| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE NR 1
MINISTRA ŚRODOWISKA

z dnia 9 stycznia 2014 r.

zmieniające zarządzenie w sprawie instrukcji inwentaryzacyjnej Ministerstwa Środowiska

Na podstawie art. 4 ust. 5 i art. 26 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2013 r. poz. 330 i 613) zarządza się, co następuje:

§ 1.

W zarządzeniu nr 60 Ministra Środowiska z dnia 22 października 2012 r. w sprawie instrukcji inwentaryzacyjnej Ministerstwa Środowiska (Dz. Urz. Min. Środ. poz. 61) w załączniku wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 1 ust. 16 otrzymuje brzmienie:

„16. Osoby odpowiedzialne materialnie, to osoby, którym powierzono mienie, i które podpisały oświadczenie o przyjęciu odpowiedzialności materialnej za to mienie”;

2) w § 6 w ust. 1 pkt 4 i 5 otrzymują brzmienie:

„4) raz w ciągu dwóch lat – w drodze spisu z natury – zapasów materiałów znajdujących się na terenie strzeżonym i objętych ewidencją ilościowo-wartościową oraz składników majątkowych objętych tylko ewidencją ilościową;

5) raz w ciągu czterech lat – w drodze spisu z natury – znajdujących się na terenie strzeżonym środków trwałych (za wyjątkiem gruntów i tych, do których dostęp jest znacznie utrudniony), maszyn i urządzeń objętych inwestycją rozpoczętą oraz składników majątkowych będących własnością obcych jednostek.”.

§ 2.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

MINISTER ŚRODOWISKA

UZASADNIENIE

Celem wydania niniejszego zarządzenia zmieniającego jest doprecyzowanie definicji osoby odpowiedzialnej materialnie oraz określenie terminów inwentaryzacji w drodze spisu z natury, składników majątkowych znajdujących się na terenie strzeżonym objętych ewidencją ilościową oraz będących własnością obcych jednostek.

Instrukcja w sprawie przeprowadzania inwentaryzacji w Ministerstwie Środowiska będzie służyła prawidłowemu przeprowadzeniu inwentaryzacji składników majątkowych Ministerstwa Środowiska w zakresie czynności przygotowawczych, właściwych, rozliczeniowych oraz poinwentaryzacyjnych.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Grupa TENSE

Interaktywna agencja reklamowa – specjalista w zakresie inbound marketingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »