| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE Nr 55
MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU1)

z dnia 3 grudnia 2014 r.

w sprawie zasad nadzoru właścicielskiego nad spółkami Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna i PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392) w związku z art. 5, art. 10 i art. 15 ust. 6 ustawy z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe” (Dz. U. z 2014 r. poz. 1160), zwanej dalej „ustawą”, zarządza się co następuje:

§ 1.
Wprowadza się do stosowania przez właściwe komórki organizacyjne Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju „Zasady nadzoru właścicielskiego nad spółkami Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna i PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna”, stanowiące załącznik do zarządzenia.
§ 2.
Traci moc Zarządzenie nr 43 Ministra Infrastruktury z dnia 7 listopada 2011 r. w sprawie Zasad nadzoru właścicielskiego nad spółkami PKP SA i PKP PLK SA.
§ 3.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Infrastruktury i Rozwoju: M. Wasiak

 

1) Minister Infrastruktury i Rozwoju kieruje działem administracji rządowej – transport na podstawie § 1 ust. 2 pkt 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury i Rozwoju (Dz. U. poz. 1257).

Załącznik 1. [Zasady nadzoru właścicielskiego nad spółkami Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna i PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna]

Załącznik do Zarządzenia nr 55 Ministra Infrastruktury i Rozwoju
z dnia 3 grudnia 2014 r. (poz. 80)

ZASADY NADZORU
WŁAŚCICIELSKIEGO

nad spółkami Polskie Koleje
Państwowe Spółka Akcyjna i PKP
Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna

Treść załącznika w formie PDF do pobrania tutaj

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

PrawoSocjalne.pl

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »