4. Jaworzyna Śląska

Jaworzyna Śląska

 

 

5. Marcinowice

Marcinowice

 

 

6. Strzegom

Strzegom

 

 

7. Świdnica

Świdnica

 

 

8. Żarów

Żarów

 

trzebnicki

 

Trzebnica

 

 

1. Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie

 

 

2. Prusice

Prusice

 

 

3. Trzebnica

Trzebnica

 

 

4. Wisznia Mała

Wisznia Mała

 

 

5. Zawonia

Zawonia

 

 

6. Żmigród

Żmigród

 

wałbrzyski

 

Wałbrzych

 

 

1. Boguszów-Gorce (m. )

Boguszów-Gorce

 

 

2. Jedlina-Zdrój (m.)

Jedlina-Zdrój

 

 

3. Szczawno-Zdrój (m.)

Szczawno-Zdrój

 

 

4. Czarny Bór

Czarny Bór

 

 

5. Głuszyca

Głuszyca

 

 

6. Mieroszów

Mieroszów

 

 

7. Stare Bogaczowice

Stare Bogaczowice

 

 

8. Walim

Walim

 

wołowski

 

Wołów

 

 

1. Brzeg Dolny

Brzeg Dolny

 

 

2. Wińsko

Wińsko

 

 

3. Wołów

Wołów

 

wrocławski

 

Wrocław

 

 

1. Czernica

Czernica

 

 

2. Długołęka

Długołęka

 

 

3. Jordanów Śląski

Jordanów Śląski

 

 

4. Kąty Wrocławskie

Kąty Wrocławskie

 

 

5. Kobierzyce

Kobierzyce

 

 

6. Mietków

Mietków

 

 

7. Siechnice

Siechnice

 

 

8. Sobótka

Sobótka

 

 

9. Żórawina

Żórawina

 

ząbkowicki

 

Ząbkowice Śląskie

 

 

1. Bardo

Bardo

 

 

2. Ciepłowody

Ciepłowody

 

 

3. Kamieniec Ząbkowicki

Kamieniec Ząbkowicki

 

 

4 . Stoszowice

Stoszowice

 

 

5. Ząbkowice Śląskie

Ząbkowice Śląskie

 

 

6. Ziębice

Ziębice

 

 

7. Złoty Stok

Złoty Stok

 

zgorzelecki

 

Zgorzelec

 

 

1. Zawidów (m.)

Zawidów

 

 

2. Zgorzelec (m.)

Zgorzelec

 

 

3. Bogatynia

Bogatynia

 

 

4. Pieńsk

Pieńsk

 

 

5. Sulików

Sulików

 

 

6. Węgliniec

Węgliniec

 

 

7. Zgorzelec

Zgorzelec

 

złotoryjski

 

Złotoryja

 

 

1. Wojcieszów (m.)

Wojcieszów

 

 

2. Złotoryja (m.)

Złotoryja

 

 

3. Pielgrzymka

Pielgrzymka

 

 

4. Świerzawa

Świerzawa

 

 

5. Zagrodno

Zagrodno

 

 

6. Złotoryja

Złotoryja

 

miasta na prawach powiatu

 

 

 

1. Jelenia Góra (m.p.)

Jelenia Góra

 

 

2. Legnica (m.p.)

Legnica

 

 

3. Wałbrzych (m.p.)

Wałbrzych

 

 

4. Wrocław (m.p.)

Wrocław

kujawsko-pomorskie

 

 

Toruń

 

aleksandrowski

 

Aleksandrów Kujawski

 

 

1. Aleksandrów Kujawski (m.)

Aleksandrów Kujawski

 

 

2. Ciechocinek (m.)

Ciechocinek

 

 

3. Nieszawa (m.)

Nieszawa

 

 

4. Aleksandrów Kujawski

Aleksandrów Kujawski

 

 

5. Bądkowo

Bądkowo

 

 

6. Koneck

Koneck

 

 

7. Raciążek

Raciążek

 

 

8. Waganiec

Waganiec

 

 

9. Zakrzewo

Zakrzewo

 

brodnicki

 

Brodnica

 

 

1. Brodnica (m.)

Brodnica

 

 

2. Bartniczka

Bartniczka

 

 

3. Bobrowo

Bobrowo

 

 

4. Brodnica

Brodnica

 

 

5. Brzozie

Brzozie

 

 

6. Górzno

Górzno

 

 

7. Jabłonowo Pomorskie

Jabłonowo Pomorskie

 

 

8. Osiek

Osiek

 

 

9. Świedziebnia

Świedziebnia

 

 

10. Zbiczno

Zbiczno

 

bydgoski

 

Bydgoszcz

 

 

1. Białe Błota

Białe Błota

 

 

2. Dąbrowa Chełmińska

Dąbrowa Chełmińska

 

 

3. Dobrcz

Dobrcz

 

 

4. Koronowo

Koronowo

 

 

5. Nowa Wieś Wielka

Nowa Wieś Wielka

 

 

6. Osielsko

Osielsko

 

 

7. Sicienko

Sicienko

 

 

8. Solec Kujawski

Solec Kujawski

 

chełmiński

 

Chełmno

 

 

1. Chełmno (m.)

Chełmno

 

 

2. Chełmno

Chełmno

 

 

3. Kijewo Królewskie

Kijewo Królewskie

 

 

4. Lisewo

Lisewo

 

 

5. Papowo Biskupie

Papowo Biskupie

 

 

6. Stolno

Stolno

 

 

7. Unisław

Unisław

 

golubsko-dobrzyński

 

Golub-Dobrzyń

 

 

1. Golub-Dobrzyń (m.)

Golub-Dobrzyń

 

 

2. Ciechocin

Ciechocin

 

 

3. Golub-Dobrzyń

Golub-Dobrzyń

 

 

4. Kowalewo Pomorskie

Kowalewo Pomorskie

 

 

5. Radomin

Radomin

 

 

6. Zbójno

Zbójno

 

grudziądzki

 

Grudziądz

 

 

1. Grudziądz

Grudziądz

 

 

2. Gruta

Gruta

 

 

3. Łasin

Łasin

 

 

4. Radzyń Chełmiński

Radzyń Chełmiński

 

 

5. Rogóźno

Rogóźno

 

 

6. Świecie nad Osą

Świecie nad Osą

 

inowrocławski

 

Inowrocław

 

 

1. Inowrocław (m.)

Inowrocław

 

 

2. Dąbrowa Biskupia

Dąbrowa Biskupia

 

 

3. Gniewkowo

Gniewkowo

 

 

4. Inowrocław

Inowrocław

 

 

5. Janikowo

Janikowo

 

 

6. Kruszwica

Kruszwica

 

 

7. Pakość

Pakość

 

 

8. Rojewo

Rojewo

 

 

9. Złotniki Kujawskie

Złotniki Kujawskie

 

lipnowski

 

Lipno

 

 

1. Lipno (m.)

Lipno

 

 

2. Bobrowniki

Bobrowniki

 

 

3. Chrostkowo

Chrostkowo

 

 

4. Dobrzyń nad Wisłą

Dobrzyń nad Wisłą

 

 

5. Kikół

Kikół

 

 

6. Lipno

Lipno

 

 

7. Skępe

Skępe

 

 

8. Tłuchowo

Tłuchowo

 

 

9. Wielgie

Wielgie

 

mogileński

 

Mogilno

 

 

1. Dąbrowa

Dąbrowa

 

 

2. Jeziora Wielkie

Jeziora Wielkie

 

 

3. Mogilno

Mogilno

 

 

4. Strzelno

Strzelno

 

nakielski

 

Nakło nad Notecią

 

 

1. Kcynia

Kcynia

 

 

2. Mrocza

Mrocza

 

 

3. Nakło nad Notecią

Nakło nad Notecią

 

 

4. Sadki

Sadki

 

 

5. Szubin

Szubin

 

radziejowski

 

Radziejów

 

 

1. Radziejów (m.)

Radziejów

 

 

2. Bytoń

Bytoń

 

 

3. Dobre

Dobre

 

 

4. Osięciny

Osięciny

 

 

5. Piotrków Kujawski

Piotrków Kujawski

 

 

6. Radziejów

Radziejów

 

 

7. Topólka

Topólka

 

rypiński

 

Rypin

 

 

1. Rypin (m.)

Rypin

 

 

2. Brzuze

Brzuze

 

 

3. Rogowo

Rogowo

 

 

4. Rypin

Rypin

 

 

5. SkrwiIno

Skrwilno

 

 

6. Wąpielsk

Wąpielsk

 

sępoleński

 

Sępolno Krajeńskie

 

 

1. Kamień Krajeński

Kamień Krajeński

 

 

2. Sępolno Krajeńskie

Sępolno Krajeńskie

 

 

3. Sosno

Sosno

 

 

4. Więcbork

Więcbork

 

świecki

 

Świecie

 

 

1. Bukowiec

Bukowiec

 

 

2. Dragacz

Dragacz

 

 

3. Drzycim

Drzycim

 

 

4. Jeżewo

Jeżewo

 

 

5. Lniano

Lniano

 

 

6. Nowe

Nowe

 

 

7. Osie

Osie

 

 

8. Pruszcz

Pruszcz

 

 

9. Świecie

Świecie

 

 

10. Świekatowo

Świekatowo

 

 

11. Warlubie

Warlubie

 

toruński

 

Toruń

 

 

1. Chełmża (m.)

Chełmża

 

 

2. Chełmża

Chełmża

 

 

3. Czernikowo

Czernikowo

 

 

4. Lubicz

Lubicz Dolny

 

 

5. Łubianka

Łubianka

 

 

6. Łysomice

Łysomice

 

 

7. Obrowo

Obrowo

 

 

8. Wielka Nieszawka

Wielka Nieszawka

 

 

9. Zławieś Wielka

Zławieś Wielka

 

tucholski

 

Tuchola

 

 

1. Cekcyn

Cekcyn

 

 

2. Gostycyn

Gostycyn

 

 

3. Kęsowo

Kęsowo

 

 

4. Lubiewo

Lubiewo

 

 

5. Śliwice

Śliwice

 

 

6. Tuchola

Tuchola

 

wąbrzeski

 

Wąbrzeźno

 

 

1. Wąbrzeźno (m. )

Wąbrzeźno

 

 

2. Dębowa Łąka

Dębowa Łąka

 

 

3. Książki

Książki

 

 

4. Płużnica

Płużnica

 

 

5. Ryńsk

Wąbrzeźno

 

włocławski

 

Włocławek

 

 

1. Kowal (m.)

Kowal

 

 

2. Baruchowo

Baruchowo

 

 

3. Boniewo

Boniewo

 

 

4. Brześć Kujawski

Brześć Kujawski

 

 

5. Choceń

Choceń

 

 

6. Chodecz

Chodecz

 

 

7. Fabianki

Fabianki

 

 

8. Izbica Kujawska

Izbica Kujawska

 

 

9. Kowal

Kowal

 

 

10. Lubanie

Lubanie

 

 

11. Lubień Kujawski

Lubień Kujawski

 

 

12. Lubraniec

Lubraniec

 

 

13. Włocławek

Włocławek

 

żniński

 

Żnin

 

 

1. Barcin

Barcin

 

 

2. Gąsawa

Gąsawa

 

 

3. Janowiec Wielkopolski

Janowiec Wielkopolski

 

 

4. Łabiszyn

Łabiszyn

 

 

5. Rogowo

Rogowo

 

 

6. Żnin

Żnin

 

miasta na prawach powiatu

 

 

 

1. Bydgoszcz (m.p.)

Bydgoszcz

 

 

2. Grudziądz (m.p.)

Grudziądz

 

 

3. Toruń (m.p.)

Toruń

 

 

4. Włocławek (m.p.)

Włocławek

lubelskie

 

 

Lublin

 

bialski

 

Biała Podlaska

 

 

1. Międzyrzec Podlaski (m.)

Międzyrzec Podlaski

 

 

2. Terespol (m.)

Terespol

 

 

3. Biała Podlaska

Biała Podlaska

 

 

4. Drelów

Drelów

 

 

5. Janów Podlaski

Janów Podlaski

 

 

6. Kodeń

Kodeń

 

 

7. Konstantynów

Konstantynów

 

 

8. Leśna Podlaska

Leśna Podlaska

 

 

9. Łomazy

Łomazy

 

 

10. Międzyrzec Podlaski

Międzyrzec Podlaski

 

 

11. Piszczac

Piszczac

 

 

12. Rokitno

Rokitno

 

 

13. Rossosz

Rossosz

 

 

14. Sławatycze

Sławatycze

 

 

15. Sosnówka

Sosnówka

 

 

16. Terespol

Kobylany

 

 

17. Tuczna

Tuczna

 

 

18. Wisznice

Wisznice

 

 

19. Zalesie

Zalesie

 

biłgorajski

 

Biłgoraj

 

 

1. Biłgoraj (m.)

Biłgoraj

 

 

2. Aleksandrów

Aleksandrów

 

 

3. Biłgoraj

Biłgoraj

 

 

4. Biszcza

Biszcza

 

 

5. Frampol

Frampol

 

 

6. Goraj

Goraj

 

 

7. Józefów

Józefów

 

 

8. Księżpol

Księżpol

 

 

9. Łukowa

Łukowa

 

 

10. Obsza

Obsza

 

 

11. Potok Górny

Potok Górny

 

 

12. Tarnogród

Tarnogród

 

 

13. Tereszpol

Tereszpol

 

 

14. Turobin

Turobin

 

chełmski

 

Chełm

 

 

1. Rejowiec Fabryczny (m.)

Rejowiec Fabryczny

 

 

2. Białopole

Białopole

 

 

3. Chełm

Pokrówka

 

 

4. Dorohusk

Dorohusk

 

 

5. Dubienka

Dubienka

 

 

6. Kamień

Kamień

 

 

7. Leśniowice

Leśniowice

 

 

8. Rejowiec

Rejowiec

 

 

9. Rejowiec Fabryczny

Rejowiec Fabryczny

 

 

10. Ruda-Huta

Ruda-Huta

 

 

11. Sawin

Sawin

 

 

12. Siedliszcze

Siedliszcze

 

 

13. Wierzbica

Wierzbica

 

 

14. Wojsławice

Wojsławice

 

 

15. Żmudź

Żmudź

 

hrubieszowski

 

Hrubieszów

 

 

1. Hrubieszów (m.)

Hrubieszów

 

 

2. Dołhobyczów

Dołhobyczów

 

 

3. Horodło

Horodło

 

 

4. Hrubieszów

Hrubieszów

 

 

5. Mircze

Mircze

 

 

6. Trzeszczany

Trzeszczany

 

 

7. Uchanie

Uchanie

 

 

8. Werbkowice

Werbkowice

 

janowski

 

Janów Lubelski

 

 

1. Batorz

Batorz

 

 

2. Chrzanów

Chrzanów

 

 

3. Dzwola

Dzwola

 

 

4. Godziszów

Godziszów

 

 

5. Janów Lubelski

Janów Lubelski

 

 

6. Modliborzyce

Modliborzyce

 

 

7. Potok Wielki

Potok Wielki

 

krasnostawski

 

Krasnystaw

 

 

1. Krasnystaw (m.)

Krasnystaw

 

 

2. Fajsławice

Fajsławice

 

 

3. Gorzków

Gorzków

 

 

4. Izbica

Izbica

 

 

5. Krasnystaw

Krasnystaw

 

 

6. Kraśniczyn

Kraśniczyn

 

 

7. Łopiennik Górny

Łopiennik Górny

 

 

8. Rudnik

Rudnik

 

 

9. Siennica Różana

Siennica Różana

 

 

10. Żółkiewka

Żółkiewka

 

kraśnicki

 

Kraśnik

 

 

1. Kraśnik (m.)

Kraśnik

 

 

2. Annopol

Annopol

 

 

3. Dzierzkowice

Dzierzkowice

 

 

4. Gościeradów

Gościeradów

 

 

5. Kraśnik

Kraśnik

 

 

6. Szastarka

Szastarka

 

 

7. Trzydnik Duży

Trzydnik Duży

 

 

8. Urzędów

Urzędów

 

 

9. Wilkołaz

Wilkołaz

 

 

10. Zakrzówek

Zakrzówek

 

lubartowski

 

Lubartów

 

 

1. Lubartów (m.)

Lubartów

 

 

2. Abramów

Abramów

 

 

3. Firlej

Firlej

 

 

4. Jeziorzany

Jeziorzany

 

 

5. Kamionka

Kamionka

 

 

6. Kock

Kock

 

 

7. Lubartów

Lubartów

 

 

8. Michów

Michów

 

 

9. Niedźwiada

Niedźwiada

 

 

10. Ostrów Lubelski

Ostrów Lubelski

 

 

11. Ostrówek

Ostrówek

 

 

12. Serniki

Serniki

 

 

13. Uścimów

Stary Uścimów

 

lubelski

 

Lublin

 

 

1. Bełżyce

Bełżyce

 

 

2. Borzechów

Borzechów

 

 

3. Bychawa

Bychawa

 

 

4. Garbów

Garbów

 

 

5. Głusk

Dominów

 

 

6. Jabłonna

Jabłonna

 

 

7 . Jastków

Jastków

 

 

8. Konopnica

Kozubszczyzna

 

 

9. Krzczonów

Krzczonów

 

 

10. Niedrzwica Duża

Niedrzwica Duża

 

 

11. Niemce

Niemce

 

 

12. Strzyżewice

Strzyżewice

 

 

13. Wojciechów

Wojciechów

 

 

14. Wólka

Jakubowice Murowane

 

 

15. Wysokie

Wysokie

 

 

16. Zakrzew

Zakrzew

 

łęczyński

 

Łęczna

 

 

1. Cyców

Cyców

 

 

2. Ludwiń

Ludwiń

 

 

3. Łęczna

Łęczna

 

 

4. Milejów

Milejów

 

 

5. Puchaczów

Puchaczów

 

 

6. Spiczyn

Spiczyn

 

łukowski

 

Łuków

 

 

1. Łuków (m.)

Łuków

 

 

2. Stoczek Łukowski (m.)

Stoczek Łukowski

 

 

3. Adamów

Adamów

 

 

4. Krzywda

Krzywda

 

 

5. Łuków

Łuków

 

 

6. Serokomla

Serokomla

 

 

7. Stanin

Stanin

 

 

8. Stoczek Łukowski

Stoczek Łukowski

 

 

9. Trzebieszów

Trzebieszów

 

 

10. Wojcieszków

Wojcieszków

 

 

11. Wola Mysłowska

Wola Mysłowska

 

opolski

 

Opole Lubelskie

 

 

1. Chodel

Chodel

 

 

2. Józefów nad Wisłą

Józefów nad Wisłą

 

 

3. Karczmiska

Karczmiska

 

 

4. Łaziska

Łaziska

 

 

5. Opole Lubelskie

Opole Lubelskie

 

 

6. Poniatowa

Poniatowa

 

 

7. Wilków

Wilków

 

Parczewski

 

Parczew

 

 

1. Dębowa Kłoda

Dębowa Kłoda

 

 

2. Jabłoń

Jabłoń

 

 

3. Milanów

Milanów

 

 

4. Parczew

Parczew

 

 

5. Podedwórze

Podedwórze

 

 

6. Siemień

Siemień

 

 

7. Sosnowica

Sosnowica

 

puławski

 

Puławy

 

 

1. Puławy (m.)

Puławy

 

 

2. Baranów

Baranów

 

 

3. Janowiec

Janowiec

 

 

4. Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny

 

 

5. Końskowola

Końskowola

 

 

6. Kurów

Kurów

 

 

7. Markuszów

Markuszów

 

 

8. Nałęczów

Nałęczów

 

 

9. Puławy

Puławy

 

 

10. Wąwolnica

Wąwolnica

 

 

11. Żyrzyn

Żyrzyn

 

radzyński

 

Radzyń Podlaski

 

 

1. Radzyń Podlaski (m.)

Radzyń Podlaski

 

 

2. Borki

Borki

 

 

3. Czemierniki

Czemierniki

 

 

4. Kąkolewnica

Kąkolewnica

 

 

5. Komarówka Podlaska

Komarówka Podlaska

 

 

6. Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski

 

 

7. Ulan-Majorat

Ulan-Majorat

 

 

8. Wohyń

Wohyń

 

rycki

 

Ryki

 

 

1. Dęblin (m.)

Dęblin

 

 

2. Kłoczew

Kłoczew

 

 

3. Nowodwór

Nowodwór

 

 

4. Ryki

Ryki

 

 

5. Stężyca

Stężyca

 

 

6. Ułęż

Ułęż

 

świdnicki

 

Świdnik

 

 

1. Świdnik (m.)

Świdnik

 

 

2. Mełgiew

Mełgiew

 

 

3. Piaski

Piaski

 

 

4. Rybczewice

Rybczewice

 

 

5. Trawniki

Trawniki

 

tomaszowski

 

Tomaszów Lubelski

 

 

1. Tomaszów Lubelski (m.)

Tomaszów Lubelski

 

 

2. Bełżec

Bełżec

 

 

3. Jarczów

Jarczów

 

 

4. Krynice

Krynice

 

 

5. Lubycza Królewska

Lubycza Królewska

 

 

6. Łaszczów

Łaszczów

 

 

7. Rachanie

Rachanie

 

 

8. Susiec

Susiec

 

 

9. Tarnawatka

Tarnawatka

 

 

10. Telatyn

Telatyn

 

 

11. Tomaszów Lubelski

Tomaszów Lubelski

 

 

12. Tyszowce

Tyszowce

 

 

13. Ulhówek

Ulhówek

 

włodawski

 

Włodawa

 

 

1. Włodawa (m.)

Włodawa

 

 

2. Hanna

Hanna

 

 

3. Hańsk

Hańsk

 

 

4. Stary Brus

Stary Brus

 

 

5. Urszulin

Urszulin

 

 

6. Włodawa

Włodawa

 

 

7. Wola Uhruska

Wola Uhruska

 

 

8. Wyryki

Wyryki

 

zamojski

 

Zamość

 

 

1. Adamów

Adamów

 

 

2. Grabowiec

Grabowiec

 

 

3. Komarów-Osada

Komarów-Osada

 

 

4. Krasnobród

Krasnobród

 

 

5. Łabunie

Łabunie

 

 

6. Miączyn

Miączyn

 

 

7. Nielisz

Nielisz

 

 

8. Radecznica

Radecznica

 

 

9. Sitno

Sitno

 

 

10. Skierbieszów

Skierbieszów

 

 

11. Stary Zamość

Stary Zamość

 

 

l2. Sułów

Sułów

 

 

l3. Szczebrzeszyn

Szczebrzeszyn

 

 

14. Zamość

Zamość

 

 

15. Zwierzyniec

Zwierzyniec

 

miasta na prawach powiatu

 

 

 

1. Biała Podlaska (m.p.)

Biała Podlaska

 

 

2. Chełm (m.p.)

Chełm

 

 

3. Lublin (m.p.)

Lublin

 

 

4. Zamość (m.p.)

Zamość

lubuskie

 

 

Zielona Góra

 

gorzowski

 

Gorzów Wielkopolski

 

 

1. Kostrzyn nad Odrą (m.)

Kostrzyn nad Odrą

 

 

2. Bogdaniec

Bogdaniec

 

 

3. Deszczno

Deszczno

 

 

4. Kłodawa

Kłodawa

 

 

5. Lubiszyn

Lubiszyn

 

 

6. Santok

Santok

 

 

7. Witnica

Witnica

 

krośnieński

 

Krosno Odrzańskie

 

 

1. Gubin (m.)

Gubin

 

 

2. Bobrowice

Bobrowice

 

 

3. Bytnica

Bytnica

 

 

4. Dąbie

Dąbie

 

 

5. Gubin

Gubin

 

 

6. Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

 

 

7. Maszewo

Maszewo

 

międzyrzecki

 

Międzyrzecz

 

 

1. Bledzew

Bledzew

 

 

2. Międzyrzecz

Międzyrzecz

 

 

3. Przytoczna

Przytoczna

 

 

4. Pszczew

Pszczew

 

 

5. Skwierzyna

Skwierzyna

 

 

6. Trzciel

Trzciel

 

nowosolski

 

Nowa Sól

 

 

1. Nowa Sól (m.)

Nowa Sól

 

 

2. Bytom Odrzański

Bytom Odrzański

 

 

3. Kolsko

Kolsko

 

 

4. Kożuchów

Kożuchów

 

 

5. Nowa Sól

Nowa Sól

 

 

6. Nowe Miasteczko

Nowe Miasteczko

 

 

7. Otyń

Otyń

 

 

8. Siedlisko

Siedlisko

 

słubicki

 

Słubice

 

 

1. Cybinka

Cybinka

 

 

2. Górzyca

Górzyca

 

 

3. Ośno Lubuskie

Ośno Lubuskie

 

 

4. Rzepin

Rzepin

 

 

5. Słubice

Słubice

 

strzelecko-
-drezdenecki

 

Strzelce Krajeńskie

 

 

1. Dobiegniew

Dobiegniew

 

 

2. Drezdenko

Drezdenko

 

 

3. Stare Kurowo

Stare Kurowo

 

 

4. Strzelce Krajeńskie

Strzelce Krajeńskie

 

 

5. Zwierzyn

Zwierzyn

 

sulęciński

 

Sulęcin

 

 

1. Krzeszyce

Krzeszyce

 

 

2. Lubniewice