| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowi > Czy franczyza może ułatwić księgowym prowadzenie biznesu?

Czy franczyza może ułatwić księgowym prowadzenie biznesu?

Liczba placówek franczyzowych w kraju przekroczyła 60 tysięcy - wynika z „Raportu o franczyzie w Polsce”, wydanego przez PROFIT Systems. Pod jednym szyldem, korzystając z franczyzy, działają najczęściej sieci gastronomiczne, hotele, instytucje finansowe. A biura rachunkowe? Niekoniecznie, mimo że według „Panoramy Firm” jest ich w Polsce ponad 25 tysięcy. Jak sobie radzą?

Skąd pomysł, by zaproponować księgowym franczyzę?

Funkcjonujemy na tym rynku od pięciu lat. Obserwujemy biura rachunkowe i widzimy, że duża część z nich to jednoosobowe działalności gospodarcze, które borykają się z takimi samymi problemami co wszystkie inne firmy: konkurencją, brakiem finansowania, odpływami i przypływami klientów, które nie gwarantują stabilności. W naszej firmie łączymy pracę księgowych (mamy Centra Księgowe w całej Polsce) oraz doradców, którzy zajmują się obsługą i pozyskiwaniem klientów (pracują w Oddziałach Tax Care, których jest ponad 70). Prowadzenie księgowości wymaga określonych cech charakteru: rzetelności, sumienności, punktualności itd. Gdybyśmy powierzyli księgowemu zadania doradcy lub „sprzedawcy” moglibyśmy spodziewać się katastrofy. Dlaczego? Ponieważ ten rzetelny i punktualny księgowy niejednokrotnie nie ma umiejętności doradczych, sprzedażowych, komunikacyjnych. Brakuje mu wiedzy dotyczącej działań promocyjnych, budowania marki, pozyskiwania klientów. Nie ma siły przebicia. Z drugiej strony mamy klienta-przedsiębiorcę, który chce przyjść do księgowego i otrzymać od niego nie tylko rozliczenie faktur, ale również doradztwo w sprawie produktów finansowych np. faktoringu. Nasza oferta franczyzowa ma być taką „drugą nogą” dla księgowych. Teraz tej nogi brakuje.

Umowa biura rachunkowego z klientem - wzór

Co dajecie biurom rachunkowym?

Oferujemy swoją markę, doświadczenie i know-how. Dajemy możliwość korzystania z naszego systemu księgowego, infolinii prawnej i podatkowej oraz szeregu szkoleń. Dajemy wsparcie marketingowe, lokalne działania promocyjne, wsparcie w zakresie administracji i sprzedaży. Ale co najważniejsze – umożliwiamy oferowanie naszych produktów finansowych np. faktoringu – na preferencyjnych warunkach. Tak jak wspominałem, każdy typ umowy obejmuje inny zakres współpracy, więc warto się z nimi zapoznać.


Grzegorz Grodek – Wiceprezes Zarządu Tax Care S.A.


Oprac.: AŻ/BRM


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »