| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Samorząd > Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno

O rozwoju, planach i walorach turystycznych zachodniopomorskiej gminy z jej burmistrzem Andrzejem Chmielewskim rozmawiała Agnieszka Moj.

Czym obecnie żyje Drawno?

W okresie letnim w gminie takiej jak nasza życie toczy się pełną parą. Kwitnie działalność turystyczna – tysiące ludzi odwiedza w tym czasie nasze okolice. Jest to okres aktywnej działalności gestorów branży turystycznej. Równie aktywnie pracuje nasz samorząd, realizując zaplanowane zadania i inwestycje.

Jakie konkretnie?

Najbliższym przedsięwzięciem będzie przebudowa drogi Jaźwiny-Sówka oraz ul. Poprzecznej w Drawnie. Rozpoczęły się też prace przy zagospodarowaniu terenu na Ogród Geologiczny – Centrum Edukacji  Ekologicznej „Kraina Żywej Wody”. Czekamy na ogłoszenie naboru na przebudowę ulic na osiedlu w Drawnie. Turyści i mieszkańcy Dominikowa nie kryją zadowolenia z zagospodarowania terenu plaży nad jeziorem Dominikowskim. Jesteśmy w trakcie opracowywania zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Drawno. Ten dokument pozwoli w przyszłych latach za znaczący rozwój gminy w kilku strategicznych dla nas kierunkach.

Co zmieniło się w ciągu ostatnich lat?

Bardzo dużo. Poprawiliśmy estetykę przestrzeni publicznej zarówno w Drawnie jak i na terenach sołectw. Zrealizowaliśmy w tym czasie wiele ważnych dla mieszkańców inwestycji poprawiających infrastrukturę techniczną, w tym m.in. budowę i przebudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, przebudowane zostały drogi i ulice gminne, przeprowadziliśmy modernizację i doposażyliśmy miejsca do rekreacji m.in. w elementy siłowni zewnętrznych. Budujemy i wymieniamy oświetlenie drogowe na technologie LED, co pozwoli zmniejszyć wydatki na energię. Warto w tym miejscu podkreślić, że rozwijamy gminę utrzymując stabilną kondycję finansową.

Co skłania ludzi do odwiedzenia Drawna i jego okolic?

Przyroda, krajobrazy, wiele cennych zabytków oraz ciekawa historia stanowią duży potencjał turystyczno-rekreacyjny. Gmina Drawno należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie, a zarazem czystych ekologicznie regionów województwa zachodniopomorskiego. Bogata rzeźba terenu, malownicze jeziora i rzeki, duże kompleksy pięknych i ciekawych przyrodniczo lasów - to główne walory naturalne naszej gminy.

Jakie są największe atrakcje Drawna?

Bez wątpienia dużą atrakcję dla miłośników przyrody stanowi Drawieński Park Narodowy, w którym znajdują się unikalne okazy fauny i flory niespotykanej na terenie Polski, a nawet Europy. Jego powierzchnia wynosi prawie 11,5 tys. ha ze spławną na odcinku 58 km rzeką Drawą, uznaną za jeden z najbardziej malowniczych i popularnych szlaków wodnych w Polsce, o zaskakująco zmiennym charakterze i stopniu trudności. Wędrując po naszej gminie warto zobaczyć odremontowane kościoły, ruiny zamku Wedlów z XIV-XV w. w Drawnie, zamek w Niemieńsku, studnie artezyjskie.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

INFORLEX Biznes509.00 zł
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »