| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE
MINISTRA ŚRODOWISKA

z dnia 7 stycznia 2016 r.

w sprawie powołania Rady Górniczej

Na podstawie art. 7 ust. 4pkt 5 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064) zarządza się, co następuje:

§ 1.

Powołuje się Radę Górniczą, zwaną dalej „Radą”, jako organ pomocniczy Ministra Środowiska.

§ 2.

Do zakresu działania Rady należy przygotowanie dla Ministra Środowiska opinii w sprawach działalności górniczej, w tym w szczególności propozycji i wniosków dotyczących zagadnień prawnych, technologii eksploatacji kopalin zapewniających ograniczenie ich ujemnego wpływu na środowisko oraz zagadnień związanych z racjonalnym gospodarowaniem złożami kopalin.

§ 3.

1. W skład Rady wchodzi 25 członków, w tym Przewodniczący Rady, 3 Zastępców Przewodniczącego Rady oraz sekretarz.

2. Minister Środowiska powołuje członków Rady oraz wskazuje spośród członków Przewodniczącego Rady, jego Zastępców i sekretarza.

3. Przewodniczący Rady może, za zgodą Głównego Geologa Kraju, zapraszać do udziału w pracach Rady, z głosem doradczym, inne osoby.

§ 4.

1. Minister Środowiska kieruje do rozpatrzenia przez Radę sprawy należące do jej zadań.

2. Przewodniczący Rady składa Ministrowi Środowiska roczne sprawozdanie z działalności Rady w terminie do dnia 31 marca roku następnego.

§ 5.

Rada działa na podstawie regulaminu uchwalonego na pierwszym posiedzeniu.

§ 6.

Obsługę prac Rady zapewnia Departament Geologii i Koncesji Geologicznych w Ministerstwie Środowiska.

§ 7.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

MINISTER ŚRODOWISKA

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Schiffter

Adwokat w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Zdobywczyni pierwszego miejsca w 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016. Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy. Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (Monitor Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR.pl i stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice - Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »