reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Innowacje > Mały gigant

Mały gigant

Spółka Integrotech została doceniona za nietypowe rozwiązania w zakresie opomiarowania mediów na międzynarodowym rynku i nagrodzona na kieleckich targach Expo-Gas

Integrotech dostarcza rozwiązania dla wielu branż w zakresie automatyki przemysłowej, projektów technicznych, urządzeń elektronicznych i kompletnych systemów opomiarowania mediów. Jest także pierwszym w Polsce producentem gazomierza ultradźwiękowego MPUvC-MID do zastosowań fiskalnych, będącego wynikiem współpracy z TechnipFMC. Jest to urządzenie tak zaawansowane, że zasłużyło na złoty medal na tegorocznych, IX Targach Expo-Gas w Kielcach. Takich i innych sukcesów Integrotech odnotowuje o wiele więcej.

Nominowana do tytułu Symbol 2017 spółka powstała 15 lat temu w Łodzi w odpowiedzi na zapotrzebowanie niszy, jaką stanowiło rozwijające się polskie gazownictwo. Wyspecjalizowała się w stawianiu czoła nietypowym problemom przy pomocy kilkunastoosobowej kadry inżynierskiej, projektującej autorskie rozwiązania techniczne od podstaw. Jednym z jej flagowych produktów jest innowacyjny, Modułowy System Pomiarów (MSP-02), znajdujący zastosowanie nie tylko w gazownictwie, ale wszędzie tam, gdzie niezbędne są precyzyjne pomiary mediów. Dzięki unijnej dotacji możliwe będzie w niedługim czasie wdrożenie kolejnej jego generacji, wzbogaconej m. in. o funkcje regulacyjne – MSPR 4.0. System jest unikalny na skalę międzynarodową. Profesjonalizm firmy został doceniony przez tak uznanych na globalnym rynku partnerów, jak TechnipFMC, ABB, EMERSON, czy DeLaval, jest także certyfikowana m. in. w PTB (niemiecki, federalny instytut metrologii).

Najistotniejszy w naszych osiągnięciach jest zespół, który na nie zapracowuje – podkreśla Piotr Łuczak, prezes Integrotech sp. z o.o. – Wprawdzie kadra jest niewielka, ale wysoce wykwalifikowana; przy tym udało mi się tak dobrać zakresy odpowiedzialności, że ludzie samorealizują się i wzajemnie motywują, a nie zwalczają. W efekcie rotacja pracowników jest bardzo niska, a to z kolei przekłada się na długofalowy rozwój, stabilność kompetencji, łatwość rekrutacji i atrakcyjność kontraktów.

A tych nie brakuje. Przez 15 lat istnienia Integrotech zrealizował ponad 600 projektów i wdrożył powyżej 100 systemów w kraju i za granicą, rozwijając gamę oferowanych technologii. Wielkim sukcesem firmy jest też fakt, że ma swój udział w powstawaniu Gazociągu Jamalskiego: na wszystkich polskich tłoczniach są eksploatowane jej systemy. Integrotech jest jednym z zaledwie trzech polskich producentów fiskalnych przeliczników objętości gazu, a jego kluczowi klienci to firmy z grupy jak PGNiG s.a. i generalni wykonawcy inwestycji. To samo w sobie świadczy o skali sukcesu.

Nieduża polska firma z dobrze przemyślaną organizacją doświadczyła pozytywnej weryfikacji na rynku międzynarodowym, w bardzo wymagającej branży. To oznacza, że obraliśmy dobry kierunek rozwoju i będziemy nim podążać – podsumowuje P. Łuczak.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama