REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2006 nr 18 poz. 236

ZARZĄDZENIE Nr 30/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 25 września 2006 r.

w sprawie określenia trybu i sposobu przygotowania Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego do włączenia w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 3 ust. 9 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416 i Nr 277, poz. 2742 , z 2005 r. Nr 180, poz. 1496 oraz z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i poz. 711) zarządza się, co następuje:

§ 1. Zarządzenie określa tryb i sposób przygotowania Służby Kontrwywiadu Wojskowego, zwanej dalej „SKW” i Służby Wywiadu Wojskowego, zwanej dalej „SWW”, do włączenia w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w przypadku ogłoszenia powszechnej lub częściowej mobilizacji oraz w czasie wojny.

§ 2. W razie ogłoszenia powszechnej lub częściowej mobilizacji oraz w czasie wojny SKW i SWW wchodzą w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej jako ich wyodrębnione i wyspecjalizowane służby.

§ 3. Jednostki organizacyjne SKW i SWW z dniem ich włączenia w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej stają się jednostkami wojskowymi.

§ 4. Jednostkom organizacyjnym SKW i SWW w czasie pokoju, nadaje się etaty jednostek wojskowych na czas wojny.

§ 5. Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, na wniosek odpowiednio Szefa SKW i SWW, wydaje dokumenty organizacyjno-etatowe, zapewniające sprawne włączenie tych służb w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 6. W razie ogłoszenia powszechnej lub częściowej mobilizacji i w czasie wojny, jednostki wojskowe SKW i SWW przechodzą na strukturę wojenną, zgodnie z planem formowania, określonym w resortowym zestawieniu zadań.

§ 7.1. Do służby w jednostkach wojskowych SKW i SWW pełnionej w razie ogłoszenia powszechnej lub częściowej mobilizacji i w czasie wojny przeznacza się w czasie pokoju osoby spełniające wymagania określone w ustawie z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Na stanowiska przewidziane dla żołnierzy przeznacza się, w trybie nadania przydziału mobilizacyjnego: żołnierzy zawodowych, funkcjonariuszy będących żołnierzami rezerwy oraz innych żołnierzy rezerwy.

3. Na stanowiska przewidziane dla pracowników, w trybie pracowniczego przydziału mobilizacyjnego, przeznacza się pracowników jednostek organizacyjnych SKW i SWW oraz inne osoby.

4. Funkcjonariuszom można nadać przydział mobilizacyjny lub pracowniczy przydział mobilizacyjny na stanowisko poza strukturami SKW lub SWW tylko za zgodą Szefów SKW lub SWW.

5. Przydziały mobilizacyjne nadają żołnierzom rezerwy oraz byłym funkcjonariuszom SKW i SWW, na wniosek kierownika jednostki organizacyjnej SKW i SWW, wojskowi komendanci uzupełnień właściwi ze względu na miejsce pobytu stałego (zamieszkania).

6. Przydziały mobilizacyjne nadają żołnierzom zawodowym wyznaczonym na stanowiska służbowe w SKW i SWW oraz funkcjonariuszom tych służb przełożeni uprawnieni do ich wyznaczania na stanowiska służbowe.

§ 8. 1. Mobilizacyjne rozwinięcie jednostek wojskowych SKW i SWW odbywa się przy wykorzystaniu elementów baz mobilizacyjnych właściwych oddziałów gospodarczych.

2. Jednostki organizacyjne SKW i SWW w zakresie realizacji zadań mobilizacyjnych i szkolenia rezerw realizują, w czasie pokoju, przedsięwzięcia określone dla jednostek wojskowych mobilizujących.

3. W strukturach organizacyjno-etatowych jednostek organizacyjnych SKW i SWW istniejących w czasie pokoju wydziela się stanowisko przewidziane dla

żołnierza zawodowego odpowiedzialnego za wykonywanie zadań w zakresie spraw mobilizacyjnych oraz szkolenie żołnierzy rezerwy.

§ 9. Szefowie SKW i SWW, każdy w zakresie swojej właściwości, odpowiadają za mobilizacyjne rozwinięcie podległych jednostek organizacyjnych.

§ 10. Uzupełnienie środków transportowych i maszyn na potrzeby jednostek wojskowych SKW i SWW następuje zgodnie z przepisami dotyczącymi uzupełniania mobilizacyjnego potrzeb Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 11. Gromadzenie i utrzymywanie zapasów wojennych na potrzeby SKW i SWW realizują, na podstawie wniosków Szefów SKW i SWW, dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 12. Kierownicy jednostek organizacyjnych SKW i SWW wypełniają i przesyłają do Szefa Sztabu Generalnego WP raz w roku, w styczniu, Kartę Gotowości Mobilizacyjnej według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego.

§ 13. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 października 2006 r.

Minister Obrony Narodowej: R. Sikorski

Metryka

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA