| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Studia dla księgowych > Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Studia podyplomowe oferowane przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula.

Podstawowe założenia projektu to:

  • możliwość ubiegania się o certyfikat Ministra Finansów uprawniający do podejmowania działalności gospodarczej polegającej na usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych, bez konieczności zdawania egzaminu (po ukończeniu proponowanych przez naszą uczelnię studiów). Warunki szczegółowe zawarte są w rozdziale 8a ustawy z dnia 29.09.1994r o rachunkowości (Dz.U. z 2009 r nr 152, poz. 1223 ze zm.).
  • zdobycie i pogłębienie wiedzy z zakresu prawa bilansowego, podatkowego, ubezpieczeń społecznych, prawa cywilnego i gospodarczego oraz prawa pracy obowiązujących w Polsce.

2. AUDYT I KONTROLA WEWNĘTRZNA

Studia organizowane we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej.

Cele studiów: 

Celem studiów jest przekazanie szerokiej wiedzy nie zbędnej w pracy audytora  wewnętrznego. Podstawowe założenia projektu to zdobycie umiejętności we wspomaganiu jednostki przy realizacji jej celów oraz funkcji wyznaczonych  przez przepisy prawa i regulacje wewnętrzne. Przekazana wiedza powinna  umożliwić zrozumienie reguł zarządzania w celu rozpoznania i oceny odchyleń od dobrych zasad kierowania jednostką. Absolwent winien posiadać też  umiejętność zastosowania wiedzy ogólnej w takich dziedzinach jak:  rachunkowość, prawo handlowe, prawo podatkowe, prawo zamówień  publicznych.  

Studia adresowane są do szerokiego kręgu zainteresowanych, przede wszystkim do osób zatrudnionych na stanowiskach związanych z audytem wewnętrznym oraz korzystających z ustaleń audytu. Ofertę kierujemy do menedżerów, dyrektorów finansowych, głównych księgowych i skarbników oraz pracowników administracji państwowej oraz samorządowej realizujących różne czynności. Na studia zapraszamy absolwentów studiów zawodowych, licencjackich i magisterskich.

Wykładowcy:

Zajęcia z przedmiotów ujętych w programie nauczania przeprowadzą wybitni specjaliści. Będą to pracownicy naukowo-dydaktyczni Akademii Finansów i  Biznesu Vistula, audytorzy wewnętrzni, biegli rewidenci, radcy prawni, główni księgowi, pracownicy organów podatkowych.

Absolwent otrzyma:

  • Niezbędną wiedzę pozwalającą na stworzenie systemu kontroli wewnętrznej w jednostce. Pozwoli to kierownictwu na identyfikowanie, oszacowanie i efektywne zarządzanie ryzykiem związanym z osiąganiem zasadniczych celów organizacji
  • Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych
  • Dyplom ukończenia studiów podyplomowych
  • Certyfikat Audytora Wewnętrznego II Stopnia Polskie go Instytutu Kontroli Wewnętrznej (potwierdzający przygotowanie  do wykonywania pracy audytora wewnętrznego) oraz zostaje wpisany na Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów Wewnętrznych
  • „Osoby pozostające na KLPAiKW posiadają stałe wsparcie merytoryczne ze strony Rady Programowej PIKW. W przypadku sytuacji problematycznych, napotkanych w trakcie pracy zawodowej, związanej z przedmiotowym obszarem, każda osoba pozostająca na KLPAiKW może zwrócić się, za pomocą maila, telefonicznie lub osobiście o poradę / wsparcie w rozwiązaniu danego problemu. Profesjonalne rozwiązanie danego problemu otrzymuje w ciągu  maksymalnie pięciu dni roboczych”

Aktualizacja: 11.06.2014

Źródło:

INFOR

Narzędzia księgowego

reklama

PRACA DLA KSIĘGOWYCH

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »