reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Jakość > Europejski poziom

Europejski poziom

Znany w Polsce Szpital Psychiatryczny w Toszku leczy na najwyższym poziomie zgodnie z europejskimi standardami.

„Jesteśmy, aby chronić życie i godność, przywracać zdrowie i dawać nadzieję” – ta misja przyświeca działalności znanego w Polsce szpitala, który od dziesiątek lat leczy profesjonalnie, sumiennie i przyjaźnie, utrzymując wysokie standardy. Wykorzystuje przy tym korzyści z partycypacji w środkach unijnych oraz dotacje z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej dla przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii.

Dzięki środkom unijnym wprowadzono w szpitalu nowoczesny system informatyczny oraz e-usług, umożliwiający pełną informatyzację dokumentacji medycznej oraz kosztów leczenia, m.in. przegląd listy usług, zdalne zgłoszenia wniosku o rezerwację terminu, udostępnianie danych o zaplanowanych wizytach i usługach, miejsce ich wykonania i innych.

Z kolei projekt „Zdrowy Pracownik – Aktywny Pracownik – Sprawny Szpital!” obejmuje eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka pracowników z uwzględnieniem działań szkoleniowych i profilaktycznych, m.in. wszechstronne szkolenia w zakresie radzenia sobie ze stresem i technik zachowań w trudnych sytuacjach.

Kilka tygodni temu szpital podpisał umowę realizacji projektu „W drodze do samodzielności” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. śląskiego na lata 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

– Naszym największym osiągnięciem jest dorównanie standardom europejskim w dziedzinie psychiatrii – podkreśla dr n. med. Anna Rusek, dyr. naczelna szpitala. – Niektóre nasze budynki mają ponad sto lat, ale leczymy w nich według tych samych trendów, tymi samymi metodami i tymi samymi lekami, co w wiodących placówkach zachodnioeuropejskich o takim profilu.

Do ważnych osiągnięć Anna Rusek zalicza uruchomienie oddziału internistycznego, z którego korzystają mieszkańcy Toszka, powiatu gliwickiego i okolic, którzy już dawno przełamali psychologiczną obawę przed leczeniem w oddziale szpitala psychiatrycznego. Wielką korzyść odnieśli także pacjenci oddziałów psychiatrycznych szpitala, którzy na miejscu maja dostęp do diagnostyki i terapii współtowarzyszących schorzeń somatycznych.

Dane statystyczne dotyczące chorób o podłożu psychicznym potwierdzają konieczność rozwoju toszeckiej placówki – w ciągu 10 lat liczba pacjentów niemal się podwoiła.

Danuta Klimek

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Psychiatryczny w Toszku składa się z 17 oddziałów, w których pracuje ok. 50 lekarzy. W oddziałach sądowych przebywają pacjenci, którzy dokonali czynu zabronionego przez prawo, ale z powodu orzeczonej choroby zostali uznani za niepoczytalnych, czyli muszą być leczeni w ramach środka zabezpieczającego. O czasie tego leczenia i terminie wypisania decyduje sąd. Średni czas hospitalizacji na oddziałach psychiatrycznych to 15 dni.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Slim VAT 202139.90 zł
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama