reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Nauka > Z przemysłem za pan brat

Z przemysłem za pan brat

Wydział Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej od ponad 50 lat słynie z doskonałego przygotowania studentów do startu na rynku pracy, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Na wydziale prowadzone są studia na 4 kierunkach: technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, technologie ochrony środowiska oraz inżynieria farmaceutyczna. Wszystkie kierunki pozwalają na uzyskanie stopnia doktorskiego. Technologia chemiczna jest prowadzona również w języku angielskim, co pozwala z jednej strony doskonale przygotować studentów do mocnego startu na międzynarodowym rynku pracy, z drugiej zaś – otwiera wydział na międzynarodową wymianę akademicką.

Niebagatelne znaczenie dla rozwoju jednostki ma realizacja projektów unijnych. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o tym z programu POWER – Program Operacyjny Wiedza-Edukacja-Rozwój. Projekt dotyczący staży studentów w przemyśle dzięki dofinansowaniu otwiera dla stażystów olbrzymie perspektywy rozwoju, jak chociażby kontynuacji nauki poprzez doktoraty wdrożeniowe. Wydział jest otwarty na wszelkie formy współpracy ze środowiskiem przemysłowym.

– Organizując nowy kierunek kształcenia, czyli inżynierię farmaceutyczną, posiłkowaliśmy się w dużej mierze konsultacjami z konkretnym środowiskiem tego sektora, starając się stworzyć kierunek, który będzie kształcił nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim wyposaży studentów w komplet ściśle określonych umiejętności, oczekiwanych przez konkretne firmy, jak chociażby GlaxoSmithKline, Bayer AG czy PHYTO PHARM – akcentuje prof. dr hab. inż. Krzysztof Alejski, dziekan wydziału.

Studenci wydziału należą do najzdolniejszych i najbardziej ambitnych spośród podobnych wydziałów w skali Polski. Angażują się w działalność wielu kół naukowych i regularnie otrzymują stypendia ministerialne.

Joanna Gulewicz

Dr hab. inż. Mariusz Ślachciński, prodziekan ds. nauki (z prawej) odbiera Symbol Synergii Nauki i Biznesu od Jakuba Lisieckiego, red. nacz. „Monitora Biznesu” i dr hab. Katarzyny Bilińskiej, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Zuzmak

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa cywilnego, handlowego i administracyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama