reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Innowacje > PowerUp! stawia na optymalizację

PowerUp! stawia na optymalizację

Krajowy finał konkursu PowerUp! został rozstrzygnięty. Na Wielkim Finale w Pradze polski start-up Indoorway zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązanie optymalizacji przestrzeni użytkowej.

EIT InnoEnergy, największy europejski fundusz w branży cleantech, po raz czwarty poszukuje najlepszych start-upów pracujących nad rozwiązaniami z obszaru energii, smart cities, cyberbezpieczeństwa, czystych technologii czy elektromobilności. Do tegorocznej edycji konkursu PowerUp! zgłosiło się niemal 300 zespołów z 24 krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Polska okazała się być tegorocznym rekordzistą – w naszym kraju zgłosiło się aż 38 zespołów. Różnorodność prezentowanych projektów podkreśla Maciej Majchrowicz, Business Development Manager w InnoEnergy Central Europe oraz przewodniczący jury: – W tegorocznej edycji pojawiło się bardzo szerokie spektrum technologii, od elektromobilności po przerabianie plastiku na olej. Produkty różniły się poziomem gotowości technicznej i rynkowej, co oczywiście dostrzegliśmy i wybraliśmy zespół, który naszym zdaniem ma największy potencjał na szybkie skalowanie.

Żyroskop na lotnisku

Zwycięski start-up przekonał jurorów rozwiązaniem z obszaru smart buildings. Indoorway to inteligentne narzędzie do digitalizacji przestrzeni, stworzone dla właścicieli nieruchomości – sklepów, biur czy lotnisk oraz dla przemysłu. Dzięki szczegółowej analizie ruchu wewnątrz budynku pozwala na podnoszenie wydajności przestrzeni i zwiększenie zaangażowania pracowników oraz klientów. Łącząc w sobie wiele technik pomiaru, takich jak żyroskop, akcelerometr, magnetometr czy beacony, Indoorway zapewnia nie tylko dokładną nawigację po obiektach i mapowanie przestrzeni, ale również optymalizację linii produkcyjnych i planu magazynu, a nawet poprawę bezpieczeństwa pracowników. – Biorąc udział w konkursie PowerUp! liczymy nie tylko na nowe inwestycje, ale również na kontakty mogące przyspieszyć rozwój produktu i pozyskanie nowych klientów – mówił tuż po usłyszeniu werdyktu Marek Przytuła reprezentujący zwycięski zespół.

Autostrada do sukcesu

Jego oczekiwania mogą się bardzo szybko spełnić. Już 19  czerwca br. Indoorway weźmie udział w Wielkim Finale konkursu w czeskiej Pradze, gdzie powalczy o 30 tys. euro i udział w prestiżowym akceleratorze Highway®. – Ten program zapewnia nie tylko opiekę nad zwycięskim projektem oraz możliwość naszej inwestycji sięgającej 150 tys. euro, ale jako InnoEnergy zapewniamy również dostęp do europejskiej sieci partnerów biznesowych i klientów – tłumaczy Maciej Majchrowicz. – Wart podkreślenia jest fakt, że o takiej możliwości dołączenia do Akceleratora nie będziemy rozmawiać tylko ze zwycięzcą finału w Pradze. Szanse na takie zaproszenie mają wszystkie zespoły, w których zobaczymy potencjał.

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

iBHP Sp. z o.o.

ekspert z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama