REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Porady

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rodzaje tarcz hamulcowych

O skuteczności układów hamulcowych w poszczególnych samochodach decydują w dużej mierze zastosowane tarcze hamulcowe. Bardziej zaawansowane tarcze istotnie wpływają na skrócenie drogi hamowania. Lepiej też sprawdzają się w ekstremalnych warunkach.

Jak odkręcić zapieczone bądź skorodowane śruby?

Odkręcenie zapieczonej śruby bądź świeży żarowej niejednokrotnie kończy się zerwaniem jej gwintu. Jak skutecznie rozwiązać ten problem?

Agresywne zachowania poszczególnych kierowców, budzą agresję innych uczestników ruchu

Polacy na tle bogatszych społeczeństw europejskich emanują agresją na każdym kroku. Począwszy od wpychania się w kolejkę do kas, do windy, a skończywszy na zwykłym nieuzasadnionym chamstwie w stosunku do otaczających osób. Aw ruchu drogowym przejawy chamstwa i agresji zdają się występować u Polaków ze zdwojoną siłą.

Motocykliści kontra kierowcy samochodów - kierując motocyklem daj szansę się zauważyć

Statystyki policyjne w tym przypadku pokazują czarno na białym, że najczęstszymi przyczynami wypadków z udziałem motocyklistów są nadmierna prędkość w stosunku do natężenia ruchu, nieostrożne zachowanie podczas wyprzedzania oraz niezachowanie odpowiedniego odstępu od otaczających motocykl pojazdów.

REKLAMA

Błędy kierowców samochodów w stosunku do motocyklistów

Okazuje się, że blisko 30 procent wszystkich kolizji z udziałem motocyklistów zdarza się na skrzyżowaniach. Niestety bardzo często winę za zdarzenie ponoszą nierozważni kierowcy samochodów. Na co zwrócić uwagę, by zapobiec nieszczęściu?

Savoir-vivre pasażerów

Bezpieczeństwo jazdy zależne jest w największej mierze od umiejętności i stanu psychofizycznego kierowcy. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, że na styl jazdy prowadzącego ogromny wpływ ma pasażer, którego wiezie w pojeździe. O czym należy pamiętać, godząc się na podróż jako pasażer?

Kilka porad by lepiej jeździc nocą!

Aby nocna podróż autem była bezpieczniejsza warto zapamiętać kilka cennych wskazówek.

Klimatyzacja : czyszczenie, odgrzybianie, konserwacja

Klimatyzacja to praktyczne urządzenie, które znacznie podnosi komfort podróżowania samochodem podczas słonecznych i ciepłych dni. W poniższym kompendium zebraliśmy materiał dotyczący wszelkiego rodzaju napraw układu klimatyzacji.

REKLAMA

Jak sprawdzić czy auto ma koło dwumasowe? Czy można się go pozbyć?

Koło dwumasowe to podzespół znany wielu kierowcom użytkującym samochód z silnikiem diesla. Jego regeneracja jest kosztowna i po pewnym przebiegu nieunikniona. Jak sprawdzić, który silnik ma zamontowane koło dwumasowe. Czy w niektórych przypadkach można takie koło zastąpić tańszym rozwiązaniem?

Jak poprawnie eksploatować klimatyzację?

Postęp w motoryzacji sprawił, że obecnie klimatyzacja jest niemalże koniecznym standardem. Około 80% produkowanych teraz samochodów ma na liście wyposażenia popularną „Klimę”. Jednak nie wszyscy kierowcy wiedzą, jak poprawnie eksploatować klimatyzację, aby ta była efektywna i nie szkodziła zdrowiu.

Wszystko o rozrządzie silnika

Każdy silnik tłokowy ma układ rozrządu, który pełni kluczową rolę w jego działaniu. Układ rozrządu odpowiada za dostarczenie ładunku do cylindra oraz odprowadzenie spalin do kanałów wylotowych. Ten mechanizm podczas awarii unieruchamia pojazd i może doprowadzić do poważnych usterek, dlatego odpowiednie serwisowanie jest niezwykle ważne.

Dlaczego silnik zużywa olej?

Dlaczego silnik zużywa olej?Co może być tego przyczyną? Które elementy silnika są newralgiczne w kontekście ewentualnych przecieków bądź wycieków oleju?

Okres próbny - prawo jazdy 2016

Ustawa o kierujących pojazdami wprowadza tzw. okres próbny dla „świeżo upieczonych” kierowców – w okresie 2 lat od uzyskania prawa jazdy będą podlegać pewnym ograniczeniom. Okazuje się , że z problemem tym nie będą borykać się tylko młodzi kierowcy.

Prawo jazdy 2013 - każdy musi wymienić dokument

Wymiana prawa jazdy w 2013 r. będzie obwiązywała każdego. Wraz z wejściem w życie ustawy o kierujących pojazdami – pojawią się również nowe wzory prawa jazdy i innych dokumentów potwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami. Zobacz jak będzie wyglądać nowe prawo jazdy i kiedy trzeba będzie wymienić obecny dokument. Koniec z bezterminowym prawem jazdy.

Jak używać świateł samochodowych? Ekspert ITS radzi

Stan oświetlenia pojazdów budzi wiele zastrzeżeń. W nocy dochodzi do kilkakrotnie większej liczby wypadków w przeliczeniu na jeden pojazd w ruchu niż za dnia, a wypadki te są znacznie poważniejsze w skutkach.

Samochodowa karta ratunkowa – dlaczego warto ją mieć?

Samochodowa karta ratunkowa to nic innego jak mały kartonik z rozrysowanym na nim schematem karoserii naszego auta. Taka karta może uratować życie nie tylko pasażerów zakleszczonych w pojeździe ale także członków ekipy ratunkowej. W czym tkwi jej siła?

Jak usunąć rysy z lakieru auta oraz prawidłowo go nawoskować?

Rysy na lakierze samochodowym to zmora wielu kierowców. Podpowiadamy jak je usunąć i przywrócić autu żywy kolor.

Cała prawda o kolektorze dolotowym

Kolektor dolotowy jest ważnym elementem silnika i jego uszkodzenie może mieć opłakane skutki dla auta. W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego na temat kolektora dolotowego.

Jak jeździć po piasku?

Jazda terenowa stawia przed kierowcą wiele wyzwań. Jednym z nich jest umiejętne opanowanie samochodu na luźnych nawierzchniach. Podpowiadamy jak radzić sobie z jazdą po piasku.

Prawidłowe mycie karoserii samochodu

Przedstawiamy, gdzie, czym i w jaki sposób umyć samochód aby dobrze się prezentował, a jego lakier był zabezpieczony przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Usuwanie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby

Przerejestrowanie auta wiąże się bezpośrednio m.in. z koniecznością usunięcia starej naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby. Podpowiadamy jak wykonać całą tą operację bez narażania się na dodatkowe koszty i nerwy.

Do czego służy i jak działa serwo hamulcowe?

Serwo hamulcowe to ważny element hydraulicznych układów hamulcowych. Niepozorne urządzenie znajdujące się w komorze silnika umożliwia korzystanie z pełnej mocy hamulców zamontowanych w naszym aucie. Wyjaśniamy zasadę działania serwa hamulcowego.

Wypadek motocyklowy - nie bój sie pomóc!

Statystyki są nieubłagane – tylko w zeszłym roku na polskich drogach doszło do 6759 zdarzeń z udziałem jednośladów, w których śmierć poniosło 271 kierowców motocykli, 21 pasażerów oraz 313 rowerzystów. Skutki mogłyby być mniej tragiczne, gdyby tylko uczestnicy ruchu drogowego posiadali choć minimalną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Jak przewozić ładunki samochodem?

Samochód (także osobowy) stanowi doskonałe narzędzie do przewozu różnych ładunków – zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym sposób przewozu nie jest jednak zupełnie dowolny. Co i w jaki sposób możemy przewozić samochodem osobowym?

Jakie mogą być przyczyny drgań kierownicy podczas jazdy?

Jakie mogą być przyczyny drgań kierownicy? Ich amplituda wcale nie musi być duża, aby po dłuższym czasie doprowadzić prowadzącego pojazd do rozstroju nerwowego. Mogą świadczyć o drobnych, jak i poważnych usterkach. Na pewno nie można ich ignorować.

REKLAMA