reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie Starosty Sokólskiego

z dnia 31 stycznia 2012r.

z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2011

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku została powołana, na obecną trzyletnią kadencję, Zarządzeniem Starosty Sokólskiego z dnia 24 kwietna 2009 r. na podstawie art. 38a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 z późn. zm.).

W skład Komisji wchodzą: Starosta, jako Przewodniczący Komisji, po dwóch przedstawicieli Rady Powiatu i Komendy Powiatowej Policji w Sokółce oraz po jednym przedstawicielu Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sokółce, Starostwa Powiatowego w Sokółce i Urzędu Miejskiego w Sokółce oraz Prokurator Rejonowy w Sokółce.

W okresie sprawozdawczym Komisja odbyła dwa posiedzenia, w dniu 27 kwietnia 2011 r. oraz w dniu 23 grudnia 2011 r.

Pierwsze posiedzenie poświęcone było ocenie pracy Komendy Powiatowej Policji w Sokółce oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce. W 2010 r. na terenie powiatu nie odnotowano drastycznych i odbiegających od norm zdarzeń mających charakter losowy lub zamierzony, które w znacznym stopniu naruszałyby bezpieczeństwo publiczne. Komisja szczegółowo zapoznała się z pracą Komendy Powiatowej Policji w Sokółce i Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sokółce. Komisja pozytywnie zaopiniowała pracę Komendy Powiatowej Policji w Sokółce i Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sokółce. Obie służby w należyty sposób wywiązują się z powierzonych im zadań i obowiązków. W oparciu o informacje przekazane przez służby, inspekcje i straż Komisja na swym posiedzeniu w dniu 27 kwietnia 2011 r. oceniła również stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie sokólskim w roku 2010 i stwierdziła, iż stan porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu sokólskiego jest zadowalający.

Na posiedzeniu w dniu 23 grudnia 2011 r. Komisja zaopiniowała projekt budżetu powiatu na rok 2012 w zakresie planowanych wydatków na porządek publiczny i bezpieczeństwo obywateli oraz przyjęła plan pracy Komisji na rok 2012.

Podczas posiedzeń Komisji w 2011 r. uczestniczący w nich przedstawiciele poszczególnych służb informowali Komisję o prowadzonych działaniach mających na celu poprawę stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Starosta Sokólski


Franciszek Budrowski

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama