| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Programy dla księgowych > Aplikacje na telefon do prowadzenia księgowości

Aplikacje na telefon do prowadzenia księgowości

Księgowy też człowiek i też ma życie poza biurem. Jak może ułatwić sobie pracę, kiedy musi prowadzić swoją działalność poza komputerem?

Aplikacje dla księgowych to nie konkurencja dla zawodu, a narzędzie wspomagające pracę, które idealnie wpisuje się w tryb nowoczesnego życia: bycie nieustannie w ruchu, nieustannie z telefonem i prawie cały czas on-line.

Poprosiliśmy Edytę Grubek, która prowadzi firmę EG Usługi księgowe (www.eguk.com.pl) o przetestowanie kilku aplikacji, których mogłaby używać w przyszłości do prowadzenia swojego biznesu telefonem.

Księgowość online – kto może z niej korzystać oraz czy trzeba się jej obawiać?

Oto kilka przydatnych aplikacji dla księgowych:

  1. QuickBooks

Nadal w Polsce niewielu poznało się na jej potencjale, w przeciwieństwie do programu komputerowego QuickBooks. Wymaga dostosowania do polskiego systemu prawnego oraz lokalizacji.

 „Najbardziej mi się podobał, niestety jest po angielsku i mam wrażenie, że nie zadziałałby dla mnie na dłuższą metę. Faktury od ręki, fajnie wyglądające (z naszym logo). Możliwość tworzenia raportów i eksportu do Excela. Pomocne są także przypomnienia, np. o płatnościach.”

Polecamy: Monitor Księgowego – prenumerata

  1. Evernote

Hit Internetu, polecana aplikacja i szeroko komentowana. Szybkie i estetyczne notowanie i zapisywanie w chmurze.

Pomaga w prowadzeniu usług księgowych na wielu urządzeniach. Moje notatki z komputera mogę mieć na telefonie i odwrotnie. Mam gdzie zapisać ważne pliki. Organizer, ale bez segregatorów. Do wprowadzenia od zaraz.”

  1. Excel na tablet

Klasyka gatunku w mobilnym wydaniu.

„Mały wyjątek od reguły, ale fajnie było sprawdzić jak wygląda Excel na tablecie. Wyniki są zadowalające, sprawdza się podczas spotkań z klientami.

  1. Mini Księgowość

Aplikacja, która nadal nie uwzględnia np. kwoty wolnej od podatku, poza tym jest w całości polska i dostosowana do polskiego prawa.

„Przydatne dla tych mniej cierpliwych, którzy nie chcą z każdą małą rzeczą dzwonić do księgowej. Pozwala samemu wyliczyć np. wysokość podatku VAT. Niestety nic więcej ponadto, gdyż nie zastąpi prawdziwej księgowości.”

Wybór programu księgowego – wersja webowa czy deskopowa?

Warto uczynić swoje życie prostszym z aplikacjami – zaoszczędzimy czas i zwiększymy produktywność. Z pewnością nasi klienci docenią naszą mobilność usług i dostęp do swoich dokumentów on-line w każdej chwili.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Blog Prawa Zamówień Publicznych

Opinie prawników specjalizujących się w prawie zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »