reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Ekologia > Całkowicie bezpiecznie

Całkowicie bezpiecznie

Składowanie odpadów w  PSiUO jest bezpieczne dla środowiska i zapewnia Gliwicom możliwość dalszego dynamicznego rozwoju.

Miejskie składowisko odpadów w Gliwicach powiększyło się o kolejną kwaterę – na pow. 4 ha przyjmie w ciągu 20 lat ok. 650 tys. m3 odpadów, a po zapełnieniu będzie można ją powiększyć. Budowa trwała rok, kosztowała 6 mln zł. Została sfinansowana w 75% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska poprzez udzielenie preferencyjnej pożyczki z możliwością częściowego umorzenia, a w 25% ze środków własnych PSiUO.

Szybki rozwój miasta Gliwice jest dla nas dużym wyzwaniem i musimy tym wymogom sprostać – mówił podczas uroczystości uruchomienia kwatery Edward Mazur, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Składowania i Utylizacji Odpadów Sp. z o.o.Naszym celem jest taka eksploatacja i dalszy rozwój, aby było to jedno z najlepszych składowisk w Polsce. Dzięki tej inwestycji przez wiele lat mieszkańcy mogą spokojnie oddychać, mając świadomość bezpieczeństwa.

Decyzja o dalszym zagospodarowaniu wysypiska zbiegła się z nowelizacjami legislacyjnymi oraz Regionalnym Planem Gospodarki Odpadami – mówił Andrzej Karasiński, sekretarz Miasta Gliwice. Są tu zastosowane różne technologie, niewidoczne z zewnątrz, które czynią składowanie odpadów zupełnie bezpiecznym dla środowiska. W ciągu ostatnich miesięcy media informowały o różnych patologiach w sferze składowania i przetwarzania odpadów kojarzonych z pożarami. Takie zdarzenia nigdy w Gliwicach nie miały miejsca, a gwarantem bezpieczeństwa w przyszłości jest program inwestycyjny realizowany w PSiUO.

Program ten obejmuje m.in. usuwanie przykrych zapachów, wykorzystywanie odcieków do ponownego nawadniania składowiska, sadzenie zieleni, tworzącej naturalną barierę. PSiUO ma też własną kompostownię i sortownię odpadów wielkogabarytowych oraz Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie mieszkańcy mogą je za darmo zdeponować.

W ubiegłym roku PSiUO otrzymało EkoSymbol 2017 za szeroko pojętą jakość, pionierskie rozwiązania i gwarancję bezpieczeństwa składowania odpadów w sposób wzorcowy. Mając ogląd na przedsiębiorstwa działające w tej branży na terenie całego kraju, w tym roku postanowiliśmy nagrodzić pana prezesa nagrodą specjalną Strateg Ekologii 2018 – mówił Jakub Lisiecki, red. nacz. „Monitora Biznesu” i „Monitora Rynkowego” podczas uroczystości otwarcia nowej kwatery 13 września br.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Miziołek

adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama