| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Nauka > Z przemysłem za pan brat

Z przemysłem za pan brat

Wydział Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej od ponad 50 lat słynie z doskonałego przygotowania studentów do startu na rynku pracy, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Na wydziale prowadzone są studia na 4 kierunkach: technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, technologie ochrony środowiska oraz inżynieria farmaceutyczna. Wszystkie kierunki pozwalają na uzyskanie stopnia doktorskiego. Technologia chemiczna jest prowadzona również w języku angielskim, co pozwala z jednej strony doskonale przygotować studentów do mocnego startu na międzynarodowym rynku pracy, z drugiej zaś – otwiera wydział na międzynarodową wymianę akademicką.

Niebagatelne znaczenie dla rozwoju jednostki ma realizacja projektów unijnych. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o tym z programu POWER – Program Operacyjny Wiedza-Edukacja-Rozwój. Projekt dotyczący staży studentów w przemyśle dzięki dofinansowaniu otwiera dla stażystów olbrzymie perspektywy rozwoju, jak chociażby kontynuacji nauki poprzez doktoraty wdrożeniowe. Wydział jest otwarty na wszelkie formy współpracy ze środowiskiem przemysłowym.

– Organizując nowy kierunek kształcenia, czyli inżynierię farmaceutyczną, posiłkowaliśmy się w dużej mierze konsultacjami z konkretnym środowiskiem tego sektora, starając się stworzyć kierunek, który będzie kształcił nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim wyposaży studentów w komplet ściśle określonych umiejętności, oczekiwanych przez konkretne firmy, jak chociażby GlaxoSmithKline, Bayer AG czy PHYTO PHARM – akcentuje prof. dr hab. inż. Krzysztof Alejski, dziekan wydziału.

Studenci wydziału należą do najzdolniejszych i najbardziej ambitnych spośród podobnych wydziałów w skali Polski. Angażują się w działalność wielu kół naukowych i regularnie otrzymują stypendia ministerialne.

Joanna Gulewicz

Dr hab. inż. Mariusz Ślachciński, prodziekan ds. nauki (z prawej) odbiera Symbol Synergii Nauki i Biznesu od Jakuba Lisieckiego, red. nacz. „Monitora Biznesu” i dr hab. Katarzyny Bilińskiej, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


PIT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »