reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Jakość > Szpital z misją

Szpital z misją

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim daje przykład, jak dbać o dobro pacjenta.

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim powstał, aby odpowiedzieć na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu grodziskiego. Przez 15 lat swojej działalności, realizując postawione cele względem pacjentów, wyrobił sobie niekwestionowaną renomę w województwie mazowieckim, będąc obecnie podstawową placówką medyczną w zachodniej części Mazowsza.

Ogromne sukcesy głównych oddziałów, jakie stanowią kardiologia interwencyjna i neurochirurgia, zostały rozszerzone o leczenie pacjentów z udarem niedokrwiennym metodą trombektomii. Od czasu, gdy ta usługa została wdrożona, szpital przeprowadził już 135 takich zabiegów. Efekty leczenia udarów tą metodą są doceniane przez specjalistów, a jej powodzenie przełożyło się na udział szpitala w pilotażowym programie organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia od stycznia br. Dyrekcja szpitala powołała Mazowieckie Interwencyjne Centrum Leczenia Udarów, które odpowiada za szkolenie lekarzy chcących nauczyć się wykonywania zabiegów trombektomii lub obserwować je poprzez teletransmisję w specjalnie przygotowanej w tym celu pracowni. Za szkolenie odpowiada dr Krzysztof Kądziołka, dzieląc się wiedzą i swoim doświadczeniem w wykonywaniu zabiegu trombektomii, które zdobył w renomowanej placówce medycznej we Francji.

Duże znaczenie dla rozwoju szpitala i tej metody miało wprowadzenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia refundacji procedury kompleksowego leczenia udaru z możliwością przeprowadzenia leczenia mechanicznego, które zrewolucjonizowało leczenie ostrego niedokrwienia mózgu.

Najnowszą inwestycją zrealizowaną przez Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim jest zakup nowego angiografu. W tym celu dyrekcja rozbudowała placówkę o dodatkowe pomieszczenie, zapewniając komfortowe warunki dla pacjentów oraz personelu medycznego. Uroczyste otwarcie Pracowni Rentgenodiagnostyki Zabiegowej miało miejsce 18 czerwca 2019 r. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia, Powiatu Grodziskiego i Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Michał Woźniakowski

Szpital Zachodni

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama