| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 1 października 1999 r.

w sprawie szczegółowych zasad zatrudniania pracowników w jednostkach wojskowych przewidzianych do użycia lub pobytu poza granicami państwa

Na podstawie art. 9 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa (Dz. U. Nr 162, poz. 1117) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Umowę o pracę na czas określony, z zastrzeżeniem ust. 2, nawiązuje z pracownikiem posiadającym specjalistyczne kwalifikacje dowódca jednostki wojskowej, przewidzianej do użycia lub pobytu poza granicami państwa, na zasadach określonych w Kodeksie pracy.

2. W wypadku gdy obsługę finansową jednostki wojskowej, o której mowa w ust. 1, sprawuje Zakład Budżetowy „Wojskowe Misje Pokojowe”, umowę o pracę z pracownikiem tej jednostki nawiązuje komendant tego Zakładu.

§ 2.
Pracownika można zatrudnić w jednostce wojskowej, o której mowa w § 1 ust. 1, po uprzednim:

1) wyrażeniu pisemnej zgody pracownika na wyjazd,

2) uzyskaniu odpowiedniego poświadczenia bezpieczeństwa, wydanego na zasadach i w trybie określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,

3) uzyskaniu orzeczenia lekarskiego, stwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do tego wyjazdu, wydanego na podstawie odrębnych przepisów,

4) pisemnym potwierdzeniu przyjęcia przez pracownika zakresu obowiązków na stanowisku pracy, na którym będzie wykonywał obowiązki poza granicami państwa.

§ 3.
Do pracowników, którzy w dniu wejścia w życie rozporządzenia pozostają w stosunku pracy poza granicami państwa, stosuje się przepisy dotychczasowe, chyba że przepisy rozporządzenia są dla nich korzystniejsze.
§ 4.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: J. Buzek

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Sklep zonazielona.pl

proponuje ekskluzywne, designerskie meble i elementy wystroju wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »