| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Prowadzenie biznesu jest dzisiaj bardzo dynamiczne, a dostarczanie szybkiej i dokładnej informacji finansowej jest warunkiem koniecznym do funkcjonowania przedsiębiorstwa - mówi Dariusz Salamon, Dyrektor Kontrolingu Komercyjnego, Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Organizacje są lepiej przygotowane do działania w dzisiejszym, wymagającym środowisku biznesowym, podejmując szybkie decyzje na podstawie konkretnych danych liczbowych i planów modelowanych przez systemy informatyczne.

  • W jakim kierunku Pana zdaniem będą się rozwijały podobne rozwiązania?

W dzisiejszych realiach biznesowych, w ciągle zmieniającym się środowisku, systemy IT powinny coraz bardziej wyręczać ludzi w przygotowaniu standardowych okresowych raportów. Bieżące monitorowanie sytuacji przez system typu BI, pozwoli skupić się wyższej kadrze kierowniczej na opracowywaniu strategii rozwoju przedsiębiorstwa, a Działom Finansowym na analizie danych, wnioskowaniu oraz aktywnym doradzaniu w kwestiach strategicznych.

Elektroniczny obieg dokumentów w dziale księgowym (EDI)

Rozwiązania typu business intelligence takie jak Matrix-BI stały się wymogiem czasu dla firm, które zajmują się produkcją i dystrybucją, a także średnich i dużych dostawców usług (np. finansowych). Znacznie ułatwiają i przyśpieszają procesy planowania budżetowego. Pozwalają śledzić bieżące wyniki firmy i usprawniają procesy kontrollingu.  Wdrożenie systemu sprzyja przyjęciu i stosowaniu procedur związanych z planowaniem kosztów i ich rozliczeniem. Stosowanie Matrix Bi minimalizuje ryzyka wynikające ze zmian w popycie i podaży, pozwala szybko reagować na konkretne sytuacje rynkowe. Zarząd i kadra przedsiębiorstwa pracuje na konkretnych informacjach wynikających z wykonywanych na bieżąco analiz i mniej czasu poświęca na przeglądanie surowych danych.

Rozwiązanie Matrix BI pracuje równolegle na danych własnych spółki i rynkowych, dzięki połączeniu z bazą IFS. Pozwala to na bieżąco porównywać wyniki sprzedażowe konkretnych produktów z danymi rynkowymi dotyczącymi kategorii. Jednocześnie, planując sprzedaż firma może weryfikować plany w oparciu o dane historyczne pochodzące z IFS, co pozwala między innymi badać jak pojawienie się konkurencyjnych produktów wpłynęło na udział własnych w całej kategorii.


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »