| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Studia dla księgowych > Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

4. RACHUNKOWOŚĆ DLA SAMODZIELNYCH KSIĘGOWYCH I MENEDŻERÓW FINANSOWYCH (WE WSPÓŁPRACY Z PWC)

Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów we współpracy PricewaterhouseCoopers

Tryb

Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co dwa tygodnie

Kierownik dr Michał Poszwa
Katedra Rachunku Kosztów i Rachunkowości Zarządczej
tel. 501 056 723, e-mail: michal.poszwa@ue.wroc.pl

Opiekun naukowy dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UE
Katedra Rachunku Kosztów i Rachunkowości Zarządczej
tel. 607440204, e-mail: bartlomiej.nita@ue.wroc.pl

Cena: 4450 PLN (Można dokonać płatności w dwóch równych ratach)

Przedmioty

Prawo bilansowe i międzynarodowe standardy rachunkowości, Organizacja rachunkowości, Sprawozdawczość finansowa i polityka rachunkowości, Rachunek kosztów, Bilans, Rachunek zysków i strat, Rachunek przepływów pieniężnych, Zestawienie zmian w kapitale własnym, Konsolidacja sprawozdań finansowych, Badanie sprawozdań finansowych, Rachunkowość przekształceń spółek, Rachunkowość instrumentów finansowych i rachunkowość zabezpieczeń, Kontrakty długoterminowe, rezerwy w rachunkowości, Rachunkowość leasingu, Odroczony podatek dochodowy, Rachunkowość podmiotów w upadłości i likwidacji, Wycena spółek, Ceny transferowe, Prawo gospodarcze (KSH), Rozliczenie podatku od towarów i usług, Strategie podatkowe, Opodatkowanie wyniku finansowego, Kontrola podatkowa, Planowanie finansowe (biznes plan).

Kadra

Pracownicy i współpracownicy firmy PricewaterhouseCoopers, posiadający odpowiednie certyfikaty (w tym biegli rewidenci) i międzynarodowe kwalifikacje; w większości wybitni praktycy współpracujący z Uniwersytetem Ekonomicznym - czynni biegli rewidenci, doradcy podatkowi, pracownicy urzędów skarbowych i Izby Skarbowej we Wrocławiu, eksperci prawa podatkowego; doświadczeni pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego.

Warunki zaliczenia

Obecność na zajęciach i przygotowanie i obrona pracy dyplomowej.

Cele

Partnerem studiów jest renomowana firma PricewaterhouseCoopers, która świadczy na całym świecie usługi audytorskie oraz doradcze z zakresu rachunkowości, finansów i podatków.

Celem studiów jest przekazanie uczestnikom wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu zaawansowanych problemów dotyczących organizacji i prowadzenia rachunkowości, prawa bilansowego i podatkowego. Słuchacze zdobędą kompetencje odnoszące się do obszarów problemowych w rachunkowości współczesnych przedsiębiorstw dotyczące m.in. konsolidacji sprawozdań finansowych, odroczonego podatku, przekształceń spółek, strategii podatkowych i rachunkowości w sytuacjach szczególnych. W programie studiów uwzględniono również podstawowe zagadnienia prawa spółek i wykorzystania informacji finansowych w zarządzaniu.

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »