reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Ekologia > Nowoczesność i ekologia

Nowoczesność i ekologia

ZZO Olszowa to wzór gospodarki odpadami, ale też edukacji i działań proekologicznych.

Oddany do użytku w 2014 r. Zakład Zagospodarowania Odpadów Olszowa powstał w rekordowo krótkim czasie jako odpowiedź na potrzeby ok. 137 tys. mieszkańców 13 gmin woj. dolnośląskiego i wielkopolskiego. Całkowita wartość projektu pn. „Modernizacja systemu gospodarki odpadami na terenie południowej Wielkopolski oraz części powiatu oleśnickiego” wyniosła prawie 68 mln zł, w tym poziom dofinansowania ze środków Unii Europejskiej stanowił 73,10 %.

W zakresie technologicznym jest to jedna z najnowocześniejszych tego typu instalacji MBP w Europie umożliwiająca segregację zarówno odpadów zmieszanych, jak i pochodzących z selektywnej zbiórki. Układ zamaszynowania i wysoki stopień automatyzacji pozwala m.in. skutecznie wydzielić (na poziomie 80–85%) 15 podstawowych frakcji surowcowych. Procesy stabilizacji tlenowej frakcji drobnej (0-80) odbywają się w zamknietych reaktorach systemu statycznego BIODEGMA z aktywnym napowietrzaniem i zabezpieczeniem przed przedostawaniem się nieoczyszczonego powietrza procesowego do atmosfery. ZZO dba również o odpowiednie warunki pracy osób zatrudnionych – obiekty wyposażono w nowatorskie i energooszczędne systemy wentylacji i klimatyzacji.

– Bardzo ważna jest edukacja młodego pokolenia, traktujemy ją jako ciągłą, systematyczną pracę – podkreśla Marzena Koppenberg, prezes Zarządu ZZO Olszowa Sp. z o.o. – Kładziemy szczególny nacisk na kształcenie najmłodszych. Na terenie zakładu funkcjonuje atrakcyjna ścieżka edukacji ekologicznej. Podczas wizyt studyjnych w ZZO wykorzystujemy pomoce dydaktyczne na różnym poziomie absorbowania wiedzy, gdyż przez zabawę skutecznie przyswaja się wiedzę. dotrzeć do świadomości. Sukcesywnie pozyskujemy zewnętrzne środki na tego typu działania.

Autor: Danuta Klimek

ZZO Olszowa spełnia najwyższe wymagania jakościowe w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności rygorystyczne wskaźniki narzucone przez nowelizowane akty prawne. Zapewnia racjonalne gospodarowanie odpadami przy udziale najnowszych technologii, respektując jednocześnie zasady rachunku ekonomicznego.

Przydatne formularze online

Data publikacji:

Zdjęcia

Nowoczesność i ekologia
Nowoczesność i ekologia

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama