| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Spółdzielczość > Luiza skorzystała z KAWK-i

Luiza skorzystała z KAWK-i

Profesjonalne i skuteczne zarządzanie GSM „Luiza” zaowocowało ważnymi dla mieszkańców efektami ekologicznymi. Dzięki programowi KAWKA mieszkańcy cieszą się m.in. czystszym powietrzem, centralnym ogrzewaniem oraz są mniej narażeni na zaczadzenie.

Ogromne korzyści dla mieszkańców

– W ponad 20-letniej historii Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „LUIZA” nie było tak ogromnego przedsięwzięcia modernizacyjnego jej zasobów mieszkaniowych zrealizowanego w stosunkowo krótkim, trzyletnim okresie, w latach 2014 – 2017 – podkreśla Prezes Waldemar Chwist.

Poprzez likwidację głównych źródeł zanieczyszczenia powietrza w miastach (piece i kotły węglowe) uzyskano ważne dla mieszkańców efekty ekologiczne: emisja pyłów (PM2,5, PM10) zmniejszyła się o ok. 90 ton rocznie, emisja tlenków azotu (NOx) zmniejszyła się o ok. 2 ton rocznie, emisja dwutlenku siarki (SO2) zmniejszyła się o ok. 12 ton rocznie, emisja dwutlenku węgla (O2) zmniejszyła się o ok. 1200 ton rocznie. Oszczędność energii cieplnej to ok. 7200 GJ (Giga Dżuli) rocznie tj. ok. 2000 MW energii cieplnej. W przeliczeniu na węgiel kamienny jest to oszczędność ok. 360 ton węgla kamiennego rocznie.

W ciągu kilkunastu miesięcy mocno zmieniło się na korzyść życie mieszkańców, którzy teraz korzystają z centralnych dostaw ciepła do kaloryferów i kranów. Ten komfort jest szczególnie istotny dla osób starszych, których liczba z każdym rokiem wzrasta. Zniknął problem potencjalnego zaczadzenia mieszkańców przy użytkowaniu pieców węglowych i urządzeń grzewczych gazowych.

– Dzięki proekologicznym inwestycjom GSM „Luiza” pięknieje miasto. Wszystkie, zmodernizowane budynki wyróżniają się pięknymi, kolorowymi elewacjami. Uzupełnia je uporządkowane, odnowione otoczenie. Dziękujemy Wszystkim którzy przyczynili się do zrealizowania tego, tak istotnego dla naszych mieszkańców zadania i to półtora roku wcześniej niż pierwotnie zamierzaliśmy – podsumowuje prezes Waldemar Chwist.

Autor: Danuta Klimek

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

KPMG Sp. z o.o.

Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »