| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biegli rewidenci > Sprawozdanie Komisji Nadzoru Audytowego za rok 2014

Sprawozdanie Komisji Nadzoru Audytowego za rok 2014

Sprawozdanie Komisji Nadzoru Audytowego (KNA) za rok 2014 zawiera podstawowe dane o rynku usług audytorskich w Polsce, w tym prezentuje udział największych firm audytorskich w badaniach sprawozdań finansowych w sektorze giełdowym, bankowym i ubezpieczeniowym. Sprawozdanie opisuje także działalność KNA i nadzorowanych przez nią organów Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, w obszarze w jakim wykonują działania z zakresu nadzoru publicznego.

System nadzoru, stanowiący efekt wdrożenia prawa wspólnotowego, ma przyczynić się do zapewnienia wysokiej jakości rewizji finansowej, kluczowego elementu dla wiarygodnej informacji finansowej, która jest niezbędna dla bezpieczeństwa obrotu gospodarczego.

Obok kompleksowej informacji o wynikach kontroli przeprowadzonych w podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o wynikach postępowań dyscyplinarnych wobec biegłych rewidentów, sprawozdanie przedstawia również funkcjonowanie systemu nadzoru publicznego nad ww. podmiotami i biegłymi w 6. roku jego działalności w Polsce. W ubiegłym roku KNA w szczególności koncentrowała się na nadzorowaniu kontroli w podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych, wykonujących czynności rewizji finansowej w jednostkach zainteresowania publicznego, do których należą m. in. spółki giełdowe, banki i zakłady ubezpieczeń.

Podejmowała również działania związane z planowanym przyjęciem w Polsce Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej a także wypracowywała stanowisko w związku z reformą audytu na poziomie UE, przewidującą również wzmocnienie nadzoru publicznego.

Samochód w firmie 2015 – multipakiet

Dokument, przyjęty uchwałą nr 62/2015 z dnia 29 kwietnia 2015 r. w sprawie przyjęcia Sprawozdania Komisji Nadzoru Audytowego za rok 2014, wraz ze sprawozdaniami organów Krajowej Izby Biegłych Rewidentów oraz Komisji Egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów, są dostępne w zakładce Komisja Nadzoru Audytowego / Sprawozdania na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »