reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Spółdzielczość > Rzeszowski „Energetyk” dużo buduje

Rzeszowski „Energetyk” dużo buduje

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” w Rzeszowie  systematycznie powiększa swoje zasoby, a wielkość inwestycji i dynamika rozwoju budzą szacunek.

Spółdzielnia powstała stosunkowo niedawno, bo w 1996 r. na bazie mieszkań wykupywanych przez pracowników Rzeszowskiego Zakładu Energetycznego. Od 23 lat zdobywa i poszerza doświadczenie w działalności, dba o swoje zasoby, a przede wszystkim inwestuje w nowoczesne budownictwo. W 2005 r. połączyła się ze Spółdzielnią Mieszkaniową Nr 1 w Boguchwale. Aktualnie liczy ponad 2,1 tys. członków. Administruje 27 budynkami mieszkalno-usługowymi na rzeszowskich osiedlach przy ul. Lwowskej, al. Niepodległości, ul. Zagłoby, ul. Zacisznej, a także na osiedlu spółdzielni w Boguchwale. Ma też w swojej jurysdykcji jeden blok mieszkalny w Krośnie. Systematycznie oddaje do eksploatacji nowe obiekty mieszkalne wielorodzinne, a ostatnio rozszerza zakres działalności o zabudowę szeregową.

W nowej odsłonie, jeszcze w tym roku, przewidywane jest rozpoczęcie budowy trzech bliźniaczych budynków przy ul. Polnej w północnej, zielonej części Głogowa Małopolskiego.

Staliśmy się jedną z najprężniej działających i budujących spółdzielni na rzeszowskim rynku mieszkaniowym – mówi Katarzyna Marszałek, prezes zarządu SM „Energetyk”
w Rzeszowie.
– Duża dynamika rozwoju idzie u nas w parze z dbałością o zasoby. Po głosach na walnym zgromadzeniu ocenić można, że lokatorzy są w znakomitej większości zadowoleni, gdyż otrzymują to, czego oczekują. W Rzeszowie ogólnie dużo się buduje, gdyż miasto jest nowoczesne, zadbane, więc przyciąga nowych mieszkańców i staje się coraz większe. Dzięki nowoczesnemu budownictwu pięknieje – a ja się cieszę, że nasza spółdzielnia ma w tym duży udział.

Danuta Klimek

Ostatnią zrealizowaną inwestycją SM „Energetyk” w Rzeszowie jest budynek przy ul. Zacisznej 13, położony w jednej z bardziej pożądanych lokalizacji w mieście. Został oddany do użytkowania w 2019 r., a w jego bryle usytuowanych zostało 141 lokali mieszkalnych oraz garaż wielostanowiskowy. Każdy z lokali posiada przestronny balkon lub taras, który może stać się wygodnym miejscem relaksu oraz komórkę lokatorską zlokalizowaną na poziomie piwnicy.

Kolejną dużą inwestycją „SM „Energetyk” w Rzeszowie jest osiedle Przyszłość przy ul. Bałtyckiej w popularnej i dynamicznie rozwijającej się dziś dzielnicy Wilkowyja. Osiedle tworzy kompleks 8 budynków mieszkalno-usługowych o zróżnicowanej ilości kondygnacji – od 5 do 15 – będących połączeniem idei nowoczesnej architektury otoczonej dużą ilością terenów zielonych z gwarancją spokojnego sąsiedztwa.

Osiedle Przyszłość usytuowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie nowo otwartej Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonów Pijarów, a w niedalekiej przyszłości również liceum ogólnokształcącego. Spółdzielnia rozpoczęła sprzedaż mieszkań znajdujących się w dwóch z ośmiu budynków mieszkalno-usługowych.

W swojej ofercie „Energetyk” posiada mieszkania o powierzchni od 31 m2 do 90 m2 z wyjątkowo dużymi, przestronnymi balkonami. Na osiedlu będą znajdować się lokale usługowo-handlowe o łącznej powierzchni 2 260 m2. Ceny mieszkań wahają się w granicach 5,6 – 5,7 tys. zł za m2 – te tańsze są zlokalizowane na parterze i na najwyższej kondygnacji

„Energetyk” jako pierwsza z rzeszowskich spółdzielni mieszkaniowych zastosowała nowoczesne innowacyjne rozwiązanie w garażu podziemnym, tj. platformy parkingowe zależne. Pozwoliło to zwiększyć dwukrotnie liczbę parkowanych aut w stosunku do powierzchni zabudowy garażu. Z kolei z myślą o najmłodszych, przy budynkach Zaciszna 11 i Zaciszna 13 powstał plac zabaw doskonale uzupełniający architekturę terenu

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Slim VAT 202139.90 zł
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama