reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Samorząd > Inwestycje w Narewce

Inwestycje w Narewce

Piękne krajobrazy oraz inwestycje pozwalające rozwijać biznes w kierunku wschodnim to walory gminy Narewka

– Narewka to miejsce niezwykle malownicze, łączące piękne krajobrazy z rozwijającym się biznesem. Przez gminę przepływa rzeka Narewka, która jest głównym szlakiem kajakowym w Puszczy Białowieskiej – mówi Mikołaj Pawilcz, wójt gminy.

Narewka równie mocno jak na turystyce skupia się na przyciągnięciu inwestorów. To właśnie z myślą o nich wydzielono uzbrojone w drogi, kanalizację, wodociągi, sieć energetyczną i telekomunikacyjną tereny inwestycyjne pod budownictwo letniskowe, pensjonatowe i hotelarskie. Położone są one w sąsiedztwie leśnych kompleksów Puszczy Białowieskiej i zbiornika wodnego Siemianówka.

Przy zmodernizowanym przejściu granicznym w Siemianówce, wyposażonym w pełną obsługę służb granicznych i punkt kontroli fitosanitarnej, zlokalizowane jest blisko 30 ha podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na terenie gminy jest osiem terminali  przeładunkowych dla towarów masowych z bezpośrednim dostępem do infrastruktury kolejowej z tzw. „szerokim torem”. Narewka to zatem idealne miejsce na siedzibę lub punkt przeładunkowy dla inwestorów handlujących z krajami Europy Wschodniej czy Azji.

Ale również dobre miejsce do zamieszkania. – W trosce o komfort naszych mieszkańców systematycznie inwestujemy w przebudowę dróg lokalnych, tworząc i udoskonalając zarazem warunki dla inwestorów – zapewnia Mikołaj Pawilcz. – W dalszym ciągu rozwijamy strefę aktywnego relaksu m.in. dla osób starszych. Mając na uwadze rozwój najmłodszych, modernizujemy obiekty szkolno-przeszkolne. Większość z tych inwestycji udało się nam przeprowadzić dzięki środkom z Unii Europejskiej. Nasza gmina jest świetnym miejscem do zamieszkania dla tych, którzy szukają cichej, bezpiecznej przystani w pięknym otoczeniu przyrody.

W gminie organizowane są liczne imprezy kulturalno-sportowe. Najciekawszym przykładem takiego cyklicznego wydarzenia jest „Noc Kupały”, nacechowana folklorem i najciekawszymi zwyczajami południowo-wschodniego Podlasia. Jest to również gratka dla fanów modelarstwa, ponieważ corocznie przy tej okazji organizowany jest „Puchar Centralnej Polski Modeli Wodnosamolotów”.

W planach rozwoju gminy uwzględniana jest niezbędna rozbudowa i poprawa stanu infrastruktury komunalnej i turystycznej. Kolejnym krokiem będą inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii. Nastąpią też dalsze działania zmierzające do rozwoju, pozyskiwania nowych inwestorów, poprawy jakości życia oraz dbania o środowisko, aby w dalszym ciągu mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się urokliwą scenerią.

Michał Woźniakowski

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

ZdjęciaCzas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama