| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Eksperci > Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Sebastian Koczur

Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Sebastian Koczur

Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Sebastian Koczur

ekspert z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa gospodarczego

O Kancelarii:

Kancelaria specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy, prawa gospodarczego oraz prawa ubezpieczeń społecznych. Biorąc pod uwagę szerokie doświadczenie zespołu, Kancelaria szczególnie skutecznie sprawdza się w sporach sądowych, uczestnictwie w negocjacjach oraz w opracowywaniu kompleksowych rozwiązań prawnych uwzględniających potrzeby klienta. Kancelaria prowadzi obsługę podmiotów gospodarczych, jak również podejmuje się prowadzenia spraw indywidualnych. Kancelaria prowadzi sprawy na terenie całego kraju. Siedziba Kancelarii mieści się w Krakowie. W 2012 roku Kancelaria uzyskała rekomendację Global Law Experts (www.globallawexperts.com) w dziedzinie prawa pracy w Polsce.

Specjalizacje:

PRAWO PRACY

W zakresie prawa pracy Kancelaria podejmuje problematykę spraw z zakresu indywidualnego prawa pracy oraz zbiorowych stosunków zatrudnienia, zarówno w zakresie polskiego, jak też europejskiego prawa pracy. Kancelaria doradza pracodawcom w przyjęciu najlepszych rozwiązań w zakresie zatrudniania personelu. Prowadzi analizę obowiązujących wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy oraz doradza w wyborze formy zatrudnienia pracowników. Na zlecenie klientów Kancelaria sporządza opinie prawne dotyczące określonych problemów.

PRAWO UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

W zakresie prawa ubezpieczeń społecznych Kancelaria doradza swoim klientom w zakresie poprawności zatrudniania pracowników w ramach Wspólnoty Europejskiej na płaszczyźnie obowiązku podlegania ubezpieczeniom społecznym. Kancelaria prowadzi również sprawy sądowe oraz administracyjne w sprawach z organami ubezpieczeniowymi o objęcie obowiązkiem ubezpieczenia, wysokość należnych składek prawidłowość naliczania składek oraz wysokość świadczeń.

PRAWO GOSPODARCZE

W zakresie prawa gospodarczego Kancelaria specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących organów spółek kapitałowych. Kancelaria doradza w zakresie optymalizacji podstaw zatrudnienia członków kadry menedżerskiej, wskazując swoim klientom mocne i słabe strony koncepcji funkcjonowania zarządu w spółce.

Adwokat dr Sebastian Koczur

Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego ukończył w 2001 r. W roku akademickim 2001/2002 ukończył Podyplomowe Studium Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, prowadzone przez Katedrę Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych UJ. W roku 2004 obronił rozprawę doktorską, zatytułowaną 'Roszczenia ze stosunku pracy członka zarządu spółki kapitałowej', uzyskując stopień doktora nauk prawnych ze specjalnością prawo pracy. Praca niniejsza uzyskała wyróżnienie w VI edycji Konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie w dziedzinie problemów pracy i polityki społecznej, organizowanego przez Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Pracy oraz Ministerstwa Polityki Społecznej. Ukazała się nakładem Wydawnictwa C.H.Beck

W 2007 r. dr Sebastian Koczur zdał egzamin adwokacki i został wpisany na listę adwokatów Okręgowej Izby Adwokackiej w Krakowie. Autor licznych publikacji z zakresu problematyki prawa pracy oraz prawa gospodarczego. Specjalista w wąskiej dziedzinie zatrudnienia i piastowania funkcji przez członków organów spółek kapitałowych. Swoje doświadczenie praktyczne adwokat dr Sebastian Koczur podbudowuje również działalnością naukową, będąc zatrudnionym na stanowisku adiunkta na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego.

Od 2011 roku członek European Employment Lawyers Association (EELA).

Od 2013 roku członek Towarzystwa Akademickiego Instytutu Allerhanda.

Dane kontaktowe:

Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Sebastian Koczur

ul. Kielecka 1

31 – 526 Kraków

Tel. / fax. 12418 08 25

Email: office@koczur.pl

www.koczur.pl

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Dura

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »