| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Biegli rewidenci > W Łodzi o audycie w warunkach gospodarki opartej na wiedzy

W Łodzi o audycie w warunkach gospodarki opartej na wiedzy

Optymalizacja procesów, rachunkowość i audyt w warunkach gospodarki opartej na wiedzy, cyfryzacji i informatyzacji. To temat konferencji, którą na początku grudnia 2014 roku zorganizował Regionalny Odział Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Łodzi.

Celem konferencji było propagowanie wśród mikro, małych i średnich przedsiębiorstw usług biegłych rewidentów innych niż badanie sprawozdań finansowych. – Jesteśmy przekonani , że  to wydarzenie pozwoli na stworzenie platformy do nawiązania dyskusji biegłych rewidentów ze środowiskiem przedsiębiorców reprezentujących mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. – powiedziała po konferencji Izabela Maciejewska, prezes Regionalnej Rady RO KIBR w Łodzi.

Optymalizacja w nowych obszarach

W trakcie trwania konferencji zostały przedstawione tematy związane z możliwością usprawnienia procesów w biznesie w związku z postępującą cyfryzacją, automatyzacją oraz coraz szerszym dostępem do wiedzy. Rozwój nowych technologii oraz powszechna informatyzacja znajdują odzwierciedlenie nie tylko w usprawnieniu procesów produkcyjnych, sprzedażowych bądź zakupowych, ale mogą przełożyć się również na znaczną optymalizację w obszarach finansowo-księgowych każdego przedsiębiorstwa – Właściwe zrozumienie i znajomość tej tematyki może pomóc w podjęciu odpowiednich decyzji biznesowych prowadzących do podniesienia przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. – dodała Iza Maciejewska.

Limity ulg i odliczeń w PIT 2014 / 2015

CAAT w audycie

Podczas konferencji wystąpili praktycy biznesu, biegli rewidenci, przedstawiciele organów skarbowych, służb celnych, Najwyższej Izby Kontroli, władz miasta i instytucji wspierających rozwój regionalny. Na szczególną uwagę zasługuje Panel 3 dotyczący  audytu w środowisku zaawansowanym informatycznie, a w szczególności wystąpienie Edwarda Lisa, przedstawiciela NIK. Z wystąpień wszystkich prelegentów tego panelu wynika jednoznacznie potrzeba edukowania audytorów z zakresu  umiejętności wykorzystania CAAT (computer assised audit fools) w audycie.

Konferencja, finansowana ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, zorganizowana została we współpracy Regionalnego Oddziału Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Łodzi z Biurem Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta Łodzi. Konferencja objęta została Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego,  Wojewody Łódzkiego i Najwyższej Izby Kontroli.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Narzędzia księgowego

reklama

PRACA DLA KSIĘGOWYCH

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Hancewicz

prawnik, urzędnik, trener administracji publicznej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »