reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Spółdzielczość > Rzeszowski „Energetyk” dużo buduje

Rzeszowski „Energetyk” dużo buduje

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” w Rzeszowie  systematycznie powiększa swoje zasoby, a wielkość inwestycji i dynamika rozwoju budzą szacunek.

Spółdzielnia powstała stosunkowo niedawno, bo w 1996 r. na bazie mieszkań wykupywanych przez pracowników Rzeszowskiego Zakładu Energetycznego. Od 23 lat zdobywa i poszerza doświadczenie w działalności, dba o swoje zasoby, a przede wszystkim inwestuje w nowoczesne budownictwo. W 2005 r. połączyła się ze Spółdzielnią Mieszkaniową Nr 1 w Boguchwale. Aktualnie liczy ponad 2,1 tys. członków. Administruje 27 budynkami mieszkalno-usługowymi na rzeszowskich osiedlach przy ul. Lwowskej, al. Niepodległości, ul. Zagłoby, ul. Zacisznej, a także na osiedlu spółdzielni w Boguchwale. Ma też w swojej jurysdykcji jeden blok mieszkalny w Krośnie. Systematycznie oddaje do eksploatacji nowe obiekty mieszkalne wielorodzinne, a ostatnio rozszerza zakres działalności o zabudowę szeregową.

W nowej odsłonie, jeszcze w tym roku, przewidywane jest rozpoczęcie budowy trzech bliźniaczych budynków przy ul. Polnej w północnej, zielonej części Głogowa Małopolskiego.

Staliśmy się jedną z najprężniej działających i budujących spółdzielni na rzeszowskim rynku mieszkaniowym – mówi Katarzyna Marszałek, prezes zarządu SM „Energetyk”
w Rzeszowie.
– Duża dynamika rozwoju idzie u nas w parze z dbałością o zasoby. Po głosach na walnym zgromadzeniu ocenić można, że lokatorzy są w znakomitej większości zadowoleni, gdyż otrzymują to, czego oczekują. W Rzeszowie ogólnie dużo się buduje, gdyż miasto jest nowoczesne, zadbane, więc przyciąga nowych mieszkańców i staje się coraz większe. Dzięki nowoczesnemu budownictwu pięknieje – a ja się cieszę, że nasza spółdzielnia ma w tym duży udział.

Danuta Klimek

Ostatnią zrealizowaną inwestycją SM „Energetyk” w Rzeszowie jest budynek przy ul. Zacisznej 13, położony w jednej z bardziej pożądanych lokalizacji w mieście. Został oddany do użytkowania w 2019 r., a w jego bryle usytuowanych zostało 141 lokali mieszkalnych oraz garaż wielostanowiskowy. Każdy z lokali posiada przestronny balkon lub taras, który może stać się wygodnym miejscem relaksu oraz komórkę lokatorską zlokalizowaną na poziomie piwnicy.

Kolejną dużą inwestycją „SM „Energetyk” w Rzeszowie jest osiedle Przyszłość przy ul. Bałtyckiej w popularnej i dynamicznie rozwijającej się dziś dzielnicy Wilkowyja. Osiedle tworzy kompleks 8 budynków mieszkalno-usługowych o zróżnicowanej ilości kondygnacji – od 5 do 15 – będących połączeniem idei nowoczesnej architektury otoczonej dużą ilością terenów zielonych z gwarancją spokojnego sąsiedztwa.

Osiedle Przyszłość usytuowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie nowo otwartej Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonów Pijarów, a w niedalekiej przyszłości również liceum ogólnokształcącego. Spółdzielnia rozpoczęła sprzedaż mieszkań znajdujących się w dwóch z ośmiu budynków mieszkalno-usługowych.

W swojej ofercie „Energetyk” posiada mieszkania o powierzchni od 31 m2 do 90 m2 z wyjątkowo dużymi, przestronnymi balkonami. Na osiedlu będą znajdować się lokale usługowo-handlowe o łącznej powierzchni 2 260 m2. Ceny mieszkań wahają się w granicach 5,6 – 5,7 tys. zł za m2 – te tańsze są zlokalizowane na parterze i na najwyższej kondygnacji

„Energetyk” jako pierwsza z rzeszowskich spółdzielni mieszkaniowych zastosowała nowoczesne innowacyjne rozwiązanie w garażu podziemnym, tj. platformy parkingowe zależne. Pozwoliło to zwiększyć dwukrotnie liczbę parkowanych aut w stosunku do powierzchni zabudowy garażu. Z kolei z myślą o najmłodszych, przy budynkach Zaciszna 11 i Zaciszna 13 powstał plac zabaw doskonale uzupełniający architekturę terenu

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama