reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Samorząd > Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno

O rozwoju, planach i walorach turystycznych zachodniopomorskiej gminy z jej burmistrzem Andrzejem Chmielewskim rozmawiała Agnieszka Moj.

Czym obecnie żyje Drawno?

W okresie letnim w gminie takiej jak nasza życie toczy się pełną parą. Kwitnie działalność turystyczna – tysiące ludzi odwiedza w tym czasie nasze okolice. Jest to okres aktywnej działalności gestorów branży turystycznej. Równie aktywnie pracuje nasz samorząd, realizując zaplanowane zadania i inwestycje.

Jakie konkretnie?

Najbliższym przedsięwzięciem będzie przebudowa drogi Jaźwiny-Sówka oraz ul. Poprzecznej w Drawnie. Rozpoczęły się też prace przy zagospodarowaniu terenu na Ogród Geologiczny – Centrum Edukacji  Ekologicznej „Kraina Żywej Wody”. Czekamy na ogłoszenie naboru na przebudowę ulic na osiedlu w Drawnie. Turyści i mieszkańcy Dominikowa nie kryją zadowolenia z zagospodarowania terenu plaży nad jeziorem Dominikowskim. Jesteśmy w trakcie opracowywania zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Drawno. Ten dokument pozwoli w przyszłych latach za znaczący rozwój gminy w kilku strategicznych dla nas kierunkach.

Co zmieniło się w ciągu ostatnich lat?

Bardzo dużo. Poprawiliśmy estetykę przestrzeni publicznej zarówno w Drawnie jak i na terenach sołectw. Zrealizowaliśmy w tym czasie wiele ważnych dla mieszkańców inwestycji poprawiających infrastrukturę techniczną, w tym m.in. budowę i przebudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, przebudowane zostały drogi i ulice gminne, przeprowadziliśmy modernizację i doposażyliśmy miejsca do rekreacji m.in. w elementy siłowni zewnętrznych. Budujemy i wymieniamy oświetlenie drogowe na technologie LED, co pozwoli zmniejszyć wydatki na energię. Warto w tym miejscu podkreślić, że rozwijamy gminę utrzymując stabilną kondycję finansową.

Co skłania ludzi do odwiedzenia Drawna i jego okolic?

Przyroda, krajobrazy, wiele cennych zabytków oraz ciekawa historia stanowią duży potencjał turystyczno-rekreacyjny. Gmina Drawno należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie, a zarazem czystych ekologicznie regionów województwa zachodniopomorskiego. Bogata rzeźba terenu, malownicze jeziora i rzeki, duże kompleksy pięknych i ciekawych przyrodniczo lasów - to główne walory naturalne naszej gminy.

Jakie są największe atrakcje Drawna?

Bez wątpienia dużą atrakcję dla miłośników przyrody stanowi Drawieński Park Narodowy, w którym znajdują się unikalne okazy fauny i flory niespotykanej na terenie Polski, a nawet Europy. Jego powierzchnia wynosi prawie 11,5 tys. ha ze spławną na odcinku 58 km rzeką Drawą, uznaną za jeden z najbardziej malowniczych i popularnych szlaków wodnych w Polsce, o zaskakująco zmiennym charakterze i stopniu trudności. Wędrując po naszej gminie warto zobaczyć odremontowane kościoły, ruiny zamku Wedlów z XIV-XV w. w Drawnie, zamek w Niemieńsku, studnie artezyjskie.

Przydatne formularze online

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

Turystyczne Drawno
Turystyczne Drawno

INFORLEX Księgowość i Kadry SUPERPREMIUM - dostęp na 1 miesiąc506.01 zł
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Tchórzewski

Kierownik działu audytów SmartConsulting

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama