| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XIX/139/2012 Rady Gminy Chybie

z dnia 11 września 2012r.

w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków i zasad korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Chybie

Na podstawie art. 18 ust. 2   pkt. 15, art. 40 ust.1, art. 41 ust. 1   i art. 42 ustawy z   dnia 8   marca 1990 r. o   samorządzie gminnym ( Dz. U. z   2001 r. Nr 142, poz. 1591, z   późn. zm.) i   art. 15 ust. 1   pkt. 6   i ust. 2   ustawy z   dnia 16 grudnia 2010 r. o   publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z   2011 r. Nr 5, poz. 13, z   późn. zm.) Rada Gminy Chybie uchwala:  

§   1.   Określa się przystanki komunikacyjne udostępniane dla wszystkich operatorów i   przewoźników, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Chybie zgodnie z   załącznikiem nr 1   do niniejszej uchwały.  

§   2.   Określa się warunki i   zasady korzystania z   przystanków komunikacyjnych udostępnionych dla operatorów i   przewoźników, zgodnie z   załącznikiem nr 2   do niniejszej uchwały.  

§   3.   Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Chybie.  

§   4.   Uchwała wchodzi w   życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.  


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XIX/139/2012
Rady Gminy Chybie
z dnia 11 września 2012 r.

Wykaz przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Chybie.  

infoRgrafika

 


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr XIX/139/2012
Rady Gminy Chybie
z dnia 11 września 2012 r.

Warunki i   zasadykorzystania z   przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Chybie.  

1)   Z przystanków komunikacyjnych korzystać mogą wszyscy przewoźnicy i   operatorzy publicznego transportu zbiorowego, zwani dalej przewoźnikami.  

2)   Udostępnienie przystanków komunikacyjnych następuje na pisemny wniosek przewoźników.  

3)   Korzystanie z   przystanków komunikacyjnych przez przewoźników następuje z   zachowaniem następujących zasad:  

a)   przewoźnik ma obowiązek umieścić na przystanku komunikacyjnym aktualny rozkład jazdy, który ma utrzymywać w   należytym stanie,  

b)   zatrzymywanie pojazdu na przystanku komunikacyjnym może odbywać się wyłącznie w   celu realizacji przewozu osób i   zgodnie z   rozkładem jazdy,  

c)   zatrzymywanie pojazdu na przystanku komunikacyjnym następuje wyłącznie na czas niezbędny do zapewnienia obsługi pasażerów.  

4)   Korzystanie z   przystanków komunikacyjnych jest nieodpłatne.  

 

 

Przewodniczący Rady Gminy  


Mirosław   Wardas

 

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Fedorowska

psycholog, mediator. Kancelaria Mediacyjna „Primum Consensus”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »