reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Innowacje > Nowy wymiar Escape Room

Nowy wymiar Escape Room

Po udanym wejściu na rynek zagraniczny firma KiperTech stawia sobie kolejny ambitny cel: stworzenie innowacyjnego systemu VEEP – wielowymiarowej platformy wirtualnej rozrywki.

VR (wirtualna rzeczywistość) to temat bardzo na czasie, innowacyjny i nieustannie się rozwijający. Możliwość swobodnego eksplorowania wirtualnej przestrzeni wraz z interakcją z obiektami, które się w niej znajdują, oraz wprowadzenie dodatkowych wrażeń, np. odczucia powiewu wiatru podczas otwierania wirtualnego okna – przeniosą imersję na wyższy poziom, co KiperTech chce zrealizować w swoim rozwiązaniu.

Aby zapewnić takie efekty, wymagane jest nie tylko zaprojektowanie odpowiedniej aparatury elektronicznej do sterowania elementami wykonawczymi, ale – co bardzo istotne – odpowiednia synchronizacja całości zdarzeń w trybie czasu rzeczywistego (ang. Real Time Synchronization).

– Śledzenie ruchów graczy (ang. motion capture) z użyciem naszych autorskich markerów, translacja tych danych na ruchy awatarów w rzeczywistości wirtualnej (z wykorzystaniem m.in. kinematyki odwrotnej postaci), zapewnienie odpowiednich zdarzeń rozszerzonych oraz, finalnie, przestrzennego dźwięku, musi odbywać się w bardzo rygorystycznym reżimie czasowym – podkreśla Jan Mrzygłód, prezes zarządu KiperTech. Wszystkie te zaawansowane aspekty techniczne mają zapewnić, że finalny system będzie wyznaczał nową jakość w dziedzinie rozrywki. Rozwiązanie zastosowane w grze typu „Escape Room” będzie można przenieść dalej, np. do edukacji czy symulacji. KiperTech planuje start prototypu platformy w drugim półroczu 2020 roku.

Równocześnie firma skutecznie realizuje wiele różnorodnych projektów komercyjnych, specjalizując się w obszarze serwerów/middleware/backend oraz aplikacjach mobilnych. Jako wieloletni partner innych firm z branży IT, KiperTech tworzy m.in. rozwiązania w sektorze wiodących instytucji finansowych (bankowość detaliczna i korporacyjna), stając się zaufanym partnerem, któremu można powierzać duże projekty oraz utrzymanie systemów klasy mission-critical.

Firma jest szczególnie dumna z niedawno nawiązanego partnerstwa ze szwajcarską firmą Altoida Inc. Będąc jej głównym partnerem technologicznym, KiperTech uczestniczy w realizacji wysoce nowatorskiego projektu wykrywania choroby Alzheimera w jej wczesnym stadium metodą analizy biomarkerów z użyciem sztucznej inteligencji ML (ang. Machine Learning). Bazując na zdobytym doświadczeniu w obszarze rzeczywistości wirtualnej, KiperTech rozwija również oprogramowanie na pionierskiej platformie „Mixed Reality” firmy Magic Leap Inc.

KiperTech uczestniczył w wielu projektach badawczych. Ciekawym przykładem jest aplikacja mobilna współpracująca z „headset’em”, analizującym fale mózgowe (EEG) w celu dostarczania spersonalizowanej treści (np. muzyki) w zależności od nastroju.

Wśród wielu projektów IT, które implementowaliśmy, tego typu przedsięwzięcia szczególnie rozwijają nas technologicznie, otwierając nowe horyzonty. Strategię opieramy z jednej strony na uczestnictwie w dużych projektach komercyjnych, a z drugiej na podejmowaniu prac i badań w zakresie nietuzinkowych, ciekawych i innowacyjnych projektów, co przekłada się na rozwój firmy i jej konkurencyjność na rynku – podsumowuje Jan Mrzygłód.

Jacek Bies

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama