reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XXXII/312/2013 Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim

z dnia 28 lutego 2013 r.

w sprawie stawki opłaty za korzystanie przez operatora i przewoźnika z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina Drawsko Pomorskie

Na podstawie art. 16 ust. 4 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 5, poz. 13,Nr 228, poz. 1368), Rada Miejska w Drawsku Pomorskim uchwala, co następuje:

§ 1. Ustala się s tawkę opłatyza korzystanie przez operatora i przewoźnika z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina Drawsko Pomorskie, w wysokości 0,05 zł za jedno zatrzymanie środka transportu na przystanku komunikacyjnym.

§ 2. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim


Włodzimierz Matusiak


Uzasadnienie

Podstawą do opracowania uchwały jest art. 16 ust. 4 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 5, poz. 13 ze zmianami).

Niniejsza uchwała jest powiązana z uchwałą o zasadach korzystania z przystanków komunikacyjnych i dworców, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina Drawsko Pomorskie.

Określona w uchwale stawka pozwoli na pobieranie opłat, stanowiących dochód gminy, z przeznaczeniem na utrzymanie (budowę, przebudowę i remont) przystanków i dworców, wiat przystankowych lub innych budynków służących pasażerom, posadowionych na miejscu przeznaczonym do wsiadania i wysiadania pasażerów.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama