reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Spółdzielczość > Lazurowa przyszłość

Lazurowa przyszłość

Konsekwentnie realizowane inwestycje na warszawskim Bemowie w połączeniu z perfekcyjnym zarządzaniem SM „Lazurowa” dają mieszkańcom pewność jutra i dobrą perspektywę.

Przyszłość będzie świetlana

Pomimo wzrostu cen towarów, usług, paliw itd. SM „Lazurowa” nie podnosi odpisów na fundusz remontowy, eksploatację i innych składników za użytkowanie lokali dla członków spółdzielni. Od kilku lat pozostają one na stałym poziomie. Działalność dofinansowywana jest kolejnymi inwestycjami przez odpisanie części ich kosztów w ciężar eksploatacji, a także zasilenie funduszu remontowego. Członkowie są zadowoleni.

Niezależnie od kolejnych inwestycji zarząd SM „Lazurowa” nie zaniedbuje troski o swoich długoletnich członków. W klubie osiedlowym organizowane są cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia wakacyjne dla dzieci, które z różnych przyczyn nie wyjeżdżają. W centrum osiedla powstała wielopokoleniowa strefa aktywności ruchowej z plenerową siłownią. Można też zagrać w szachy. Cieszą oczy odnowione uliczki osiedlowe i place zabaw.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” skupia 15 budynków mieszkalnych i trzy pawilony usługowe, zaś trzema budynkami zarządza. Ponad 1340 lokali zamieszkuje ok. 2,5 tys. mieszkańców.

———

Mieszkańcy „lazurowych realizacji” dostają do dyspozycji funkcjonalne przestrzenie, połączone z nowoczesną technologią. Zastosowano w nich m.in. sprawdzone oprogramowanie pomiaru zużycia energii i wody. Inwestycja „Lazurowe Ogrody” składa się z 218 mieszkań i prawie 1,5 tys. m2 lokali użytkowych. To bardzo nowoczesne nieruchomości, do ich budowy użyto materiałów o najwyższych współczynnikach izolacyjności. Stolarka okienna spełnia wysokie normy dźwiękoszczelności i energooszczędności. Wszystkie lokale mieszkalne są już sprzedane i zagospodarowane, podobnie jak zdecydowana większość miejsc postojowych w garażach podziemnych. Mieszkańcy na parterach mają ogródki. Lokale użytkowe usytuowane są tylko ze strony ulicy, z odpowiednią ilością zatok parkingowych.

Zasiedlenie przewidywane jest pod koniec roku. Podpisano też umowy na najem bądź sprzedaż wszystkich lokali użytkowych. Oczywiście atutem jest dobra cena. Na uwagę zasługuje dbałość o otoczenie: duża ilość świetnie zachowanej zieleni, place zabaw i elementy małej architektury stanowią o atrakcyjności tego miejsca. Osiedle jest świetnie skomunikowane z centrum Stolicy przez komunikację publiczną: w okolicy są trzy linie tramwajowe i dziewięć autobusowych, a budowane metro będzie dodatkowym ułatwieniem dla mieszkańców.

Zbigniew Gaca-Richter, prezes SM „Lazurowa”:

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama