reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXIV/98/2016 Rady Gminy Bralin

z dnia 30 marca 2016r.

w sprawie ustalenia kryteriów stosowanych w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznego gimnazjum, dla którego Gmina Bralin jest organem prowadzącym oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem gimnazjum

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1515 z późniejszymi zmianami) oraz art. 20e ust. 3 i 4, art. 20zf pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity Dz. U z 2015 r. poz. 2156 z późniejszymi zmianami) Rada Gminy Bralin uchwala, co następuje:

§ 1. Określa się kryteria rekrutacji stosowane w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznego gimnazjum, dla którego Gmina Bralin jest organem prowadzącym oraz punktację za poszczególne kryteria, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem gimnazjum.

Kryterium

Liczba punktów

Liczba punktów uzyskanych ze sprawdzianu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej

1 pkt

Średnia ocen uzyskanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej

2 pkt

Szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej

3 pkt

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Bralin.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.


Uzasadnienie

Ustawa z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (tj. Dz. U. z 2015r. poz. 2156 z późniejszymi zmianami) w art. 20e ust 3 i 4 stanowi, iż organ prowadzący publiczne szkoły będący jednostką samorządu terytorialnego określa kryteria stosowane w drugim etapie rekrutacji do publicznych szkół podstawowych i publicznych gimnazjów oraz punktację za poszczególne kryteria.

W latach ubiegłych występowały przypadki składania wniosków o przyjęcia do gimnazjum znajdującego się na terenie Gminy Bralin przez rodziców uczniów zamieszkałych poza obwodem tej szkoły.

Wprowadzenie kryteriów stosowanych w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego pozwoli na racjonalne planowanie ilości oddziałów i ilości uczniów.

W związku z powyższym podjęcie uchwały uważa się za uzasadnione.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Rzeszotarski

Business Development Manager & UC Specialist, Jabra

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama