| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Innowacje

Bezpieczeństwo w druku 3D

Aktualizacja: 29.08.2019

Startup z Krakowa –  3DKreator – rewolucjonizuje druk 3D dzięki układowi do neutralizacji niebezpiecznych dla zdrowia substancji emitowanych przez drukarki 3D. »

Spełniamy marzenia

Aktualizacja: 29.08.2019

Największa w środkowo-wschodniej Europie fabryka domów mobilnych stawia na niezawodność w świecie budownictwa szkieletowego. »

IT w rehabilitacji

Aktualizacja: 27.06.2019

Proces rehabilitacji zazwyczaj jest nużący dla pacjenta. O ile osoby dorosłe są świadome, że bolesne nieraz ćwiczenia są konieczne, by wrócić do zdrowia, o tyle w przypadku dzieci największym wyzwaniem jest samo zmobilizowanie malucha do ich podjęcia. »

Bezpieczna innowacja w budownictwie

Aktualizacja: 27.06.2019

AP Geotechnika, spółka obsługująca duże inwestycje budowlane w Polsce, tworzy innowacyjny produkt na bazie popiołów i żużli z elektrowni, który będzie odporny na zmiany swojej objętości. »

Nowa era technologii OLED

Aktualizacja: 27.06.2019

W elektronice od dawna prym wiodą nieorganiczne diody LED. Mimo, że sama technologia została opracowana dość dawno, dopiero kilka tat temu doczekaliśmy się tanich rozwiązań konsumenckich. Badania prowadzone przez prof. Przemysława Datę z Katedry Fizykochemii i Technologii Polimerów Politechniki Śląskiej rzucają nowe światło na technologię oledową jako następcę nieorganicznych urządzeń LED. »

Innowacje w kolejnictwie

Aktualizacja: 19.06.2019

Rozwój i duże inwestycje kolejnictwa zachęcają firmy do tworzenia innowacyjnych rozwiązań wspomagających branżę. Jedną z nich jest Art In Energy Sp. z o.o. »

Sukces PIG-PIB i PGNiG na Górnym Śląsku

Aktualizacja: 19.06.2019

Konsorcjum, w skład którego wchodzi PGNiG S.A. oraz Państwowy Instytut Geologiczny – PIB, ma niezwykle obiecujące wyniki prac prowadzonych w ramach projektu pn.: „Technologia przedeksploatacyjnego odmetanowania pokładów węgla poprzez stymulację produktywności metanu w kierunkowych otworach wiertniczych”, realizowanego w ramach programu „Geo-Metan”. »

Komórki macierzyste w służbie pacjentom z chorobami cywilizacyjnymi

Aktualizacja: 30.05.2019

Choroby zwyrodnieniowe stawów to problem, który dotyczy wszystkich krajów wysokorozwiniętych. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, we współpracy z innymi ośrodkami naukowymi w Polsce oraz kliniką ortopedyczną, opracowują rozwiązania w ich leczeniu, w tym u pacjentów cierpiących także z powodu innych chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca typu 2 i otyłość. »

Geologia nowej ery

Aktualizacja: 29.04.2019

Państwowy Instytut Geologiczny – PIB w konsorcjum z Akademią Górniczo-Hutniczą im. St. Staszica w Krakowie oraz Politechniką Warszawską zakończył prace w ramach przedsięwzięcia „RID – Rozwój Innowacji Drogowych”. »

Przyszłość leży w fotokatalizie

Aktualizacja: 29.04.2019

Naukowcy pod kierownictwem prof. dr. hab. Wojciecha Macyka, prodziekana ds. badań i współpracy Wydziału Chemii UJ realizują projekt pt.: „W poszukiwaniu materiałów umożliwiających lepsze wykorzystanie energii słonecznej w fotokatalitycznych reakcjach egzo- i endoenergetycznych (INGENIOUS)”. Projekt uzyskał finansowanie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu TEAM (Projekt numer POIR.04.04.00-00-3D74/16-003-01, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój). Jego głównym celem jest zrozumienie mechanizmów stojących u podstaw procesów fotokatalitycznych, czyli reakcji chemicznych zachodzących w obecności światła i fotokatalizatora. »

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »