| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Programy dla księgowych

Dodatkowe ewidencje w księgowości

Aktualizacja: 27.10.2014

W księgowości, oprócz standardowych podziałów dokumentów księgowych, wynikających z ustawy o rachunkowości lub ustawy o podatku od towaru i usług, wprowadzone mogą zostać dodatkowe podziały. »

Tłumaczenie dokumentów księgowych

Aktualizacja: 27.10.2014

Międzynarodowe firmy to również obcojęzyczni pracownicy, którzy nierzadko, w zależności od zajmowanego stanowiska, chcą mieć wgląd do rożnych ewidencji, najchętniej we własnym języku, a przynajmniej w języku angielskim. Warto zatem zadbać o możliwość łatwego i szybkiego tłumaczenia dokumentacji księgowej/kadrowej na dowolny język używany w firmie. »

Dokumenty w księgowości

Aktualizacja: 27.10.2014

Istotą dokumentów księgowych jest pisemne utrwalenie zdarzeń zachodzących w procesach gospodarczych firmy, które są przedmiotem ewidencji księgowej. Od poprawności ich sporządzenia zależy wiarygodność informacji przekazanych do działu księgowego. »

API dostosuje oprogramowanie do potrzeb firmy

Aktualizacja: 27.10.2014

API (z ang. Application Programming Interface) to nic innego, jak możliwość rozbudowy i dostosowania programu do specyfiki konkretnego przedsiębiorstwa. Jeżeli zatem producent oprogramowania oferuje API, możemy być prawie pewni, że dodanie dodatkowych, własnych ewidencji, dedykowanych przycisków czy unikalnych raportów nie będzie stanowić problemu. »

Pilnowanie okresów rozliczeniowych w programie księgowym

Aktualizacja: 27.10.2014

Składanie deklaracji podatkowych od towarów i usług VAT przez księgowych jest wymagane prawem polskim i dokonywane jest to w okresach najczęściej miesięcznych, ale dopuszczone są również inne ( np. kwartalne). Do wyznaczenia kwoty tego podatku potrzebne są informacje o wystawionych dokumentach oraz datach dostaw dla dokumentów. Z tego względu w programie księgowym powinny znajdować się rejestry VAT, zakupu i sprzedaży, które dostarczą wszelkich informacji na potrzeby złożenia deklaracji VAT. »

Wybór programu księgowego – wersja webowa czy deskopowa?

Aktualizacja: 27.10.2014

Rozwój technologii i Internetu spowodował wzrost zainteresowania użytkowników wersją webową programów księgowych. »

Tworzenie nowych dokumentów w programie dla zmieniających się przepisów

Aktualizacja: 27.10.2014

W momencie zmieniających się przepisów często powstaje potrzeba, stworzenia zupełnie nowego dokumentu, który pozwoliłby zrealizować narzucone prawo. W takim przypadku zazwyczaj użytkownik czeka na aktualizację programu. »

TAX FREE – zwrot podatku VAT dla podróżnych

Aktualizacja: 27.10.2014

Zagadnienie zwrotu podatku VAT podróżnym od zakupionych towarów wydaje się być dość prostym rozwiązaniem, wprowadzającym element konkurencji poprzez obniżenie faktycznej ceny transakcji. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że to na sprzedawcy ciąży odpowiedzialność za poprawne udokumentowanie takiej transakcji zwłaszcza, że mamy tu do czynienia ze zwracaniem podatku, a więc kierunkiem operacji, które zawsze są pod szczególnym nadzorem służb fiskalnych. »

Programy księgowe/rachunkowe w wersji web

Aktualizacja: 27.10.2014

Podczas codziennej pracy, firmy używają różnych programów do celów podatkowo –rozliczeniowych. Taki obowiązek został nałożony na każdą firmę bez względu na jej wielkość przez Państwo. »

Plan kont i raport obrotów i sald w programie księgowym

Aktualizacja: 27.10.2014

Mając na uwadze wygodę osób korzystających w codziennej pracy z programu księgowego oraz obowiązujące przepisy - Ustawy o rachunkowości przedstawiam wzorcowy model planu kont i zestawienia obrotów i sald księgi głównej i ksiąg pomocniczych. »

Odwrotne obciążenie

Aktualizacja: 27.10.2014

Zasada odwrotnego obciążenia wprowadziła wiele zamieszania wśród firm, zarówno sprzedających, jak i kupujących towary zakwalifikowane przez ustawodawcę nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług z października 2013r. do kategorii tzw.: "towarów wrażliwych". »

Ochrona danych w programach księgowych wersji web

Aktualizacja: 27.10.2014

Rozwój informatyzacji i łatwość przesyłania informacji za pomocą Internetu oprócz korzyści niesie za sobą niebezpieczeństwo. Dlatego istotną rzeczą przy korzystaniu z programów księgowych jest zachowanie ostrożności, by dane nie zostały udostępnione osobom nieuprawnionym. »

Obsługa raportów kasowych i poleceń przelewów

Aktualizacja: 27.10.2014

Zgodnie z obowiązującymi przepisami firma jest zobowiązana do księgowania wyciągów bankowych. W tym celu z systemu bankowego generowany jest okresowo raport transakcji. Obecnie jest wiele standardów formatów wyciągów bankowych między innymi MT940. Coraz powszechniej banki udostępniają formaty „ogólne” typu CSV lub XML. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie więcej informacji o każdej transakcji. »

Moment powstania VAT i obsługa w programie

Aktualizacja: 27.10.2014

Od 1 stycznia 2014r. zaczęły obowiązywać znowelizowane przepisy o podatku od towarów i usług. Zakres wprowadzonych zmian jest bardzo szeroki i dotyczy m.in. momentu powstania obowiązku zapłaty VAT i odliczenia podatku. »

Automatyzacja procesów księgowych

Aktualizacja: 27.10.2014

Każdy pracownik działu finansowo- księgowego wykonuje wiele czynności związanych z obsługą firm wpływających niekorzystnie na efektywność pracy. Czas, który mógłby przeznaczyć na szkolenia, jakość obsługi klientów, planowanie, poświęca na ręczne przygotowanie dokumentacji, korekty księgowań etc. tylko dlatego, że program księgowy nie jest prawidłowo skonfigurowany i wdrożony. »

Programy dla księgowych

STUDIA DLA KSIĘGOWYCH

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama