Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konsumencie, znasz swoje prawa? QUIZ

prawa konsumenta quiz
prawa konsumenta quiz
ShutterStock
Prawa konsumenta. Ma je każdy z nas, bo i każdy z nas niemal codziennie dokonuje mnóstwa transakcji i wyborów konsumenckich. Od zakupów spożywczych, przez wybór spodni po rezerwację wycieczki wakacyjnej czy nabycie nowego sprzętu elektronicznego. Właśnie dlatego dobrze jest zapoznać się z prawami konsumenta i wiedzieć, kiedy są łamane, gdzie się zgłosić i co można z tym zrobić. 15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta i właśnie z tej okazji mamy dla Was quiz. Sprawdźcie, jak dobrze znacie swoje prawa.
Reklama
Komplet o inwentaryzacji – Poradnik rachunkowości budżetowej nr 10/11/12/2022
Komplet o inwentaryzacji – Poradnik rachunkowości budżetowej nr 10/11/12/2022
Tylko teraz
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt
QR Code
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co wiesz o PPK? QUIZ
Jesteś uczestnikiem PPK? A może dopiero zamierzasz przystąpić do programu? Bez względu na to, jaką podejmiesz decyzję, warto sprawdzić swoją wiedzę.
Intercyza – co o niej wiesz? QUIZ
Intercyza małżeńska. Czym jest? Kiedy się ją zawiera? Jak wpływa na dziedziczenie albo długi? Jeśli planujesz podpisać intercyzę małżeńską, koniecznie sprawdź, co o niej wiesz! W naszym quizie znajdziesz pytania (i odpowiedzi) o podstawowe zagadnienia dotyczące intercyzy małżeńskiej. Warto je znać!
Konsumencie, znasz swoje prawa? QUIZ
Prawa konsumenta. Ma je każdy z nas, bo i każdy z nas niemal codziennie dokonuje mnóstwa transakcji i wyborów konsumenckich. Od zakupów spożywczych, przez wybór spodni po rezerwację wycieczki wakacyjnej czy nabycie nowego sprzętu elektronicznego. Właśnie dlatego dobrze jest zapoznać się z prawami konsumenta i wiedzieć, kiedy są łamane, gdzie się zgłosić i co można z tym zrobić. 15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta i właśnie z tej okazji mamy dla Was quiz. Sprawdźcie, jak dobrze znacie swoje prawa.
Czy wiesz, jak segregować odpady? QUIZ wiedzy
Segregacja odpadów i ich przetwarzanie to przyszłość. To również konieczność, jeśli chcemy, aby nasza planeta przetrwała jeszcze trochę. Chociaż niektóre przepisy segregowania śmieci mogą się różnić w zależności od gminy, to podstawowe zasady są dla wszystkich jednakowe. Czy wiesz, jak rozróżnić pojemniki do segregowania, co zrobić z niebezpiecznymi odpadami, gdzie wyrzucić zwiędłe kwiaty albo co to jest PSZOK? Mamy nadzieję, że tak! Sprawdź więc swoją wiedzę w naszym krótkim quizie i zdobądź komplet punktów!
Jakie prawa w ciąży? QUIZ
Ciąża to szczególny stan dla kobiety. Nic więc dziwnego, że przepisy przewidują w tym czasie wiele dodatkowych uprawnień. Co o nich wiesz?
Finanse seniora 2023. Co wiesz o należnych Ci świadczeniach? QUIZ
Finanse seniora 2023. Waloryzacja emerytur, trzynastka, czternastka, limity dorabiania do emerytury czy renty… W gąszczu zmian prawa i natłoku informacji można się zgubić. Ile można dorobić, aby nie stracić renty? Czy będzie czternasta emerytura? Komu przysługuje świadczenie honorowe? Na te i inne ważne pytania dotyczące finansów seniora warto znać odpowiedź. Dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki quiz. Sprawdźcie swoją wiedzę dotyczącą podstawowych świadczeń dla seniora w 2023 r. Wiedzy w temacie finansów nigdy za wiele.
Testamenty – sprawdź, co o nich wiesz! QUIZ
Testamenty. Prawo spadkowe określa reguły dziedziczenia ustawowego, wskazując krąg spadkobierców ustawowych, kolejność, w jakiej osoby te są powoływane do spadku, i części, w jakiej dziedziczą spadek. Spadkodawca może jednak rozporządzić majątkiem na wypadek śmierci w sposób odmienny od reguł ustawowych. Do spadku może powołać tylko niektóre osoby z kręgu spadkobierców ustawowych, lub nawet osoby spoza tego kręgu, według własnej woli określić proporcje podziału majątku, obciążyć spadek zapisami, pozostawić spadkobiercom polecenia. Właśnie temu celowi służy instytucja testamentu. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o testamentach!
Produkty regionalne i tradycyjne QUIZ
Czy jesteś znawcą produktów tradycyjnych i regionalnych? Sprawdź swoją wiedzę z przepisów prawnych i kulinarnych!
Urlopy dla ojców - sprawdź co o nich wiesz! QUIZ
Urlopy dla ojców pojawiły się w polskim prawie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Urlopy związane z urodzeniem i wychowaniem dziecka przysługują dzisiaj nie tylko matkom. Zmiany prawa służą nie tylko większemu równouprawnieniu mężczyzn, ale także wychodzą naprzeciw zachodzącym na naszych oczach przemianom obyczajom i społecznym. Ojcowie zajmują się dziś opieką i wychowaniem dzieci w zakresie znacznie większym niż jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu. Sprzyjać temu mają odpowiednie rozwiązania prawne, m.in. w zakresie urlopów. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o urlopach dla ojców!
Wybory parlamentarne już w tym roku – sprawdź, co o nich wiesz! QUIZ
Wybory parlamentarne już w tym roku. W przyszłym roku odbędą się wybory samorządowe i europejskie, a za dwa lata – wybory prezydenckie. To najważniejsze wydarzenia w kalendarzu funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej, jakim jest Polska. To właśnie w drodze wyborów Naród wybiera swoich przedstawicieli, poprzez których – jak mówi Konstytucja – sprawuje władzę zwierzchnią w Rzeczypospolitej. Przeprowadzanie wyborów regulują przepisy Kodeksu wyborczego. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz zasady, na jakich wybory się odbywają!
500 plus 2023 - sprawdź, czy wiesz wszystko, co trzeba! QUIZ
500 plus 2023. Każdego roku na nowo trzeba przejść procedurę przyznania tego świadczenia przez ZUS. Rozwiąż quiz i przekonaj się, czy jesteś na bieżąco!
Abonament RTV w 2023 roku. Rozwiąż quiz!
Abonament RTV w 2023 roku - ile wynosi, jak i kiedy zapłacić? Dowiedz się więcej opłatach za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego. Rozwiąż quiz!
Najem prywatny mieszkania – zmiany od 2023 roku [quiz]
Najem mieszkań w Polsce to temat ochoczo podejmowany przez wszystkich Polaków. Sprawdź, co Ty wiesz o najmie mieszkań oraz o zmianach, które wchodzą w życie od 1 stycznia 2023 roku?
Co wiesz o składce zdrowotnej? [quiz]
Przedsiębiorco, czy wiesz jak rozliczyć składkę zdrowotną? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz zasady.