REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Adwokacka AKS

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Naszym nadrzędnym celem jest świadczenie usług prawnych na najwyższym poziomie. Zawsze jesteśmy po stronie klienta, którego prowadzimy poprzez zawiłości prawa.

Zapewniamy skuteczną i fachową pomoc prawną, której bazą jest wiedza i doświadczenie.

Klienci Kancelarii mają pewność, że obsługa prawna będzie skoncentrowana na realizacji ich interesów, a terminy spotkań ustalane w sposób elastyczny.

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Nasze biuro znajduje się w Gdańsku- Wrzeszczu.

Główne obszary praktyki Kancelarii to: egzekucja, spadki, odszkodowania, rozwody, dobra osobiste, upadłość konsumencka, dochodzenie roszczeń pieniężnych.

Więcej dowiesz się pod adresem: www.aks-adwokat.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska- adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS. Współautor książki „Chcesz wiedzieć więcej? Poradnik prawny dla klientów Biur Porad Prawnych i Informacji Obywatelskiej”- publikacja objęta została patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Mecenas Kapała- Sokalska jest także koordynatorem programu edukacyjnego dla seniorów Pomorskiej Izby Adwokackiej.

Prowadzi blogi prawne:

- testamenty24.pl - blog o tematyce spadkowej, z naciskiem na zagadnienia dotyczące testamentów;

- nakaz-zapłaty.pl - blog o wszystkim, co wiąże się z dochodzeniem w sądzie roszczeń pieniężnych.

W uchwale 7 Sędziów Sądu Najwyższego z dnia 26 października 2016 roku, która została wydana pod sygn. akt: III CZP 44/16, przesądzono, że w przypadku stwierdzenia braku podstaw do wydania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, sąd obowiązany jest wezwać powoda do uiszczenia pozostałej części opłaty od pozwu w terminie tygodniowym, pod rygorem jego zwrotu.
Sąd Najwyższy w dniu 9 czerwca 2017 roku, sygn. akt: III CZP 21/17, podjął uchwałę rozstrzygającą zagadnienie prawne związane z interpretacją art. 505<sup>36</sup> zd 1. ab initio Kodeksu postępowania cywilnego, określającego skutki wniesienia sprzeciwu w elektronicznym postępowaniu upominawczym i stanowiącego, że w razie prawidłowego wniesienia sprzeciwu nakaz zapłaty traci moc w całości.

REKLAMA

Tytułowe zagadnienia są często występującymi praktycznymi zagadnieniami pojawiającymi się w związku z problematyką prawa spadkowego. Wiedza w tym przedmiocie ułatwia świadome podejmowanie decyzji, mających wpływ na zgromadzony majątek.
Powództwa przeciwegzekucyjne należą do merytorycznych form ochrony przed egzekucją. Jakie rodzaje powództw wyróżniamy? W jaki sposób należy je wytoczyć?

REKLAMA

Dział spadku można przeprowadzić w sądzie lub zawierając umowę z pozostałymi spadkobiercami. Gdy którykolwiek ze spadkobierców nie chce zgodzić się na dział lub gdy nie ma zgody co do sposobu jego przeprowadzenia, zawarcie umowy będzie wykluczone. Wówczas pozostaje droga postępowania sądowego.
Przepisy Kodeksu postępowania cywilnego przewidują takie sytuacje, gdy sąd obowiązany jest odrzucić sprzeciw lub zarzuty od nakazu zapłaty. Poniżej kilka przykładów.

REKLAMA