reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Jakość > Z myślą o …?

Z myślą o …?

Nastawienie na dobro ubezpieczonych czy na zysk akcjonariuszy? To pytanie, na które musi odpowiedzieć sobie każde towarzystwo ubezpieczeniowe na początku swojej drogi

Większość towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku to podmioty skoncentrowane na uzyskiwaniu zysku dla swoich akcjonariuszy. Są jednak wyjątki – towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych. Przykładem jest TUW „REJENT-LIFE” z Poznania. Towarzystwo powstało z myślą o obsłudze notariuszy oraz ich małżonków. Jego założycielami są Izby Notarialne. Jedynymi klientami, których obsługuje „REJENT-LIFE” są notariusze oraz ich małżonkowie zawierający umowę ubezpieczeniową poprzez złożenie deklaracji członkowskiej oraz opłacenie składki ubezpieczeniowej. Inną podstawową różnicą w działalności tego TUW od innych jest realny wpływ jego członków na sytuację Towarzystwa i jego działań poprzez udział notariuszy w organach statutowych Towarzystwa. Wspomniana zasada wzajemności polega na tym, że Towarzystwo  jest nastawione  na dobro swoich członków poprzez koszt ubezpieczenia.

Działamy z myślą o notariuszach oraz ich małżonkach, którzy są naszymi jedynymi klientami. Oferując ubezpieczenia długoterminowe, optymalizujemy nasze przychody oraz koszty, aby móc maksymalnie zadowolić  interesy ubezpieczonych. Maksymalizacja  świadczeń to główny cel naszej strategii. Bardzo nas cieszy, że jesteśmy zauważani, a przykładem tego jest wyróżnienie w programie Symbol 2019 w kategorii Nowoczesnych Usług Finansowych – mówi Maria Kuchlewska, prezes zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „REJENT-LIFE”.

Maria Kuchlewska, prezes zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „REJENT-LIFE”

Efektywność działalności „REJENT-LIFE” odzwierciedlają coroczne sprawozdania finansowe. Względem komercyjnych TU, „REJENT-LIFE” wyróżnia efektywność działalności lokacyjnej oraz niski poziom kosztów. Tak jak każde towarzystwo ubezpieczeniowe, również „REJENT-LIFE” podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.

Michał Woźniakowski

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Maria Kuchlewska, prezes zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „REJENT-LIFE”
Maria Kuchlewska, prezes zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „REJENT-LIFE”

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama