| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE Nr 55
MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU1)

z dnia 3 grudnia 2014 r.

w sprawie zasad nadzoru właścicielskiego nad spółkami Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna i PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392) w związku z art. 5, art. 10 i art. 15 ust. 6 ustawy z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe” (Dz. U. z 2014 r. poz. 1160), zwanej dalej „ustawą”, zarządza się co następuje:

§ 1.
Wprowadza się do stosowania przez właściwe komórki organizacyjne Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju „Zasady nadzoru właścicielskiego nad spółkami Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna i PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna”, stanowiące załącznik do zarządzenia.
§ 2.
Traci moc Zarządzenie nr 43 Ministra Infrastruktury z dnia 7 listopada 2011 r. w sprawie Zasad nadzoru właścicielskiego nad spółkami PKP SA i PKP PLK SA.
§ 3.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Infrastruktury i Rozwoju: M. Wasiak

 

1) Minister Infrastruktury i Rozwoju kieruje działem administracji rządowej – transport na podstawie § 1 ust. 2 pkt 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury i Rozwoju (Dz. U. poz. 1257).

Załącznik 1. [Zasady nadzoru właścicielskiego nad spółkami Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna i PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna]

Załącznik do Zarządzenia nr 55 Ministra Infrastruktury i Rozwoju
z dnia 3 grudnia 2014 r. (poz. 80)

ZASADY NADZORU
WŁAŚCICIELSKIEGO

nad spółkami Polskie Koleje
Państwowe Spółka Akcyjna i PKP
Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna

Treść załącznika w formie PDF do pobrania tutaj

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »