| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > MerSoft FK Finanse i Księgowość

MerSoft FK Finanse i Księgowość

Program MerSoft FK Finanse i Księgowość firmy Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. został napisany w technologii webowej, co znacząco ułatwia jego obsługę. Użytkownik obsługujący system zyskuje możliwość użycia funkcji typowych dla przeglądarki internetowej takich jak np. powszechnie używane Ctrl+F do wyszukiwania informacji, czy możliwość wydruku dowolnego zestawienia prezentowanego aktualnie na ekranie.

MerSoft FK Finanse i Księgowość realizuje i usprawnia wiele operacji księgowych, poczynając od budowania planu kont, prostego księgowania dokumentów poprzez automatyczny bilans zamknięcia, pełne rozrachunki i rozliczenia, aż po gotowe lub zdefiniowane przez Użytkownika zestawienia oraz sprawozdania.

Zawiera pełną obsługę dokumentów kasowych, takich jak: KP, KW, raport kasowy, a także bankowych: wyciągi, raporty bankowe etc.

Współpracuje z modułem MerSoft OT Obrót Towarowy, bazując na dokumentach w tym module utworzonych i zapisanych.

Funkcjonalność automatycznego importu wyciągów bankowych eliminuje błędy, które są nieuniknione podczas ręcznego przepisywania danych. Program MerSoft FK został opracowany w sposób umożliwiający konfigurację dowolnego formatu wyciągu bankowego.

Za pomocą MerSoft FK Finanse i Księgowość można dokonywać zarówno rozliczeń odbiorców, jak i dostawców, a także kompensat dokumentów,  drukować wezwania do zapłaty, noty odsetkowe i generować zestawienia dotyczące płatności w wielu przekrojach.  Na żądanie Klienta można przygotować dowolne zestawienie danych, które może być zapamiętywać i modyfikować.

Funkcja Home Banking pozwala tworzyć i zapisywać przelewy, a następnie eksportować je do systemów oferowanych przez banki. Każdy  przelew może zostać wystawiony (najczęściej na podstawie istniejących już w systemie dokumentów rozliczeniowych z danym kontrahentem), opisany i przekazany do realizacji jako dokument elektroniczny.

Program MerSoft FK Finanse i Księgowość jest na bieżąco aktualizowany i zgodny z ustawą o rachunkowości.

Jak dokonać wyboru systemu finansowo-księgowego

MerSoft ŚT Środki Trwałe

Program MerSoft ŚT Środki Trwałe jest jednym z elementów systemu MerSoft wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Jego przeznaczeniem  jest ewidencjonowanie środków trwałych i niematerialnych, elementów wyposażenia, naliczanie planu amortyzacji oraz wysyłanie odpisów amortyzacyjnych do systemu finansowo księgowego.

Czynności gospodarcze związane ze środkami trwałymi ewidencjonowane są w systemie dokumentami, dzięki czemu zawsze można prześledzić całą historię powiązaną z danym zasobem rzeczowym majątku trwałego przedsiębiorstwa. Zastosowane w module narzędzia pozwalają na łatwe i intuicyjne tworzenie raportów użytkownika oraz rozbudowę raportów już istniejących.

Program może pracować samodzielnie lub współpracować z pozostałymi modułami wchodzącymi w skład pakietu MerSoft FK Finanse i Księgowość oraz  z zewnętrznymi programami finansowo-księgowymi. Tak jak inne programy webowe może być użytkowany przez wielu użytkowników jednocześnie.

Ekspert:

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Zdjęcia

MerSoft FK Finanse i Księgowość
MerSoft FK Finanse i Księgowość

Serwis Inforlex Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – procedury149.40 zł

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Renata Świgońska

Prawnik, Tłumacz Przysięgły J. Angielskiego i J. Niemieckiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »